Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно нарушение и КАТ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно нарушение и КАТ

    Колеги знам тук има доста компетентни по темата та да питам. Какво е наказанието за откачен преден номер и съответно сложен временно на предното стъкло. Виждал съм хора които карат така, да не говорим че съм виждал и без заден на който е пломбата и е уж по-важен .... става въпрос за едно приятелче, лигавили се нещо закачили си броните и му пада номера, слага го на стъклото но по път за тях го спират и съответно - акт 80 лева + 1 месец без книжка. Пускам темата и с цел да си имате едно на ум, защото на мен ми се струва доста пресилено.
    Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
    Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

    #2
    Това е по чл. 175 и изобщо не е пресилено, отървал се е в долния диапазон
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #3
      ’’ 1. управлява моторно превозно средство, което не е регистрирано по надлежния ред иликоето е регистрирано, но е без табели с регистрационен номер или табелите с регистрационния номер не са поставени на определените за това места ’’ мммм дам това ще е, мерси!
      Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
      Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

      Коментар


        #4
        Заради такива казуси е направен съдебният контрол върху актовете на администрацията.

        Коментар


          #5
          Какъв му е казусът? Няма поставена табела на правилното място - дори няма място за различно тълкуване на този член. Навремето мой приятел го опляскаха по същия член - обжалва и не се произнесоха в негова полза, пак си плати глобата и се раздели с книжката за 1 месец.
          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

          Коментар


            #6
            Мен пък са ме пускали с откачен номер...Само ,че колата беше претърпяла ПТП и отивах при застрахователите...Спряха ме и ме попитаха къде е номера ,а аз им го изкарах целия нагънат изпод седалката... Смяха се доста и ме пуснаха ,ама ми казаха после да отида в КАТ и да го сменят...Аз го поизправих след като оправиха колата и не съм давал пари за нови номера... :D
            Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
            Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
            EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

            Коментар


              #7
              АМи...колата е с ПТП, сигурно и протокол има за него, може да е описана счупената стойка на номера като щета или бронята...От там принципи и цели на закона, вида на нарушението, наличието на умисъл за извършването му, малозначителност, в акта как е описано, в постановлението какво пише-няколко отделни хипотези са все пак в този текст...Варианти много. Дадена е тая възможност, редно е да се използва. Тя за това е направена. По-лошо от това да си плати глобата и да стои без книжка един месец няма как да стане.

              Коментар


                #8
                Законодателя е приравнил две много различни хипотези и е решил, че този който кара без никакви номера и този, който поради ред причини е преместил табелите, но да речем са видими и четливи, да подлежат на еднакво наказание... не е справедливо според мен, но така е записано...

                Коментар


                  #9
                  В този ред на мисли - ако имате зъб на някой съсед, необходимо е само да му откраднете предния номер. Като ги смени - още веднъж.И така може да го набутвате до безкрайност, докато ви хване и ви спука от бой

                  Коментар


                    #10
                    Аз за това на предния съм навил десетина рапидки.Задния е на метална планка и с едни тлъсти нитове. Тука ги крадат и после зареждат бензин с тях боклуците. Няколко човека вече изгоряха така. После цял ден писаха в районното...

                    Коментар


                      #11
                      Така си мислех да снимам една патрулка във Ямбол . Беше паркирана на паркинга на пазара където са всички други патрулки и номера и беше сложен на предното табло ? защото табелата пластмасовата липсваше сега на такива хора кои би им писал един акт ? може би ние ?? Или да пишем на боко един жълт картон ?
                      Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                      Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                      Коментар


                        #12
                        На синът преди няколко години му направиха акт, зимата заорали в една пряспа с колата на негов приятел, моя е карал, счупили бронята и я хвърлили в багажника, сложили номера на предното стъкло и така решили да се преберат, но ги спрели и му хакнали акта, не помня сумата, но май беша около 80 лв. Винаги съм си задавал въпроса в такъв случай какво трябва да направш?
                        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                        Коментар


                          #13
                          Теоретично - пътна помощ -> сервиз.Или връзваш бронята или част от нея, където стои номера с подръчни материали и се прибираш.Най-малкото дори и самия номер може да се върже отпред на гредата. Така почти сигурно няма да напишат АКТ.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #14
                            BO написа:
                            Теоретично - пътна помощ -> сервиз.Или връзваш бронята или част от нея, където стои номера с подръчни материали и се прибираш.Най-малкото дори и самия номер може да се върже отпред на гредата. Така почти сигурно няма да напишат АКТ.
                            Заначи трябва винаги да си имам тел под ръка , по старому - чук, тел и мамата :D
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              #15
                              Аз, да използвам темата, че да не пускам друга. Наскоро, ми писаха акт и ми взеха талона, а сега ми се налага, да регистрирам една кола. Ще мога ли да я регистрирам, или трябва да си платя първо акта.
                              Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                              Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                              ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                              Коментар

                              Working...
                              X