Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Настройка на Linksys PAP2T

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Настройка на Linksys PAP2T

    Здравейте колеги,Някой има ли опит с настройката на това устройство. Проблемът е следния: Първите около 5 минути всичко си е нормално, след това обаче като се избере телефона казва, че не може да бъде избран. От него обаче може да се избира. Проблема е в настройките на устройството, защото на инсталиран софтуерен телефон на ГСМ-а си звъни и може да се избира. Който може, да помага. :D

    #2
    Re: Настройка на Linksys PAP2T

    naskobg написа:
    Здравейте колеги,Някой има ли опит с настройката на това устройство. Проблемът е следния: Първите около 5 минути всичко си е нормално, след това обаче като се избере телефона казва, че не може да бъде избран. От него обаче може да се избира. Проблема е в настройките на устройството, защото на инсталиран софтуерен телефон на ГСМ-а си звъни и може да се избира. Който може, да помага. :D
    Първо пробвай с друг доставчик на Интернет за PAP-a

    Коментар


      #3
      Пробвано е!Плюс това нали казвам, че за няколко минути е наред и от него се избира!

      Коментар


        #4
        Никой ли няма идея?

        Коментар


          #5
          Имаш ли достъп до сървъра, за да видиш дали случайно ПАП-а не се регистрира когато вдигне телефона?Преди няколко години, когато усилено се занимавах със Астериск, доста такива ПАП-ове са ми минали през ръцете и практиката показва, че са капризни и тук там дефектни.Пробвал ли си с друг, за да потвърдиш, че и другия се държи така?
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            Нямам друго устройство.Достъп до кой сървър?Единият телефон е пловдивски, вторият московски. :D Комуняга стара съм аз, сега заради теб целият форум разбра.Това ми беше тайната връзка с КГБ-то. :D

            Коментар


              #7
              naskobg написа:
              Нямам друго устройство.Достъп до кой сървър?Единият телефон е пловдивски, вторият московски. :D Комуняга стара съм аз, сега заради теб целият форум разбра.
              Достъп до сървъра, който е нагласен в устройството.Да не става така, че ПАП-а не се обръща към сървара за определено време, сървъра да си мисли, че клиента е умрял и да го дерегистрира. Съответно някой ако звънне, то сървъра не го препраща към ПАП-а.А иначе някой ако вдигне телефона от ПАП-а и тръгне да набира, то да се регистрира в сървъра. Но това означава, че след като звъннеш от ПАП-а, след като затвориш, то в рамките на тези 5 минути, то отново би трябвало да могат да те наберат.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                BO написа:
                А иначе някой ако вдигне телефона от ПАП-а и тръгне да набира, то да се регистрира в сървъра. Но това означава, че след като звъннеш от ПАП-а, след като затвориш, то в рамките на тези 5 минути, то отново би трябвало да могат да те наберат.
                Нещо ей такова става. Могат да ме набират в рамките на тези минути. Четох в нета доста - има едни времена, казват да се сменят - смених ги и пак същото.Да си кажа, в тая област съм пълен профан. :D

                Коментар


                  #9
                  От софтфоуна, който имаш инсталиран, работи ли от вътрешната мрежа (безжичната), където е инсталиран ПАП-а без проблем и да не наблюдаваш същите аномалии?Като влезеш в съответната линия за настройка, там трябва да има едно register expires. Там на колко секунди е направено?И "Ans call without Reg" какво показва?
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    Пап-а е вързан с кабел кабел. На безжичната мрежа работи. Другите неща ще ги погледна довечера и ще пиша.

                    Коментар


                      #11
                      Сега го погледнах, това е и на двете линии.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                        #12
                        Пробвай първо ans-а да го сложиш на yesИ ако не стане, то пробвай със секундите да ги свалиш под времето, където не може да те избират.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          BO написа:
                          Пробвай първо ans-а да го сложиш на yesИ ако не стане, то пробвай със секундите да ги свалиш под времето, където не може да те избират.
                          Да не пипам секундите сега, така ли?П.П. Сега го пробвах - звъни. Дано да е за повече от 5 минути. :D

                          Коментар


                            #14
                            naskobg написа:
                            BO написа:
                            Пробвай първо ans-а да го сложиш на yesИ ако не стане, то пробвай със секундите да ги свалиш под времето, където не може да те избират.
                            Да не пипам секундите сега, така ли?П.П. Сега го пробвах - звъни. Дано да е за повече от 5 минути. :D
                            Реши ли се проблема така?

                            Коментар


                              #15
                              u_bo написа:
                              Реши ли се проблема така?
                              В момента съм на 300 км. от устройството.Довечера ще го видя как е.Последните ми наблюдения бяха, че работеше, но като се регна и софтуерния пак спря.

                              Коментар

                              Working...
                              X