Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Общополитическа... и общоикономическа...част3

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Цецка е посредствена лелка със задочно образование и съмнителен управленски опит, никога не е избирана от хората и такива като нея интелектуално и визуално тетки има във всеки панелен блок по няколко
    Младене,на кое точно е обратното, освен, че е плешив чичка? Едно е да знаеш, че е различен, друго е да вярваш, че е различен, а вярата и разума не вървят ръка за ръка. 45 години вярвахме в светлото бъдеще под ръководството на партията, 27 години вярваме, че демокрацията ще ни оправи, сега повярвахме, че някакъв неизвестен ще разбие статуквото. Както е казал един китайски мъдрец, на балканите живее един малък народ, но за сметка на това, изключително прост.
    Вапцаров:

    Народътпрост, животатежък, скучен. Живот без маска и без грим...
    207 тиква автомат
    новокромаджия 2.4 печка

    Коментар


      #47
      Вече си мисля, че тези избори бяха използвани като параван, зад който удобно да се сдаде властта.
      И да. Радев и Цачева бяха несъпоставими за мен,при това без да съм обвързан с каквито и да е пристрастия.
      Наблюденията ми се базират само на дебатите между двамата, поведението им на пресконференциите и присъствието
      им в моменти, когато "вождовете" са до тях. Общо казано: Изборът ни в крайна сметка беше сведен до това, генерал или
      организирана лелка да си изберем за висш държавен глава.....И тук няма как да не изразя и личния си фаворит за този пост - Евгени Минчев.
      Удобен е за съвременната световна конюнктура, която дава предимство и уважава различно ориентираните, а впредвид на правомощията, които
      има президентската ни институция, бихме имали в негово лице един чудесен представител с отличен паркетен протокол и не една, а няколко първи "дами" с прилично окосмяване.
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        #48
        ntodorov написа: Преглед на мнението
        Наблюденията ми се базират само на дебатите между двамата, поведението им на пресконференциите и присъствието
        им в моменти, когато "вождовете" са до тях. Общо казано: Изборът ни в крайна сметка беше сведен до това, генерал или
        организирана лелка да си изберем за висш държавен глава.....
        Хора, вие мислите ли, бе? По твоите критерии хиляди са подходящи за президент. Ламбо го каза, Радев не е политик, той ще се учи в движение. Как ще се учи, с проба, грешка ли? Аз съм мерси, някой да започне да се упражнява в политиката на мой гръб. Тоя филм вече съм го гледал.
        Любопитно ми е мнението на левите във форума. По кои критерии Калфин е по-неподходящ от Радев и защо 2011 гласуваха за него, а 2016 го забравиха? Въпроса ми е риторичен
        Ти вярваш ли, че ДПС подкрепи Радев безкористно? Аз не! Това, че ти им помогна да го сложат на власт с твоите критерии, означава, че има проблем и той не е в ДПС.
        Последна редакция от pplk; 14.11.2016, 10:06.
        207 тиква автомат
        новокромаджия 2.4 печка

        Коментар


          #49
          Не знам дали умишлено или не, но ГЕРБ загуби ЕДИНСТВЕНО заради кандидата. ...
          И вярно и не съвсем, защото по моему ГЕРБ загубиха нарочно ... започвам все повече и повече да си вярвам в тази мисла. Проблема е, че не само аз я изповядвам?!
          Обаче за друго съм сигурен, загубата им бе общо дело с "десницата", защото толкова разединени и оплюващи се фракции отдавна не бях виждал, малко като на кино?! И в тоя смисъл, като погледнем новите проценти за тоя и оня, за патриоти, за ДСБ, за Калфин и Дончева си мисля, че на някой му кроят шапка. Просто Нинова много рано развя байряците на победата, а мисля че /извинявам се, че нъл е дама/ ситуацията я сварва със свалени гащи, т.е. БСП-то и ДПС-то не са готови да управляват, но ги карат да си вярват, а в новият парламент цифрите ще са много различни ... така си мисля, ще видим.

          п.п. вчера в студиото на БНТ при Бойко Василев, журналистът Петко Георгиев спомена нещо за "план Б" ... и може да има няква врътка, просто адски нелогична бе тая кандидатура с травестита / уф пак сори ... /
          Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
          Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
          http://www.keepfighting.ms

          Коментар


            #50
            Положението е " Майка плаче- грамофон свири!". хахахаха
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #51
              kiro_of_the_day написа: Преглед на мнението
              Положението е " Майка плаче- грамофон свири!". хахахаха
              По скоро : куче влачи антерия.
              Фиат Панда 1.2 2006година
              Синджира си идва ,а козата я няма...

              Коментар


                #52
                И вярно и не съвсем, защото по моему ГЕРБ загубиха нарочно ... започвам все повече и повече да си вярвам в тази мисла. Проблема е, че не само аз я изповядвам?!
                Обаче за друго съм сигурен, загубата им бе общо дело с "десницата", защото толкова разединени и оплюващи се фракции отдавна не бях виждал, малко като на кино?! И в тоя смисъл, като погледнем новите проценти за тоя и оня, за патриоти, за ДСБ, за Калфин и Дончева си мисля, че на някой му кроят шапка. Просто Нинова много рано развя байряците на победата, а мисля че /извинявам се, че нъл е дама/ ситуацията я сварва със свалени гащи, т.е. БСП-то и ДПС-то не са готови да управляват, но ги карат да си вярват, а в новият парламент цифрите ще са много различни ... така си мисля, ще видим.

                п.п. вчера в студиото на БНТ при Бойко Василев, журналистът Петко Георгиев спомена нещо за "план Б" ... и може да има няква врътка, просто адски нелогична бе тая кандидатура с травестита / уф пак сори ... /
                Нищо подобно.
                Бойко вярваше, че стадото обича само него и сътвори куп глупости, и забрави, че стадото може да повярва на друг овчар. Да е за сефте, да му простиш, ама това го гледаме вече 27 години. Всеки път смяна на чобанина и резултатите са това, което са. Как па не се сети тоя народ, че няма нужда от чобанин, не знам
                Последна редакция от pplk; 14.11.2016, 12:47.
                207 тиква автомат
                новокромаджия 2.4 печка

                Коментар


                  #53
                  ....
                  Отговарям ти и на двете.
                  1. Хиляди хора са подходящи за Президент. Това е смисълът на демокрацията. Професия "политик" не би трябвало да съществува. А Цачева е "юрист, политик" според уикипедия. Радев е "летец". За справка: Маргарет Тачър е "учен, химик, адвокат". Рейгън пък го знаем, че е актьор. "Политик" е съвременна визия за "феодал". Затова светът е в такова положение, защото "те били знаели как се управлява". Това е пълна глупост. Кое как се прави знаят експертите в съответната област. Управляващите трябва да преценяват кои от предложените им мерки са добри за масата хора, част от които са били и те вчера. Ще си позволя да отбележа, че социализмът не позволяваше създаването на политически кланове. Може би затова и падна.

                  2. Биографията на Радев показва, че е естествен лидер - отличник тук и там, командващ ВВС. Цачева я знаем всички - квото ѝ кажат, това говори. Какво прави - не е ясно. Допълнително, и не съвсем случайно, звездата на Радев изгря покрай демонстративното му несъгласие с министъра относно ВВС - двигатели, чужди бойни самолети и пр. Демек отстоява собствено мнение, поема отговорност (подаде си оставката и му я приеха).

                  Та виждаш, че според това, което го виждат хората, между тия двамата няма нищо общо. Ти къде ги видя, че са едно и също, просто не знам.

                  Ред.: Винаги има нужда от чобанин, когато голяма група живи същества живеят заедно на ограничена площ. Природен закон.
                  Последна редакция от slonikon; 14.11.2016, 12:48.
                  браво 1,6/90 - 09 г.

                  Коментар


                    #54
                    slonikon написа: Преглед на мнението
                    Ще си позволя да отбележа, че социализмът не позволяваше създаването на политически кланове. Може би затова и падна.
                    Айде бе ...
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #55
                      Хора, вие мислите ли, бе? По твоите критерии хиляди са подходящи за президент.
                      М'чи, да. Хиляди са подходящи за президенти, щом като точно от тези двамата трябваше
                      да избираме такъв. И не разбирам, защо трябваше да се политизира този избор за президент...Щото и аз, като видях
                      муцунките на ония двамата Руменовци - Овч и Петков - ми се отпи и отяде. Не ми беше обаче и приятно да гледам бате, как се цупи и как отговаряше вместо леля по време на пресконференцията. Докараха ни до ситуация - хвани единия, блъсни другия...
                      ПС: Колега, нали точно ти ме опонира в една тема, когато си позволих категоризация на инак мислещите. Що и ти допускаш такива грешки ?........Свят, като цвят. Никой не е длъжен да се съобразява с нашите критерии, симпатии и интереси. За това са и изборите. С мен, без мен - близо 23% повече гласове не са посредствена загуба/победа. А бате вместо да се цупи за тези резултати, трябваше да е разбрал, че сгреши в избора си за президент и подцени ситуацията. На следващите избори при по-внимателно избрани кандидати ( парламентарните избори) бате пак ще бъде на бял кон, но не разбирам, защо така леко проигра
                      президентските избори, освен ако не е искал да сдаде точно в този момент и по такъв начин властта.
                      Последна редакция от ntodorov; 14.11.2016, 13:41.
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар


                        #56
                        Биографията на Радев показва, че е естествен лидер - отличник
                        И аз така мислех .Обаче след последния дуел с Цачева вече обърнах палачинката .Ако станел Президент щял да спре бежанците по границата ни . Глупости на търкалета .На въпроса : какви трябва да бъдат субсидиите на партиите той отговори : не мога да преценя 12лв много ли са и 1 лев малко ли е .Машшала щом не може да прецени.Просто той не знаеше какви са правомощията на Президента . Единствено може да върне някой закон, който после парламента отново ще прегласува и толкова .Щял да оправи съдебната система .Да ,ама друг път .
                        Просто функциите на Президента са само ПРЕДСТАВИТЕЛНИ. Единствено по този показател бие Цачева .
                        Фиат Панда 1.2 2006година
                        Синджира си идва ,а козата я няма...

                        Коментар


                          #57
                          slonikon написа: Преглед на мнението

                          2. Биографията на Радев показва, че е естествен лидер - отличник тук и там, командващ ВВС. Цачева я знаем всички -
                          Схващаш ли разликата? Не гласувах за Цеца, защото я знам, не мога да гласувам за Радев, защото е биографията му е на отличник. Няма никакво доказателство, че е по-добър или по-лош. Избора му е продиктуван от вяра. В нормалните държави, президентската институция е връх в политическата кариера, у нас е начало. Тачър и Рейгън не са почнали като МП или президент, та и примера ти е неудачен.
                          207 тиква автомат
                          новокромаджия 2.4 печка

                          Коментар


                            #58
                            коцев написа: Преглед на мнението
                            Просто функциите на Президента са само ПРЕДСТАВИТЕЛНИ.
                            Това е и вярно и не е баш така.
                            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                            Нека Силата на бъде с Нас...

                            Коментар


                              #59
                              ntodorov написа: Преглед на мнението
                              ПС: Колега, нали точно ти ме опонира в една тема, когато си позволих категоризация на инак мислещите. Що и ти допускаш такива грешки ?.
                              Колега, мнението си е мнение и всеки има право на него, но когато се въртим в омагьосан кръг толкова години и последствията от избора ни на всеки посочен или изглеждащ по-добре ги ядем всички, значи, че има нещо сбъркано в критериите ни.
                              Давам ти пример, Калфин е ляв и беше най-подготвен от всички кандидати, това е неоспоримо. 2011 беше кандидат и събра същото количество гласове, даже повече, от Радев на първи тур. Кво стана на тези избори, та го забравихме и предпочетохме биографията?
                              207 тиква автомат
                              новокромаджия 2.4 печка

                              Коментар


                                #60
                                Тачър и Рейгън не са почнали като МП или президент, та и примера ти е неудачен.
                                А правиш ли разлика какви правомощия имаха Рейгън и Тачър и какви са на нашия Президент???
                                Фиат Панда 1.2 2006година
                                Синджира си идва ,а козата я няма...

                                Коментар

                                Working...
                                X