Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли футболни фенове тук? 3

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Те как иначе ,ще потдържат зрителския интерес Диемите .Ако не измислят ,нещо след като загубиха правата за английското ,кой луд ,ще им плаща по 4 лева да ги гледа само А група не знам Very Happy
    Определено е така. Скоро и dikanio беше дал подобен линк за Висшата лига на Англия. Ама ония са много напред. Режисират добре, радват се на интерес, а оттам имат и голяма вариативност.Имат 4 места за ШЛ, две места за Лига Европа + още едно за спортсменския си отбор и кажи-речи половината им висши тимове се вреждат за европейска сцена.Пък...Лестър - шампион - нека, нЪл цял свят извърна поглед към лигата им, а в последните кръгове дори футболните лаици, феновете на бейзбола, баскетбола, кърлинга и крикета стискаха палци за тях. Следващата "кампания" ( по Дием-ски) пак ще бъде интересна, защото освен надеждите, че Лестър ще пази титла, а големите от топ 5/6 ще го дъвчат на почивки, вече има и опция за други фаворити от нищото, като Дарби Каунти и/или Мидълзбро да речем. :P
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    Коментар


      Ще дублирам поста си, защото мира не ми дава един въпрос...Уест Хям ще се мести на Олимпийския стадион в Лондон. Ходил съм на стадиона им в Ъптън парк, където имадобра атмосфера ( чуковете са ми любим отбор в Англия от времето на Паоло Ди Канио).И се чудя - за чиЙ се местят на такъв стадион. Той е всичко друго, но не и футболен, още повече пък английски.Мисля, че с това си решение ( голяма борба с Тотнъм и общинските власти в Лондон ) - феновете и футболистите ще загубят.Та от тъч линията до най-близкия "чук" - фен на Уест Хям ще има минимум 80 метра разстояние по моя субективна преценка.Не съм убеден, че този стадион ще се пълни винаги, а местата зад вратите със сигурност няма да бъдат атрактивни.
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        Вреждат се ама после до към март месец на 90% са приключили участие и си играят само ВЛ, ФА куп и другите техни купи.Първия мач, който гледах от Висшата лига беше Мидълзбро-Съндърланд. Завърши 0:0 и имаше мноооого ритане, картони и малко футбол. Един от най-тъпите мачове, който съм гледал.Аз не съм на мнение, че ВЛ е била наредена тая година. Като видиш другите отбори, реално Лестър бяха отбора в най-добра форма и постоянни цяла година. Докато другите се пънеха по ШЛ, ЛЕ, то Лестър си цъкаха по мач на седмица. Отделно, че те нямаха контузени играчи, а това е много важно. Сити играха почти цял сезон без Компани. Де Бройне, Агуеро, Силва, Туре и те бяха контузени за големи периоди.А и формата в която бяха и колектива на Лестър бяха добри. Много добре уплатнена полузащита имаха - Канте, Дринкуотур, Оубрайтън. Осбено црънкото Канте направи мн хубав сезон. Искам да го видя и за националния дали ще играе така.Защитата им беше солидна, вратаря добър и Варди и Марез направиха сезона на живота си.Другата година няма как да стане това. След 10-15кръг, ще ги дерат като басмян плат. Като почнат ВЛ, ШЛ, ФА къп, Купа на лигата + няколко контузени+няколко не във форма+някой напуснали играчи=12-15 място на края на сезона. Скоро няма да се повтори това. Някой от долната част на таблицата да е шампион.В други първенства също имаше такива случки. 2000 Депортиво бяха шампиони, после 2003/04 Содиедат се бореха за титлата до последно. И като сложим, че и в ШЛ имаше едни полуфиналисти интересни - Депортиво, Монако, Порто.Може да кажете,че съм наивен, но в спорта има моменти, когато отбор може да надскочи себе си ако всичко се нареди правилно. Ако погледнете сезон 2014-2015, ще видите,че пролетния полусезон Лестър имаха доста добри резултати. Мисля, че в последните си 12 мача имаха 8-9 победи.
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          ntodorov написа:
          Ще дублирам поста си, защото мира не ми дава един въпрос...Уест Хям ще се мести на Олимпийския стадион в Лондон. Ходил съм на стадиона им в Ъптън парк, където имадобра атмосфера ( чуковете са ми любим отбор в Англия от времето на Паоло Ди Канио).И се чудя - за чиЙ се местят на такъв стадион. Той е всичко друго, но не и футболен, още повече пък английски.Мисля, че с това си решение ( голяма борба с Тотнъм и общинските власти в Лондон ) - феновете и футболистите ще загубят.Та от тъч линията до най-близкия "чук" - фен на Уест Хям ще има минимум 80 метра разстояние по моя субективна преценка.Не съм убеден, че този стадион ще се пълни винаги, а местата зад вратите със сигурност няма да бъдат атрактивни.
          И аз си мислех в тази посока. Първо наистина се чудех защо? А после се замислих, че като цяло феновете не са недоволни. Местят се на по-голям стадион, направиха си хубаво изпращане на стария. Явно мисленето им е по - различно. Я на ЦСКА да им кажат, че се местят от Кочин парк или на Левски от Краварника...не ми се мисли. ще се почнат едни протести пред БФС-то и всеки ще почва да го нарочва, че било синьо или червено и обслужвало нечии интереси.Арсенал защо се преместиха от Хайбъри - един митичен стадион.Сега се сетих, че Хайбъри го направиха жилищен комлекс с градини и парк на мястото на игрището. На Гоогле мапс може да се разгледа. Много креативно измислено. Може и с на чукчетата стадиона да направят същото.В Испания, Билбао и те смениха стадион. Като новия си го построиха за 3 години и 150млн евро.
          ФИАТ- Пътят е само формалност
          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
          -----------------------------------------------------
          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

          Коментар


            О-ооо. Да, Каy.Не твърдя, че шампионът тази година е нареден. Напротив...По-скоро твърдя, че никой в Англия, включая и отборите в топ 5 и ФА нямаха противЛестър да стане шампион и оставиха нещата да се развиват по естествен начин. Все едно в България към днешна дата някой да остави Пирин ( визирам безпаричен и слаб на деня отбор)да ликува с Шампионска титла. Ще го съсекат поне от 10 страни - я съдии, я наказания, я втори отбор, я НАП. :D ПС: Бях много близо до ПСФК Черноморец през сезон 2011/2012, когато в момент на подценяване от другите отбори получихме шанс за титла. Бяхме аналог на Лестър - тогава.Силни футболисти ( млади момчета и свободни агенти ), добър треньор, добър мениджмънт, но малко пари...В последните кръгове, когато ни взеха на сериозно, вече малко хора знаем, какво ни се случи. Рязане ( от Пасти, сватби) от кръста надолу, наказания за важни играчи, опити за хващане на играчи, атаки към отбора за стари задължения, запори, невъзможност да получим пари от много и стари изходящи трансфери, кражба на играчи - абе грозна работа. Отчаяхме се, а когато трябваше да избираме дали да играем в Лига Европа, предоставихме този шанс на друг отбор. Ей така по наша инициатива и желание...И до там. Отчаях се от родната действителност и в момента се забавляваме с аматьорския футбол, където се играе със сърце, а съдийския и другите фактори не играят. В Англия подобни сценарии - не виреят. Убедихме се, а от това спечели играта и интересът към първенството им.ПС: Kay. За стадиона на Уест Хям. Местенето - иди-дойди, но не виждам нищо английско на Олимпийския им стадион. На Ъптън Парк феновете могат да изкрещят в ухото на противниковия играя - сега ще бъдат на отстояние поне 50 метра от страничната тъч линия и на поне 80 метра от аут-линията. Няма я тази близост на феновете до играчите. Освен това Уест Хям ще плащат и солиден наем. Не знам. Ако успеят да направят атмосферата, като старата - добре, но аз се съмнявам. Ето-дори в Германия ( Щутгарт, Вердер ) премахнаха пистите си и приближиха трибуните си до терена, а новите им стадиони са само футболни - Алианц Арена, Хофенхайм, Нюрнберг
            A17DTС/S
            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

            Коментар


              Черноморец тогава бяха най-добрия отбор, ама нямаше кой да ги пусне да станат шампиони. Стоян Колев, Терзиев, Пламен Крумов, ако не се лъжа и Кикишев играеше тогава. Паланков, Коце Дяков, Андонов, Анисе.Имаше и малка френска колония, ама бяха добри до колкото си спомням, но не се сещам за имена. Стабилен отбор, а и бяха интересни за гледане, че все резултатни мачове правеха.П.П. Аз много им харесвам стадионите в Англия. Особено на малките отбори с дърти стадиони. Капацитет 10-20 000 и едни козирки от стоманена конструкция. Много са ми кокетни и хубави. Като на Фулъм, Борнемут.Не като нашите дебилни изпълнения от напрегнат стоманобетон. Хем по трудно технологията на изпълнение, хем и стопанисването трудно.
              ФИАТ- Пътят е само формалност
              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
              -----------------------------------------------------
              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

              Коментар


                Черноморец тогава бяха най-добрия отбор, ама нямаше кой да ги пусне да станат шампиони. Стоян Колев, Терзиев, Пламен Крумов, ако не се лъжа и Кикишев играеше тогава. Паланков, Коце Дяков, Андонов, Анисе.
                Добавям Шаешу ( най-добрия играч, който аз познавам), Жагурта Хамрун - Жужу, Яник Боли ( племенника на Базил Боли ), Фо Поре, младите Пехливанов, Преслав Йорданов, Гошко Терзиев Филипов, Венци Христов ( взехме го от Монтана и Херо го направи играч), Асис ( счупиха му глезена в Разград в името на първата титла за Лудогорец без съдията да отсъди нарушение), прибрахме си го в Бургас стенещ и плачещ.https://www.youtube.com/watch?v=utTOp3cUO8QТова е втория ни полусезон, когато вече ни взеха на сериозно. Полусезон, който няма да забравя нивга. Радост, несправедливост и тъга в едно. Болестта на Херо и съпругата на Кишишев, смъртта от същата болест на Хънков пък бяха най-гадното допълнение към всичко "специално" за нас през този сезон. Бях близо до кухнята.
                A17DTС/S
                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                Коментар


                  Е тия визирах под "френската колония"Единия беше дошъл от отбор от Лига , пък тоя Боли после по Русия мисля, че игра. Фо Поре не беше ли в ЦСКА после.За Преслав Йорданов и Венци Христов изобщо незнаех, че са играли там. Явно по-малко са играли, щот са били много малки и не ги помня.Ами нашето момче (Краси Балъков), като беше там преди това, как бяха работите. Той водеше уж играчи от Бундеслигата ама разпърдяха работта после.
                  ФИАТ- Пътят е само формалност
                  ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                  -----------------------------------------------------
                  FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                  Коментар


                    Ами нашето момче (Краси Балъков), като беше там преди това, как бяха работите. Той водеше уж играчи от Бундеслигата ама разпърдяха работта после.
                    Е те тоЙ ни ева мааата. Най-скъпото 5 - то място постигнахме за 3-4 години "работа" на Хотнишкия. Впрочем с неговото име са свързани катаклизмите на Хайдук Сплит след това и на Грасхопърс преди това. Беше добър, като играч и разсипник, като трЕнер. Но в случая, защо да го виня. С две шепи се черпеше от бездънна до тогава каца...Щом я докарахме до там Балич да ни стане технически деректор, а изпълнителен директор да ни стане мениджъра на Балъков Душан Буковац смятааай. Докараха си и един Персикети - италианец и приятел на Буковац. Той пушеше пури, пиеше уиски и си държеше краката на масата. Вживяваше се на уестърн герой и до последно не можеше да изрече Черноморец. Живееха вкупом в Гранд хотел Поморие ( на Събев и Ершов тогава) и със сигурност още пазят моменти за тези безпаметни и безметежни изпълнени с луксозен обков дни. Тогава Илия Груев и Арсов опъваха в тренировките, а Балъка се снимаше, когато играчите бяха обект на интерес от преса...А за този интерес се плащаше - билборди, автобуси, фасади - всичко беше ПСФК Черноморец.След това не ни стигнаха парите от разпродажбата на 3 ( три) отбора за да си изплатим част от оставените ни задължения. Парите от продажбата на Асис ( Арарат), Аатиф Шаешу (Самсун спор), Хамрун (Турция), Боли ( в Заря Луганск), Олембо ( Полша).Гошо Терзиев ( Лудогорец) въобще не влязоха в касата на клуба, а отидоха по сметки на откровените ментета, които Балъков докара на килограм.Имаше един Кардозо - игра в три мача и получи два червени картона. След ерата Балъков - трябваше да му се плащат неустойки ( не само на него ), колкото не струвахавсички изходящи трансфери за две години на куп. Събев точеше от съдружника си Ершов. Последният, като изтрезня един хубав ден се хвана за главата и си биха шутовете съсСъбев. Общината ни също влезе в собствеността на ПСФК-то, чрез апортна вноска - стадион Черноморец и част от прилежащите му терени. Събев преди това купи стадион Лазур чрез една от фирмите си и под давлението на Балъков докара Черноморец на Лазур, а Нафтата бяха закрити за сметка на клуб с име Черноморец Поморие, където всички от школата на Нафтата бяха прехвърлени. В момента, в Бургас нямаме клуб със собствен стадион, а построения и изцяло реновиран стадион Лазур е частна собственост, като в опасна близост до него се построи жилищен комплекс и се строи в момента нещо, като Руско сдание. Остава да се надяваме, че бъдещето на стадиона няма да има нищо общо с нашите...очаквания.
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар


                      Малии, той направо е еб*л мамата на всичко. Ама тия неща се не знаят от хората и не се съобщават по новини и публично. Трябва някой, който е бил близко до отбора човек да си за да ги знаеш.
                      ФИАТ- Пътят е само формалност
                      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                      -----------------------------------------------------
                      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                      Коментар


                        Kay_ написа:
                        Малии, той направо е еб*л мамата на всичко. Ама тия неща се не знаят от хората и не се съобщават по новини и публично. Трябва някой, който е бил близко до отбора човек да си за да ги знаеш.
                        В Бургас се знаят тези неща. Един от основните приоритети на сегашния Общински съвет е да спаси поне стадион Черноморец. Трудно е обаче, много е трудно.Митко Събев и близките му фирми са инвестирали близо 70 млн. лв. Другият акционер е Община Бургас. Осигурила е около 1 млн. лв. - без апортната вноска де. По документи излиза, че общината вече е длъжник на дружеството, в което участва с 50%. Ако включим апортната вноска - стадион ,,Черноморец
                        A17DTС/S
                        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                        Коментар


                          С такива подръчни средства професионален спорт не се прави и няма как да съществува. Всеки от тези хора го прави това от любов към клуба. Но в този си вариант може да просъществува само в аматьорския футбол и да носи радост и наслада на локално ниво, но за национално или европейска сцена...няма как.В спорта не става само с талант, желание. Необходими са бази, правилни тренировки (физичеки, тактически) и т.н.За да не пиша излишно, поствам тази статия, а изводите от нея са ясни без значение, че спорта е друг. Ето как от безперспективен играч, ставаш водещ стълб в националния отбор.http://www.sportal.bg/news.php?news=602322П.П. Там е разликата между нас и другите. Не, че материала ни е лош за спорт, а нз как да го обработваме.За пример ще дам един руски волейболист Виктор Полетаев. Момчето е 95ти набор, според мен ще стане един от най-добрите диагонали в света. Интересни са физическите му данни. 1,95м висок и 82кг. Мога бас да хвана, че в Бг дори и за либеро никой няма да го иска.Да уточня, че момчето играе в Зенит, който от 2 години е номер 1 в Европа. Вярно, че е резерва, но много често играе.https://www.youtube.com/watch?v=UWIB2j-1TJ4
                          ФИАТ- Пътят е само формалност
                          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                          -----------------------------------------------------
                          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                          Коментар


                            Kay_ написа:
                            С такива подръчни средства професионален спорт не се прави и няма как да съществува. Всеки от тези хора го прави това от любов към клуба. Но в този си вариант може да просъществува само в аматьорския футбол и да носи радост и наслада на локално ниво, но за национално или европейска сцена...няма как.В спорта не става само с талант, желание. Необходими са бази, правилни тренировки (физичеки, тактически) и т.н.За да не пиша излишно, поствам тази статия, а изводите от нея са ясни без значение, че спорта е друг. Ето как от безперспективен играч, ставаш водещ стълб в националния отбор.http://www.sportal.bg/news.php?news=602322
                            Това е така. Мноооого е трудно. Не всеки може да си има Домусчиев или Порточанов ( с Нефтохима зад гърба ). За съжаление - друга дилема в момента нямаме.Имаме много ДЮШ към клуба. Пред децата сме длъжници. Ето, моя племенник е вратар в Нефтохимик и знам, колко е трудно и там. Там също си нямат нищо.Тренират на частни терени направени от бивши бургаски футболисти и/или от Общината.Разчита се там само на интерес и инерция. През 2009 година в името на един балон с хелий им беше отнето всичко. Евала, че сега с гол шкембак успяват да поддържатДЮШ. Плащат наеми за да играят на отнетия им и спазарен стадион, а като, че ли и силите им за профи-футбола им свършват. Безумия.В момента ДЮШ на единствените и разпознаваеми отбори у нас се поддържат от частна болница ( Черноморец ) и хипермаркет ( Нафтата). Общината също се ангажира, но с тези пари- до никъде, още повече че наскоро други клубове и спортове ревнаха срещу субсидиите, които тя дава за двата футболни отбори...А виждаш, че имаме и супер волейболен отбор, който акоднес има осигурени пари - утре ще е на опашката за помощи, защото ЛУКОЙЛ редовно абдикират от спортните си обязаности. Политиката им е такава, а Общината ни къде по-напред.
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар


                              ДЮШ е хубаво, но е до едно време. Тези деца, нямат основата и възможноста да се занимавта професионално. А някой от тях може да стане и световно известен.Сещам се сега за биографичната книга за Михаел Шумахер. Ако не е бил стабилния гръб на Мерцедес и Декра зад него е нямало да влезе в спорта.П.П. Ще се върна малко на темата за волейбола.Забележи сега какви трагедии се правят, че не сме се класирали за РИО 2016. И се почна като във футбола: подмладяваме играчи, треньори...Полша имат една кампания от преди 3-4 години. Искат да превърнат Полша в лице на спорта и всяка година се влагат по 80млн евро в Полския волейбол. Към днесшна дата Полша също не са се класирали на олимпиадата, но ще играят бараж в Япония, където ще играят и Франция, които също не са се класирали.Ти представяш ли си, ако се бяха дали за нашия нац отбор, дори и еднократно такава сума какво реване щеше да е?
                              ФИАТ- Пътят е само формалност
                              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                              -----------------------------------------------------
                              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                              Коментар


                                ДЮШ е хубаво, но е до едно време. Тези деца, нямат основата и възможноста да се занимавта професионално.
                                За да се развие едно дете до профи футболист от ДЮШ е почти, като тото-то. От 20 деца - едно продължава и свършва...с първата контузия, в коятонито клуб се ангажира ( в днешни дни) нито пък някой ще "реже" без пари ( да не дава Господ ). Единственото и по-смислено нещо от тези школисега е фактът, че главичките на подрастващите са ангажирани с това, а дечицата добиват неща, които само спортът може да даде - самодисциплина, самоконтрол, тренинг на тяло и дух. От там нататък всичко е до късмет. Така е било и така ще бъде.
                                A17DTС/S
                                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                                Коментар

                                Working...
                                X