Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За LED крушките (отделена)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Черните дни много бързо идват. Днес се предаде 4-та В-так. Съботата мислех да ходя да заменям 3-те изгорели до момента та добре, че не отидох. Остават още 3 с Е27 фасунга и 2 Е14. С това темпо май ще взема да ги изчакам да изгорят всичките да не се разкарвам само.
    Fiat Coupe 1.8

    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

    Коментар


      #32
      При мен всичко е ОК.
      punto HGT

      Коментар


        #33
        При мен 5 купени В-Тек,4 изгоряха за около месец,върнах ги всичките и си взех парите.За сега продължавам да си карам с енергоспестяващите.

        Коментар


          #34
          Аз имам 18 втак крушки......ползвам ги почти половин година, нямам нито една изгоряла.
          Lancia Lybra 2,4JTD '03
          Фиат Браво 1.9TD75 '97
          Фиат Брава 1.4 Бензин и Метан '97 -ex
          Фиат Купе 1.8 Бензин '97 - ex

          Коментар


            #35
            Мдам, явно това е поредния китайски боклук /V-TAC/, който е силен явно само на реклама.Една крушка смених, тая вечер още една загасна, а друга присветва и тя на приключване и това след месец и половина от покупката, боклук на боклуците, поне съм спокоен, че до ноември 2017 г. от практикер ще ми ги сменят тЪ ушите ще им плющът, пък след това ще се купува нещо по качествено и дълготрайно, за пореден път се убеждавам, че хубаво и ефтино в едно изречение няма как да съществува.
            punto HGT

            Коментар


              #36
              didich написа:
              Мдам, явно това е поредния китайски боклук /V-TAC/, който е силен явно само на реклама.Една крушка смених, тая вечер още една загасна, а друга присветва и тя на приключване и това след месец и половина от покупката, боклук на боклуците, поне съм спокоен, че до ноември 2017 г. от практикер ще ми ги сменят тЪ ушите ще им плющът, пък след това ще се купува нещо по качествено и дълготрайно, за пореден път се убеждавам, че хубаво и ефтино в едно изречение няма как да съществува.
              Не си прав колега. Много прибързано заключаваш. Аз си купих преди повече от половин година 12w 1055 lm. Подложена е на жестока експлоатация. В банята!!! Не е мръднала човек. Казаха ми, че изобщо няма да се наложо да ползвам гаранцията, защото може да издържи 10 години! Явно си попаднал на партида менте.

              Коментар


                #37
                Ами наистина може и да прибързвам със заключнието, защото само в хола се появи проблема, но там светят и най продължително, но проблема може да се окаже в самия полилей и топлината в хола. Полилея е с доста малки чашки и крушката почти изпълва пространството, тоест не остава място за естествено охлаждане + това, че като запаля камината и става 30 градуса в хола, до колкото имам допир до диодите те държат до около 50-55 градуса температура, по висока вече им съкращава доста живота, а на пипане тези в хола доста загряват.В другите стаи проблем няма, но там крушките почти не светят.Отделен е въпроса, че като си купуваш крушка никой не казва на какъв полилей или лампа може или неможе да се монтират по време на експлоатацията им.Май ще мина на вариант да си взема по отворен полилей за хола с минимум 3 крушки с по отворени чашки за да може да циркулира повече въздух.п.п. тавана съм го налепил с тези стиропорените плоскости и определено доста от жегата се задържа на тавана в стаята.
                punto HGT

                Коментар


                  #38
                  Май ще мина на вариант да си взема по отворен полилей за хола с минимум 3 крушки с по отворени чашки за да може да циркулира повече въздух.
                  ...и станаха бахти и еко-то крушки. :P
                  A17DTС/S
                  Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                  Коментар


                    #39
                    ntodorov написа:
                    Май ще мина на вариант да си взема по отворен полилей за хола с минимум 3 крушки с по отворени чашки за да може да циркулира повече въздух.
                    ...и станаха бахти и еко-то крушки. :P
                    Наистина така звучи, за едни крушки да смениш полилея , но на моя съм му вдигнал мерника отдавна, че нещо почна да ме дразни, иначе е с 6 гнезда и ако наредя 6 крушки в хола ще стане като операционна
                    punto HGT

                    Коментар


                      #40
                      Странно, аз не съм имал проблеми нито с диодните, нито с енергоспестяващите. Едни филипси бях купил на промоция преди три години...днес гледам точно се е предала първата. Ама те тия са сметнати и тука до месец гаранция всичките ще заминат.Диодните също са ОК, стига да не се изкуши човек да налети на някакви съвсем китайски, разчитайки на гаранцията. Тая марка, дето я коментирате, едва ли някъде по света са чували за нея, освен в магазините на Практикер.Може да е нещо ново, дето сега да влиза на пазара...ама баш при тия стоки...доста съмнителна работа.

                      Коментар


                        #41
                        Salvador написа:
                        Странно, аз не съм имал проблеми нито с диодните, нито с енергоспестяващите. Едни филипси бях купил на промоция преди три години...днес гледам точно се е предала първата. Ама те тия са сметнати и тука до месец гаранция всичките ще заминат.Диодните също са ОК, стига да не се изкуши човек да налети на някакви съвсем китайски, разчитайки на гаранцията. Тая марка, дето я коментирате, едва ли някъде по света са чували за нея, освен в магазините на Практикер.Може да е нещо ново, дето сега да влиза на пазара...ама баш при тия стоки...доста съмнителна работа.
                        Определено са я чували и не ги продават само в Практикер. Има дори магазини само с техни стоки. Така се кзва магазина.

                        Коментар


                          #42
                          А бе вие не разбрахте ли, че всичко е едно и също и само се поставят щампи на "дилъра" в съответната страна?За това аз винаги съм на позиция, че ако харесам нещо, сядам и го намирам в ибей-я на 1/3 от цената.Между другото в банята диодните крушки още ми светят. Доволен съм за сега.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #43
                            Всичко мога да си пиръчам от Китай с каквато си искам марка. Просто трябва да е доста бройки.За ЕС от няколко години искат да удостовериш от националното патентно ведомство, че имаш права върху марката. Още не навсякъде, не за всички стоки...ама влизат в час малко по малко. Марката не влияе на качеството за съжаление...има неща с много брак...

                            Коментар


                              #44
                              Горе-долу половината крушки V-tac ми изгоряха. При вас как е?Сега взех 4-5 крушки, на които пише Toshiba на прИмоция от Практикер по 3 и нещо.

                              Коментар


                                #45
                                Може ли някой да ми препоръча хубави LED Filament Е14 нормален балон крушки? Нещо да свети като 40W.
                                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                                Коментар

                                Working...
                                X