Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нова придобивка... този път не е италианска

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Еми явно пак навсякъде е според кефа на служителя... Бахти държавата....
    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

    Коментар


      #17
      Painfall написа:
      Баш нея!
      Видях я още като я пусна Сенатора, радвам се, че е отишла в наш човек Никъф инжекцион, може ли с обикновена, изобщо не се гърби за ГИ.
      Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

      Коментар


        #18
        Не смея да рискувам с АГУ за 150-200лв разлика. Харесал съм системите Easygasgreen и компромисен вариант Тамона. Отзиви?

        Коментар


          #19
          Очаквайте МНОГО ръжда, много.... няма да ти честитя.
          Fiat Punto 1.1-Синята птица
          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

          Коментар


            #20
            Имал съм обикновена газова на браво 1,6 и харчеше 6,7 доста време, докато не я овтавих без течност и замръзна изпарителя, но доста време. Имал съм и ГИ на фокус, все около 8/100, а и докато е гаранционна, поне 3-4 км зимата, докато мине на газ. Едното и другото обаче набързо се изплащат
            Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

            Коментар


              #21
              На Фиата минах 80000 с турски ГИ, без да пипам нищо, за това мисля пак да е ГИ. Иначе Маздата загрява много по-бързо от Фиата, поне 2-3 пъти (въпреки, че сега не е много студено).

              Коментар


                #22
                Такава мазда мислех да взимам преди 4 години, не ми хареса единствено това, че като аатваряш вратите и дрънчи на консервена кутия. Един приятел имаше такава и беше товарил един тон тухли с нея Яки са, безаварийна!
                --Старата ръжда любов не хваща!--
                156 sportwagon 1,9 jtd 115
                ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                Коментар


                  #23
                  van_dal написа:
                  Такава мазда мислех да взимам преди 4 години, не ми хареса единствено това, че като аатваряш вратите и дрънчи на консервена кутия. Един приятел имаше такава и беше товарил един тон тухли с нея Яки са, безаварийна!
                  Първо честито колега, много безаварийни А за това с товаренето, се сещам как баща ми е товарил трабанта си комби... маха задните седалки и предната дясна и става за легло... спи в него като го пратят някъде. А иначе така го е товарил с дърва, че чак колелетата му излизат навън после го вдигаме от двете страни, че да се пооправят
                  Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                  Коментар


                    #24
                    Колата има ли OBD? Предполагам да, тогава търси ГИ "СТАГ" с "обд" много ги хвалят за супер претенциозният компютър на пежо. Били бързи ижектори и много адекватен комп на ГИ.А също ... честито за Маздата, дори германците не могат да си изкривят душата и за тях Мазда е по-добрият избор от техните марки ... факт !!!
                    Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                    Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                    http://www.keepfighting.ms

                    Коментар


                      #25
                      Много благодаря, колеги. Навъртях 600-700км, за момента съм много доволен. Относно затварянето на вратите - в сравнение с Пунтото, тук се затварят перфектно :D Колкото за товаренето - ще се пробва, засега багажника ми се струва безкраен, веднъж се опитах да го напълня - не успях, (за сравнение на Пунтото всичко се товареше на задните седалки, защото при наличие на 27л газова, 2 колони и КАТ комплект, багажника нямаше смисъл да се отваря :D). Колкото до газовия инжекцион - спрях се на EasyGasGreen, с тороидална бутилка ще излезе 740лв в сервиз, който ми направи много добро впечатление. Ще се монтира във вторник уредбата и след това ще споделя мнение. Единствената въпросителна към момента е - EasyGasGreen Fast - без OBD или EasyGasGreen Premium - с OBD и 50лв отгоре?

                      Коментар


                        #26
                        Какво се чудиш? За 50лв. слагаш премиум комп с ОБД.
                        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                        Коментар


                          #27
                          За мен не са проблем 50-те лева, просто се уточнихме с момчетата от сервиза на място да решим, понеже казаха, че не са сигурни има ли смисъл за тази кола.

                          Коментар


                            #28
                            Мисля, че ГИ с компютър взимащ дани през ОБД от ЕКУ на автомобила винаги е по-добре!
                            Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                            Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                            http://www.keepfighting.ms

                            Коментар


                              #29
                              Разбира се, но те ми споменаха нещо за OBD и eOBD и ако било едното нямало смисъл..така го разбрах аз. А аз не знам кое е. Утре на място ще видим и ще преценим. Иначе започна се с неприятните изненади - днес и вчера беше за ремонт на окачване - 2 биалетки отзад, тампони на носачи и биалетки отпред и.... 2 изпуснали амортесьора - левите. Проблемът е, че за тази кола са си цифра амортесьорите, ама ще се търси вариант на пролет.

                              Коментар


                                #30
                                Та... от вчера колата е оборудвана с ГИ. Easygasgreen Fast без OBD (няма смисъл, колата не го поддържа), което всъщност си е Fobos 4. Все още не съм минал почти никакви километри и нищо особено не мога да кажа. Забелязах няколко неща - бързо мина на газ (леко се усети, като премина). Другото нещо е, че на неутрална като се даде малко газ и се отпусне оборотите падат, опитва се да загасне, но не гасне. Според момчетата в сервиза е нормално и ще се оправи. Иначе, като вървеж - не успявам да намеря разлика между бензин и газ. Бутилката е 43л (такава влезе в коша).

                                Коментар

                                Working...
                                X