Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пешеходец - да го блъснеш ли или да мислиш за него?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Добре де... аз едно не мога да разбера... всеки човек, който живее в София знае че на Университета на бул. Васил Левски има една голяма пешеходна пътека и винаги когато се минава оттам се спира... Защо пак има такива които бият спирачки или дават газ по-бързо да минат оттам... За мен ей там трябва да стои по един полицай от двете страни и за всеки който не спре на пешеходната пътека, когато има пешеходец на нея да го спира и да му ЧУПИ книжката на две!!! Или друго предложение... защо е пешеходна пътека, ами не е светофар??? Ми така де... те па и пешеходците си пресичат по един по двама... никой не чака да се съберат поне 5-6 човека, пък тогава... всеки си минава все едно е "господин главния секретар". Един път минавам 5.30 оттам - единствената кола по булеварда съм аз и спрях на пешеходната пътека, защото единствения пешеходец по това време в София се намираше на нея и ходеше като турист...Колегата по-горе беше казал, че колата има 2 метра спирачен път, а пешеходеца една крачка... ама когато удариш колата, ще сгънеш тенекията, а когато удариш пешеходеца - в повечето случаи това означава смърт... Колоездачите и мотористите също са много уязвими! Те даже са по-уязвими от пешеходците.Що за жалки типове карат с по над 100км/ч в градовете, където има пешеходни пътеки??? И защо по дяволите никой не ги спира???Нали имаше мит че за над 50км/ч превишена скорост ще взимат книжката? И как така аз до сега само един път си позволих да наруша правилника с неправилно изпреварване (не че имаше причина да е неправилно, но просто имало знак по-назад) и ме спряха... а хората системно си нарушават закона и то грубо и нагло...Винаги когато кажат по новините за някой пешеходец ми излиза пред очите случая от миналата година на бул. Г.М. Димитров... със скапаната маршрутка със скапания й шофьор, която бе обезглавила едно 23 годишно момче и беше успяла да спре на над 100 метра от сблъсъка... обяснете ми с колко е карал жалкия тип? И смъртно наказание ще му е малко! А момчето е било на пешеходната пътека!А и тези хора не разбирам... които пресичат не на светофара ами на 10 метра може да е от него, ама само да не е където трябва!Но аз за тях си имам лек... всяка сутрин си возя една аверка, която вместо мен отваря прозореца и им чете правилника, литературно обогатен Много помага, защото вместо да се ядосвам ми се вдига настроението
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    Коментар


      #32
      А и тези хора не разбирам... които пресичат не на светофара ами на 10 метра може да е от него, ама само да не е където трябва!Но аз за тях си имам лек... :Smile: всяка сутрин си возя една аверка, която вместо мен отваря прозореца и им чете правилника, литературно обогатен Smile Много помага, защото вместо да се ядосвам ми се вдига настроението :Smile:
      Ха ха ха ха, и ние с жена ми имаме същата тактика, като обикновенно тя започва да ги нарежда малко преди мен и така само ме разсмива, щото тя не си поплюва, и винаги измисля весели работи.
      СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
      бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
      сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
      ИТАЛФЕСТ 2007

      Коментар


        #33
        Преди 30 минути замалко да отнеса 2-ма старци... Един дядо тикаше бабата в инвалидна количка по ДИАГОНАЛ на неосветено кръстовище. И двамата с тъмни дрехи. Влязох бавно - от завой и те попаднаха току пред колата....Иначе Ско е прав - свикнах да гледам за фарове в мъглата и понякога се улавям, че забравям да гледам за пешеходците защото очаквам участниците в движението да светят

        Коментар


          #34
          Знаете ли кое ми направи най-голямо впечатление в Брюксел преди 3 години: Когато си на тротоара и се готвиш да пресечеш пешеходна пътека /стъпил си на нея/ всички коли спират /дори и да карат с 50-60 км/ч, че и повече/ и понеже ние сме свикнали в БГ да изчакваме колите и след това да пресичаме, шоферите там те подканят да пресечеш пред колите им. И това не е единичен случай, а в 99,9% от случаите! Потвърждението:
          lllubo написа:
          в офиса имаме германци на гости и вчера ни питат "какво ще стане ако пресичаш без да се огледаш?". Първо се опитахме да им обясним да не го правят, но след техните въпроси "и все пак ако си се загледал в една точко напред и пресичаш без да се огледаш?" ги успоихме че около офиса може да го правят, защото пирогов е наблизо :D
          В началото и на мен като пешеходец там ми беше малко кофти и сигурно съм приличал на такъв
          Stoyan_68 написа:
          Абе аз мосля, че има пешеходци всякакви. И шофьори също. Всичко написано до тук е вярно, но най-ми е смешно, когато спра на пешеходна пътека да пусна някоя женица да мине тя да се запендечи, да почне да гледа с недоверие (почти тъпо) да не взема да тръгна като стъпи на платното. В това време както се сещате зад мен вече са им окапали клаксоните от свирене... :D
          , но там никой не свиреше с клаксон ! Та вината си е във всички ни... И аз в момента в тези мъгли в София съм постоянно под напрежение няма ли някой разсеян да се "навре под гумите ми", колкото и да се старая да спазвам правилата на движение, дистанция, намаляне преди пешеходна пътека и т.н. Но явно това тук не се толерира - тук са "върха на сладоледа" тези които МОГАТ И НЕ СЕ СТРЕМЯТ да спазват законите и затова не получават наказание ... Извода за мен: Човешкия живот там на Запад е най-важното, на първо място - всичко останало е след това ! Едва ли законите им са много по-различни от нашите, но системата за контрол и наказания - със сигурност? Пример: Само не викайте аууу! Там в Белгия: Пътуваш без билет в автобус или метрото и те хваща контролата /за 1 месец не срещнах контроли, но казват, че понякога правели проверки/ - наказанието не е глоба или дъра-бъра скандали в целия автобус, а е 72 часа обществено полезен труд и бъдете сигурни, че се изпълнява!!! А иди пътувай там без билет ... Е вярно, че има много, НО ... но те не ми се коментират
          BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
          Среден разход на газ

          Коментар


            #35
            Най ме кефят разни старци дето нарочно забиват поглед в земята и такапресичат.
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #36
              sev написа:
              има още нещошофьора много по-трудно забелязва пешеходеца отколкото обратнотоа има хора, които никога не са карали кола и си мислят че щом те са видяли колата, значи и шофьора ги е видял
              :D Искаш да кажеш, че щом те са видели колата, и колата е видяла тях. А водача е отделна работа

              Коментар


                #37
                Пешеходците са много опасни, но все пак има по-опасна твар от тях. Това са колоездачите...В Сливен по големите булеварди има отделна алея за велосипедисти, но много често тези с "кунлетата" си мислят че карат коли и си карат по платното на колите. И много често си криволичат, все едно велосипедите им са на 2-3 ракии...Ако можеха да ме чуят (пък може и да могат, обикновено свалям стъклото...) как ги попръжам....Друга твар опасна:Майки с колички !!!Видял им се някъде висок тротоара, или пък щото често трябва да свалят и качват количката като пресичат, и за по лесно си ги тикат барабар с бебоците в тях по платното. Веднъж съвсем осъзнато спрях до една такава, която тикаше количката на 2 м навътре в платното близо до оживено кръстовище и УСПОРЕДНО на широк поне 6 метра тротоар, теглих й една "благословия", на нея, на майка й и на целия й род, и продължих. За пръв път съпругата ми се съгласи с мен като псувам...И после щофьорите им били виновни...

                Коментар

                Working...
                X