Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Домашни мезета и туршии

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Малко да повдигна темата

    Един приятел ми даде доста зимни круши и тъй като се чудех какво да ги правя хванах сокоизтисквачката и ги изцедих, получи се разкошен сок, оказа се че пускат доста, около 40-60 % от количеството е сок. В нета намерих статии за полезността на крушите.
    http://www.juice.bg/napravi-si-sam/f...resh-ot-krusha
    http://www.blitz.bg/article/2765
    http://paper.standartnews.com/archiv...th/s4160_7.htm
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      Морето тази година даде добър улов на чернокоп. Преди няколко дена мариновах 7 кила ,а днес сложих и 5 кила във фризера. Явно тая година ще наблягам на риба.
      FIAT FORUM BULGARIA
      Ракията е над политиката

      Видео от Италфест 2011

      Коментар


        Да се върнем към киселото зеле. Нещо не ми се получиха нещата тази година. Уж зелето беше готово на вкус и мирис и миналата седмица го пресякох. Днес вадя една зелка жената да прави сърми в гювеч и греда - зелето отвътре сурово. Четох, че имало някакво унгарско ли, подобрено ли и аз не знам какво зеле, което не втасвало. Лошото е, че е пресечено с натриев бензоат (30 гр на 60 литра вода).
        Въпросът ми е може ли да се стартира ферментацията отново, ако сменя саламурата с нова?
        Последна редакция от sok1; 26.11.2016, 13:28.
        Stop giving directions, just say "Follow me."
        Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
        Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

        Коментар


          Да се върнем към киселото зеле. Нещо не ми се получиха нещата тази година. Уж зелето беше готово на вкус и мирис и миналата седмица го пресякох. Днес вадя една зелка жената да прави сърми в гювеч и греда - зелето отвътре сурово. Четох, че имало някакво унгарско ли, подобрено ли и аз не знам какво зеле, което не втасвало. Лошото е, че е пресечено с натриев бензоат (30 гр на 60 литра вода).
          Въпросът ми е може ли да се стартира ферментацията отново, ако сменя саламурата с нова?
          Защо го пресичате това зеле бе хора ?
          Та тя зимата още не е дошла. Аз зеле никога не съм пресичал.
          A17DTС/S
          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

          Коментар


            ntodorov написа: Преглед на мнението
            Защо го пресичате това зеле бе хора ?
            Та тя зимата още не е дошла. Аз зеле никога не съм пресичал.
            Въпросът е може ли или не може да се направи нещо, а не за ползите или вредите от пресичането. Но за да ти отговоря, да пресичам го, за да остане на етапа, в който най ми харесва на вкус. И винаги така съм го правил, баща ми също. Според някаква директива на световната здравна организация без вредното количество на натр. бензоат е 0,5 гр на литър и точно толкова съм сложил. Но това е друга тема. Може би следващият път ще експериментирам по някоя рецепта от темата. Сега обаче се чудя какво да правя...
            Stop giving directions, just say "Follow me."
            Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
            Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

            Коментар


              Въпросът е може ли или не може да се направи нещо, а не за ползите или вредите от пресичането. Но за да ти отговоря, да пресичам го, за да остане на етапа, в който най ми харесва на вкус. И винаги така съм го правил, баща ми също. Според някаква директива на световната здравна организация без вредното количество на натр. бензоат е 0,5 гр на литър и точно толкова съм сложил. Но това е друга тема. Може би следващият път ще експериментирам по някоя рецепта от темата. Сега обаче се чудя какво да правя...
              Не съм писал за здравните ползи и вреди от натриевия бензоат. Чел си ме с твоя презумпция. И разбира се, че ще си правиш зелето, както искаш, но сега нямаш много варианти - или смениш саламурата след измиване на зелките, или го хвърляш и зареждаш отново, докато се намира зеле все още на пазара.
              Последна редакция от ntodorov; 26.11.2016, 15:46.
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                Офф, не знам, ще помисля до утре и ще реша. Това ще е: или ново зареждане, или смяна на чорбата и "пране" на зелките.
                Последна редакция от sok1; 26.11.2016, 17:00.
                Stop giving directions, just say "Follow me."
                Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                Коментар


                  Според мен - ново зеле. Най- много за седмица ще стане за сърми. Но няма гаранция за произхода на зелето. На старото зеле ако сипеш нова саламура не е гаранция че ще омекне достатъчно.

                  пс- Да пращам някоя кисела зелка по куриер.
                  Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                  Коментар


                    Аз зелето го пресичам с няколко лимона нарязани на 8 парчета.
                    Fiat Punto 1.1-Синята птица
                    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                    Коментар


                      Пробвай с една зелка в кофа - като я измиеш дали ще тръгне ферментацията.
                      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                      Нека Силата на бъде с Нас...

                      Коментар


                        Измих зелето и смених водата. Дано да се получи.
                        Stop giving directions, just say "Follow me."
                        Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                        Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                        Коментар


                          Вие правите ли месо в буркани дето се варят :D
                          this

                          Коментар


                            Ами да.
                            Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

                            Коментар


                              Аз вчера правих от прясно овче месо,та чудно стана :D не съм прекалил с солта от 20гр на 1 кг както се опасявах,че ще е прекалено .
                              this

                              Коментар

                              Working...
                              X