Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    krasio_79bs написа:
    https://youtu.be/gkZqnkkdEPQЕдно клипче бях обещал да пусна за капана след светофара.
    За мен има лек казус с това кръстовище. Дясната лента няма как да бъде преправена само за на дясно, защото автобусите излизащи от спирката им се налага да минават и направо. Да предположим, че лентата е само за на дясно. Тогава автобусите преминаващи направо ще трябва от спирката да се престрояват в средната лена за да продължат направо (в навалицата няма кой да ги пусне, и ше падне чакане, а и като цяло е малко тъпо от спирката за да се включиш в движението да прецапваш 2 ленти на булеварда). Няма как да се направи изключение от лента за на дясно само на автобусите да им е разрешено да минават и направо - създават се предпоставки за ПТП.
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      Убавци; Задържаха катаджия да краде цигари, предложил подкуп на полицаите.http://offnews.bg/news/Intcidenti_6/...ромашия, сигурно няма пари за цигари! Предложил и подкуп???
      Lupo - The Monster
      Е83 3D

      Коментар


        Такаааа, август месец можем да наминем към Бургас и тъй като надълго и на широко се дискутираха новите транспортни придобивки, нека сега колегите, които така пламенно защитаваха и поругаваха новите промени да се обосноват.По - зле ли е от преди, по - добре ли е от преди или няма промяна?Чакаме снимки, видеа, чертежи, интервюта, GPS данни и сателитни снимки по възможност. п.с. Поне и ние дето не сме от Бургас да знаем от къде и накъде да минем като се наложи, без да изгорим по една туба гориво в задръстванията.

        Коментар


          Минава се перфектно. Няма и помен от тапите от миналите лета. Естетвено в някои пикови часове стават колони, но пак се минава бързичко. За пример мога да дам, при колона от Шел-а до кръговото Трапезица се минава за макс 5-6 мин.Очаква се скоро да се отвори и пътен възел Запад. Тогава вече ще може да се каже, кой е най-бързият начин за преминаване през Бургас.

          Коментар


            Няма да караш в БУС лентите, ще следваш табелите и знаците, а пък за останалото, каквото дойде.Все още не можем да коментираме, защото новата ни транспортна схема все още не е сработила, а и чакаме алтернативен пътен възел. За задръствания - зависи в кой момент преминаваш през града. Тази събота например към 10.00 часа имаше доволномного коли на кръговото на Трапезица чакащи в посока София - Созопол, нямаше обаче коли по направлението Созопол - София.След обяд картинката беше променена в направления и е логично. Ако гониш на юг от Бургас обаче препоръчвам:https://goo.gl/maps/bNL4qPJsXJB2Ще си спестиш влизането в града, а ще излезеш буквално на изхода му. Минава се през Камено, село Братово и кв. Г.Езерово.https://goo.gl/maps/b376R7tuN2U2Можеш да разгледаш пътя ( задал съм като дестинация първия квартал след изхода на града). Аз често го използвам. Не е натоварен, скоро е ремонтиран и е приятен. Като разстояние е едно и също.
            A17DTС/S
            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

            Коментар


              stilo_new написа:
              Минава се перфектно. Няма и помен от тапите от миналите лета. Естетвено в някои пикови часове стават колони, но пак се минава бързичко. За пример мога да дам, при колона от Шел-а до кръговото Трапезица се минава за макс 5-6 мин.Очаква се скоро да се отвори и пътен възел Запад. Тогава вече ще може да се каже, кой е най-бързият начин за преминаване през Бургас.
              Не е точно така. Стават доста големи задръствания на връщане от южното черноморие на светофара на стадион Черноморец. Събота и неделя имаше 500-600 метра колона в следобедните часове.
              Brava 1.6 ELX

              Коментар


                Кръговото с почти нищо не промени положението, като имаше задръстване от Шела до Трапезица и преди се минаваше за 5-6мин. Аз не мога да разбера на това кръгово тея десните странични ленти, които са отделени от кръговото като се включват в пътя те ли са с предимство или тези от кръговото? Знаци за предимство не виждам никъде, а дефакто и двете коли са извън кръговото. Примерно дясната лента откъм Лукойл, която отива нагоре към билковата.
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  spark написа:
                  Кръговото с почти нищо не промени положението, като имаше задръстване от Шела до Трапезица и преди се минаваше за 5-6мин. Аз не мога да разбера на това кръгово тея десните странични ленти, които са отделени от кръговото като се включват в пътя те ли са с предимство или тези от кръговото? Знаци за предимство не виждам никъде, а дефакто и двете коли са извън кръговото. Примерно дясната лента откъм Лукойл, която отива нагоре към билковата.
                  Не съм съгласен. Кръговото промени положението и то много. 5-6 минути може да се е минавало , като полицаите пускаха зелената вълна направо. Ами другите направления, а? Знаеш ли, че съм си отвисявал на 10 минути на червен светофар от към "Победа"? ! Ами левият светофар от болницата към билковата?? Сега стана в пъти по добре и във всички направления се улесни движението.

                  Коментар


                    ruNNer написа:
                    Стават доста големи задръствания на връщане от южното черноморие на светофара на стадион Черноморец. Събота и неделя имаше 500-600 метра колона в следобедните часове.
                    Ха. Това ли е голямата колона? Аз днес в София си висях в точно 1.8 (по Гугъл зема) километра опашка. :D
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      Всички искате да имате коли и да ги карате ежедневно - какво очаквате?
                      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                      Коментар


                        ele написа:
                        Всички искате да имате коли и да ги карате ежедневно - какво очаквате?
                        Да не се развалят?
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          BO написа:
                          ele написа:
                          Всички искате да имате коли и да ги карате ежедневно - какво очаквате?
                          Да не се развалят?
                          И да няма задръствания естествено
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            BO написа:
                            ruNNer написа:
                            Стават доста големи задръствания на връщане от южното черноморие на светофара на стадион Черноморец. Събота и неделя имаше 500-600 метра колона в следобедните часове.
                            Ха. Това ли е голямата колона? Аз днес в София си висях в точно 1.8 (по Гугъл зема) километра опашка. :D
                            Не. Не можем да се мерим със задръстванията в София. Градът ни е с далеч по-скромни размери и с населението на Люлин.Все пак идеята на това кръгово беше да се разтоварва движението. Не се получава този ефект. Лотария е там. Сутрин да не идваш от София, а следобед да не пътуваш към София. Алтернативния обход може би ще свърши повече работа. За себе си: Заобикалям Трапезица. Имам избор, макар и доста обиколен, ама го предпочитам. Като излизам пък от Бургас минавам по оня маршрут в предния си поуст.
                            Всички искате да имате коли и да ги карате ежедневно - какво очаквате?
                            Задръстванията там се причиняват от почиващите по юг. В ежедневието ни, различно от лятното, задръстванията се преживяват - и преди със светофара и сега с кръговото.
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар


                              ntodorov написа:
                              Все пак идеята на това кръгово беше да се разтоварва движението. Не се получава този ефект. Лотария е там. За себе си: Заобикалям Трапезица. Имам избор, макар и доста обиколен, ама го предпочитам.
                              И как разбра, че не се получава този ефект, като не минаваш от там? Ефект от кръговото има за разтоварване на трафика. Сега пак ще ти го напиша, дано най-накрая ме разбереш.: Не гледай само основното напраление. Най-големият положителен ефект е за завиващите посока от болницата към билковата и за тези идващи от към "Победа" Теб не ти се налагало, на аз ги ползвам тези направления и не можеш да си представиш какво чакане беше, особено като пускаха "зелената вълна" по основното направление. Е, сега това чакане го няма. Казваш в определен моменти ставали колони. Ами да много ясно, че трафика няма как да е еднакъв през 24-те часа. Естествено, че ще има пикови часове, ако ще и деветлистна детелина да има на мястото.

                              Коментар


                                Възможно е за другата събота да пуснат надлеза на Товарна гара. Който има възможност да пусне за колегите алтернативния маршрут - аз не мога...
                                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                                Коментар

                                Working...
                                X