Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Охлаждане с климатик през зимата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Охлаждане с климатик през зимата

    Колеги, един въпрос. Проблем ли е на инверторен климатик да работи в режим охлаждане, когато навън температурите са ниски?

    #2
    Не, стига температурата навън да не спада много под тази, оказана в техническите му характеристики -5, -10 градуса...
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Не би трябвало да има проблем, аз дори така размразявам външните тела - зимата ако са прекалено замръзнали си задавам на дистанционното на 18 градуса на cool, след има няма 5 мин външното тяло е напълно размразено.

      Коментар


        #4
        Някои съвременни климатици въобще не тръгват на охлаждане при отрицателни температури. Имай го предвид.
        207 тиква автомат
        новокромаджия 2.4 печка

        Коментар


          #5
          Благодаря за отговорите.

          Коментар


            #6
            vnukata написа: Преглед на мнението
            Не би трябвало да има проблем, аз дори така размразявам външните тела - зимата ако са прекалено замръзнали си задавам на дистанционното на 18 градуса на cool, след има няма 5 мин външното тяло е напълно размразено.
            Моят 14 годишен климатик NEO това си го прави автоматично. Като се обледи отвън, сам превключва на охлаждане и размразява всичко. Естествено при този процес вътрешния вентилатор спира.

            Коментар


              #7
              Всички климатици правят така. Е, изключвам изчуканите модели с нагревател на външното тяло.
              Alfa 159 SW 2.4 Ti
              Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
              "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

              Коментар


                #8
                Всички климатици правят така. Е, изключвам изчуканите модели с нагревател на външното тяло.
                Какво имаш предвид под изчукани модели? Моят е таванно-подов ( монтиран е на пода) и е такъв. Известен китаец от среден ценови клас. Имам го вече десета година и съм нямал никакви проблеми с него.
                Виждал съм го, как обледява ( "критични" са му мъглите, съчетани с t от +3 до -1 градуса) и се само-размразява за секунди, при това без да оставя "температурни дупки" от този факт.
                A17DTС/S
                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                Коментар


                  #9
                  ntodorov написа: Преглед на мнението
                  Известен китаец от среден ценови клас.
                  Това имам предвид
                  Доволен си от него, ОК, но това нищо не значи.
                  И аз имах такъв. Доволен бях, докато не му думна компресора и не го смених с Дайкин.
                  Последна редакция от gamma; 11.10.2016, 23:19.
                  Alfa 159 SW 2.4 Ti
                  Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                  "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                  Коментар


                    #10
                    Не знам защо очаквате като си купите нещо, то да работи и при внуците ви /най-малко/ и да не се счупи нито веднъж!?
                    Тава да не е Голф!?
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #11
                      Това имам предвид
                      Доволен си от него, ОК, но това нищо не значи.
                      И аз имах такъв. Доволен бях, докато не му думна компресора и не го смених с Дайкин.
                      За 10 години безпроблемна работа ( засега де), какво повече да търся от него.
                      И сега да думне - отдавна си е "изпил бирата"...
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар

                      Working...
                      X