Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Immortal написа: Преглед на мнението
    Надявам се, че е само хипербола.
    Иначе да сравняваш сегашните времена с онова време... Не са сравними изобщо.
    Сега ТИ чувстваш някакво ограничение на свободите си (каквото аз не чувствам например), а тогава просто нямаше свободи.
    Всичко е въпрос на гледна точка, както е казал Айнщайн. Колкото до сравнение разбира се, че може да се сравняват, когато кажеш, че сега е по-добре от преди веднага правиш сравнение.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      То пък едно време дето материалните придобивки не бяха на почит... не съм живяла много тогава, но достатъчно. Спомням си как хора, които имаха валута, се фукаха с дъвки, шоколад, дънки от корекома. Баща ми купил на майка ми автоматична пералня да не пере на ръце и са го спукали от подигравки, че жена му била мързелива, не че след няколко години не са се сдобили всички с перални. Да не говорим, че като загради с винкел терасата, всички от блока се изредиха да я гледат.... Лятото колко се фукахме с новите си колела.... и тогава имаше материализъм, просто беше малко по-различно, но на практика - същото, само че нямаше телефони, таблети, а други неща... като дъвките Турбо например
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        Ето го резултатът от "свободата" на словото. Свободата на тази пикла води до оскверняване и погазване достойнството на една учителка ( приемете я като личност).
        Най-плашещото в случая, че всичко това става под одобрението на останалите "деца" в класната стая...
        ПС: Нетът е богат и ни е дал само една нищожна частица от това, което се случва както в класните ни стаи, така и в Държавата ни.
        https://www.youtube.com/watch?v=bhJbFOac6bc
        A17DTС/S
        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

        Коментар


          ntodorov написа: Преглед на мнението
          Най-плашещото в случая, че всичко това става под одобрението на останалите "деца" в класната стая...
          Тия "деца" родители нямат ли?
          207 тиква автомат
          новокромаджия 2.4 печка

          Коментар


            ntodorov написа: Преглед на мнението
            Ето го резултатът от "свободата" на словото. Свободата на тази пикла води до оскверняване и погазване достойнството на една учителка ( приемете я като личност).
            Най-плашещото в случая, че всичко това става под одобрението на останалите "деца" в класната стая...
            ПС: Нетът е богат и ни е дал само една нищожна частица от това, което се случва както в класните ни стаи, така и в Държавата ни.
            https://www.youtube.com/watch?v=bhJbFOac6bc
            Каквато е жената в устата такава е и във пъ***та

            Коментар


              ntodorov написа: Преглед на мнението
              Ето го резултатът от "свободата" на словото. Свободата на тази пикла води до оскверняване и погазване достойнството на една учителка ( приемете я като личност).
              Най-плашещото в случая, че всичко това става под одобрението на останалите "деца" в класната стая...
              ПС: Нетът е богат и ни е дал само една нищожна частица от това, което се случва както в класните ни стаи, така и в Държавата ни.
              https://www.youtube.com/watch?v=bhJbFOac6bc
              Е ти сега се оплакваш.. Даскалицата е слаба. Не може на наложи ред с кабинета.
              Още помня даската по ел. техника какви ги приказваше....
              Раздавам 6 раздавам 2 раздавам и показва юмрук....
              Искаш ли да ти обела главата с с тоя статор....
              А какви шамари лепеш като гръм от ясно небе...
              Като излезе от работилница и ние дивеем като се върне се правим че нищо не е било... И както си обикаля загряваше нечии врат... Ефектът беше като от флашка. Цъъъъъъъъъ
              Ама голям. Даскал беше...
              Невена идва се му се оплаква..
              - Господине Рангел каза, че ще ме ши*а цяла нощ като шевна машина..
              И аз вече се глася през прозореца ли да скачам на умрял ли да правят.... Ония като изцепи
              - ами Невена то ти е време вече и виж предлага ти в такт и цяла нощ.
              Или влизам в работилница по дърво с крак във вратата тя се връща ха една главичка.. Добър ден дакалеее... Като скочи ония и грабна един сап и почнахме да правим обиколките из работилница....

              Коментар


                Тия "деца" родители нямат ли?
                Точно това е главния проблем реално.
                Ама гледай какво става. Всеки се мисли за всевиш, раздава правосъдие и децата са им скъпоценни камъни, които и от една забележка им става нещо в мозъка, спрямо мнението на родителите де.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  Точно това е главния проблем реално.
                  Ама гледай какво става. Всеки се мисли за всевиш, раздава правосъдие и децата са им скъпоценни камъни, които и от една забележка им става нещо в мозъка, спрямо мнението на родителите де.
                  Ох ние колко обиколки сме правили с баща ми на двора и на къщата на село едно време като бях малък...
                  Аз първи той отзад със зелена шибучка крачи на по 2 метра крачки и крещи
                  Стой че ще стане по лошо!!! Ще те смачкам!!!

                  По едно време ми беше писнало...

                  Коментар


                    Мисълта ми е, че много лесно се прехвърлят родителските грешки върху системата, демокрацията или свободата на словото. Първите 7 години не са най-демократичните от живота, а и някои разправят, че крушата не пада по-далече от дървото.
                    207 тиква автомат
                    новокромаджия 2.4 печка

                    Коментар


                      Мисълта ми е, че много лесно се прехвърлят родителските грешки върху системата, демокрацията или свободата на словото. Първите 7 години не са най-демократичните от живота, а и някои разправят, че крушата не пада по-далече от дървото.
                      Тя демокрацията и свободата на словото са хубави неща, но тук се тълкуват погрешно и се практикуват криво.
                      И понеже нашата демокрация е изкривена, няма как да не ражда такива плодове. В едно пошло, нехуманно и недемократично общество, в което и аз съм роден и израснал, странно как бяха намерили коректив за подобни родителски грешки и произтичащите от тях недоразумения от възпитателен характер, а в днешни и далеч уж по-свободни за личността дни, стигаме до куриоза: подобни пикли да се чувстват свободни в газенето на достойнства...Е, не може в едно здраво общество да поставяме диагноза за изграждащата се личност с въпроса "родител няма ли си". Ами, ако си няма ( разбирай в пряк и преносен смисъл), ние тумор ли трябва да си носим ? Ем, чИ няма здрав организъм, който да не се съпротивлява на такива тумори, освен ако вече не се е предал и не загива заради тях.
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар


                        ntodorov написа: Преглед на мнението
                        Тя демокрацията и свободата на словото са хубави неща, но тук се тълкуват погрешно и се практикуват криво.
                        И понеже нашата демокрация е изкривена, няма как да не ражда такива плодове. В едно пошло, нехуманно и недемократично общество, в което и аз съм роден и израснал, странно как бяха намерили коректив за подобни родителски грешки и произтичащите от тях недоразумения от възпитателен характер, а в днешни и далеч уж по-свободни за личността дни, стигаме до куриоза: подобни пикли да се чувстват свободни в газенето на достойнства...Е, не може в едно здраво общество да поставяме диагноза за изграждащата се личност с въпроса "родител няма ли си". Ами, ако си няма ( разбирай в пряк и преносен смисъл), ние тумор ли трябва да си носим ? Ем, чИ няма здрав организъм, който да не се съпротивлява на такива тумори, освен ако вече не се е предал и не загива заради тях.
                        https://www.vbox7.com/play:90477a5282


                        Не ти ли драскат на гърлото???
                        Последна редакция от ; 05.03.2017, 00:10.

                        Коментар


                          ntodorov написа: Преглед на мнението
                          Тя демокрацията и свободата на словото са хубави неща, но тук се тълкуват погрешно и се практикуват криво.
                          И понеже нашата демокрация е изкривена, няма как да не ражда такива плодове. В едно пошло, нехуманно и недемократично общество, в което и аз съм роден и израснал, странно как бяха намерили коректив за подобни родителски грешки и произтичащите от тях недоразумения от възпитателен характер, а в днешни и далеч уж по-свободни за личността дни, стигаме до куриоза: подобни пикли да се чувстват свободни в газенето на достойнства...Е, не може в едно здраво общество да поставяме диагноза за изграждащата се личност с въпроса "родител няма ли си". Ами, ако си няма ( разбирай в пряк и преносен смисъл), ние тумор ли трябва да си носим ? Ем, чИ няма здрав организъм, който да не се съпротивлява на такива тумори, освен ако вече не се е предал и не загива заради тях.
                          Ако освободиш 100 затворника след 40 години зад решетките, 45 от тях ще наложат слободията и диктата над останалите, 45 ще си спомнят с носталгия реда, спокойствието и паницата с помия три пъти дневно през тези 40 години, и само 10 ще смятат, че правилата са за всички и те не се създават от надзирател, а от самото общество, ако иска да е свободно. Репресивните режими налагат отношенията в обществата, свободните общества създават демократичните режими, защото правилата са установени. Какъвто е обществото, такава е и демокрацията му!
                          Няма по-сигурен живот от робството, ясни правила, ясни задължения и гарантирана паница с храна,а бича е само част от пейзажа. Свободата е далеч по-сложна и непредвидима и явно не е за всеки.
                          207 тиква автомат
                          новокромаджия 2.4 печка

                          Коментар


                            Свободата е далеч по-сложна и непредвидима и явно не е за всеки.
                            Не. Свободата е просто нещо и всеки я заслужава. Само, че в едно общество, свободата на всеки трябва да се ограничава
                            до там, от където започва свободата на другия. Във всички останали случаи иде реч за друго. Да живеем в свободно
                            общество е благодат, но без отговорност, дисциплина, правила и морал, такива общества се съхраняват трудно.
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар


                              Ако освободиш 100 затворника след 40 години зад решетките, 45 от тях ще наложат слободията и диктата над останалите, 45 ще си спомнят с носталгия реда, спокойствието и паницата с помия три пъти дневно през тези 40 години, и само 10 ще смятат, че правилата са за всички и те не се създават от надзирател, а от самото общество, ако иска да е свободно. Репресивните режими налагат отношенията в обществата, свободните общества създават демократичните режими, защото правилата са установени. Какъвто е обществото, такава е и демокрацията му!
                              Няма по-сигурен живот от робството, ясни правила, ясни задължения и гарантирана паница с храна,а бича е само част от пейзажа. Свободата е далеч по-сложна и непредвидима и явно не е за всеки.
                              Тези приказки се чуват много чистичко от типа колко си беше добре едно време. Добре беше, защото партията зорлан те пращаше на училище зорлан ти търсеше работа. И жилища даваше... Партията беше и майка и баща...

                              Сега е друга работата и за това на българина му идва нанагорно... Защото трябва сам да си закара задника някъде за да стане нещо... Сам трябва да ходи на училище. Сам да си намери рбаота. И българина трябва да е страж не демокрацията си.
                              Да вземем гърците те яли и пили държавни пари писали си бонуси за какво ли не и така 20/30 г.. И накрая пак изкяриха от Европа пари и пак го карат така що годе... Малко се стегнаха ама... Или като Румъния веднага на протест и така... Ние седим и си чакаме... Някой да ни оправи..

                              Коментар


                                Рангеле. ЗаЙби онова време. Минало е. Интерпретации всякакви. Малко са хората в този форум, които обективно да наложат контрастите от тогава и сега.
                                Макар и да съм бил на 20 години, когато режимът падна, също нямам това право, най-малко защото не съм се сблъсквал до тогава с житейски "плетки", но виж не ми е трудно да се обявя за репресиран, поне за трите ми години военно-морска служба, в името на кауза, която от 27 години се отрича.
                                A17DTС/S
                                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                                Коментар

                                Working...
                                X