Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за "бебевоз"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет за "бебевоз"

    Здравейте, лятото ми предстои да се увеличи семейството с един член и поради тази причина ми трябва вече кола с 4 врати. Като цяло от едно време са ми тръпка пет цилиндровите двигатели, затова съм се спрял на 2 марки коли. Много се колебая и ми е нужно да чуя мнение. Пускам темата в този форум, защото един от избора ми е италианка.Първият вариант, който до вчера ми беше на сърце е Алфа 159 с 2.4 мотора, автомат. Причините са мотора, както казах по-горе, автомата, който е задължително изискване, красивата визия, която не може да се пренебрегне. Всичко ми харесва в тази кола, но само на картинки до сега не съм сядал в такава.Но по ирония на съдбата вчера седнах в един Jeep Grand Cheroke 2.7 CRD. Колата е на приятел и ми направи малък тест драйв. На снимки таблото изглежда противно грозно и евтино, но с влизането в колата веднага се усеща, че интериора е на ниво. Колата е автомат, вози като лодка, легналите полицаи без да намаля ги усеща като леки неравности. И като за капак ме закара на черен път тип коловози и камъни. Е това беше най-ужасното ми возене в кола до сега. Тоя човек караше със 120 по коловозите и каманаците и си позволяваше да чупи рязко волана за да я накара да преплъзне и най-интересното вътре се усещаше така както аз карам с Фиата по магистрала тракия. Не не си измислям. Какво окачване има този джип не мога да разбера. Изводите. Джипа не е много атрактивен на визия нито отвън нито вътре. Но пък усещането за лекота в колата ме грабна. Самото усещане, че седиш по-високо над пътя ти дава чуваство на сигурност. Вътре е широко. Багажника е огромен.В Алфата не съм сядал за сега и нямам база за сравнение относто поведението на колата. За това колеги ви моля да кажете какво мислите по въпроса:Alfa romeo 159 2.4 mJet или Jeep Grand Cheroke 2.7 CRD. При вас кое ще надделее, сърцето или разума ?
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    #2
    Без да се замислям......черокито.
    Powered by Emzo

    Коментар


      #3
      Re: Съвет за "бебевоз"

      mitkosoft написа:
      При вас кое ще надделее, сърцето или разума ?
      Аз не разбрах коя от двете минава за разумен избор :D
      Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
      ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

      Коментар


        #4
        За разумен избор смятам Черокито понеже по принцип няма къде да ходя офроуд, освен за село където асфалт няма от 10 години или на някой пикник в гората. Поне за сега де, не се знае в бъдеще дали няма да ходя някъде, може да стана рибар хаха. А по сърце класирам Алфата .
        Fiat Bravo 1.9 JTD 100

        Коментар


          #5
          159-ката е тясна кола. В Чероки не съм сядал.
          "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

          ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
          Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

          Коментар


            #6
            Аз се колебаех за 156, ама след като разгледах няколко черокита, алфите ми заприличаха на детски играчки...Интериора на тези новите не ме грабва особено, орязали са много копченца по таблото в сравнение със стария модел.Мятай се на 4.7 V8 + газова и въобще не го мисли. Загрява за отрицателно време и мотора и купето стоят топли цял ден.Поддръжката е далеч по-евтина от на дизеловата Алфа, с верига е и просто няма какво да му се счупи.Офроуд... И аз не бях екстремист, ама откак разбрах, че еднометровите преспи от снегорините не го бъркат, редовно почнах да го паркирам върху тях Не си фен на офроуда, само защото си бил ограничен откъм клиренс
            Прикачени файлове
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #7
              M5kov написа:
              Аз се колебаех за 156, ама след като разгледах няколко черокита, алфите ми заприличаха на детски играчки...Интериора на тези новите не ме грабва особено, орязали са много копченца по таблото в сравнение със стария модел.Мятай се на 4.7 V8 + газова и въобще не го мисли. Загрява за отрицателно време и мотора и купето стоят топли цял ден.Поддръжката е далеч по-евтина от на дизеловата Алфа, с верига е и просто няма какво да му се счупи.
              Не ме притеснява избора на двигател, нито дали ще е газ или нафта. Просто жената се страхува от газ, незнам как ще я навия
              Fiat Bravo 1.9 JTD 100

              Коментар


                #8
                tyson написа:
                159-ката е тясна кола. В Чероки не съм сядал.
                Мда,отзад е тесничко,иначе пък получаваш удобство огромно отпред,изключително стабилна е,приятна за каране ... Дизайна в сравнение с черокито няма да коментирам въобще,159 е със светлинни години напред,малко скъпа подръжка,но не е болка за умиране,в алфа форума има описани и дефектите какви са главно,вземеш ли я първата ти работа е пипирудиииии,дпф и егр да се махнат. Конкретно между тези 2 автомобила винаги ще избера 159,просто чероките ми идва грубо с много,ама много остарял и дървен дизайн.За SUV предпочитам нещо от сорта на Toyota Rav 4,Volvo XC90. П.П Първите 4 теми,които са важни в тоя раздел са за теб и е хубаво да ги попрочетеш. - http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=34
                Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                Коментар


                  #9
                  Михале, ква е тая снимка бе? Гледам в дясно женско краче се подава. Да не си ходил да блажиш по чуждо еййй хахахКъм автора: Във форума се продава една зелена Мултипла. Вземеш ли я и още 3 деца да имаш, няма да се притесняваш за място
                  ФИАТ- Пътят е само формалност
                  ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                  -----------------------------------------------------
                  FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                  Коментар


                    #10
                    Чел съм го Алфа форума знам за пеперуди и другите работи, разход въобще не ме интересува през седмицата като съм на работа не карам много, работата ми е на 500 метра от нас. Главно събота и неделя карам така, че и 30 на 100 да гори не ми дреме, пък и разхода е най-малкият разход по колата или поне не се усеща като например непредвиден ремонт на автомата или смяна на няколко дизелови дюзи.
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                    Коментар


                      #11
                      mitkosoft написа:
                      Чел съм го Алфа форума знам за пеперуди и другите работи, разход въобще не ме интересува през седмицата като съм на работа не карам много, работата ми е на 500 метра от нас. Главно събота и неделя карам така, че и 30 на 100 да гори не ми дреме, пък и разхода е най-малкият разход по колата или поне не се усеща като например непредвиден ремонт на автомата или смяна на няколко дизелови дюзи.
                      Подръжката на джип,съшо не е евтина,да си знаеш,иначе като ше се фукаме със снимки на колите си ...
                      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                      Коментар


                        #12
                        Стабилност (висока скорост в завои и като цяло на пътя), визия, динамика това е 159. На мен и отпред ми е малко тясна, имам около 3к км в такава, карал съм я с 240 - спи не мърда мастията.
                        "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                        ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                        Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                        Коментар


                          #13
                          Няма да й казваш за газта :DПък и на бензин да караш, с тея цени е съвсем поносимо, извънградския разход е към 12. Стига да не въртиш по 100 км на ден...Да дизайна на алфата е много добър и до там. Следва едно наливане на пари и обезценяване на модела, докато пазара за тея джипове е много голям и обезценяването през годините е незначително. Рав 4 и волвото са не стават ама грам за офроуд, особено тойотата Това за поддръжката е мираж, всичко е на народни цени, лесно е за смяна и го има въя всеки магазин.
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #14
                            M5kov написа:
                            Няма да й казваш за газта :DПък и на бензин да караш, с тея цени е съвсем поносимо, извънградския разход е към 12. Стига да не въртиш по 100 км на ден...Да дизайна на алфата е много добър и до там. Следва едно наливане на пари и обезценяване на модела, докато пазара за тея джипове е много голям и обезценяването през годините е незначително. Рав 4 и волвото са не стават ама грам за офроуд, особено тойотата Това за поддръжката е мираж, всичко е на народни цени, лесно е за смяна и го има въя всеки магазин.
                            159 все още си държат ценичка,говорим за такива с екстри де,не базово обурудвани,а за истински офф-роуд ако трябва да говорим,там си има други класове джипчета и едно огромно наливане на пари,за едни реални нужди,при риболов,и рав 4 и xc 90 се справят идеално.
                            Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                            Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                            Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                            Коментар


                              #15
                              Тази година ще направя 10 години откакто съм шофьор. За тези години освен за риба по равни терени и на някой пикник около крайпътна чешма другаде не съм ходил на оффроуд. И не мисля ако взема този джип да го ползвам оффроуд. Просто усещането в колата ме впечатли, незнам как да го опиша, седи тежко на пътя.
                              Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                              Коментар

                              Working...
                              X