Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

След ПТП - към коя ГО да предявя искания

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    След ПТП - към коя ГО да предявя искания

    Днес участвах в ПТП, аз бях пръва кола, зад мен една друга и виновника е трета кола. На светофар сме спрели аз и този зад мен, него го удрят, а той подскача и удря мен. В коя застрахователна компания да отида с протокола от КАТ за да ми изплатят щетите - на втората или на третата кола?
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    #2
    Знам ли По пътя на моята логика, трябва да отидеш при застрахователя на този, който те е ударил, но дали на практика е така...Обади се на твоя застраховател и питай.Много ли е? :/
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Нямам застраховател. Не е много, багажника е смачкан и свети плафона (затваря се нормално) и бронята има някакви поражения.
      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

      Коментар


        #4
        Нямаш гражданска?Звънни на която и да е от фирмите.
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          Имам ГО, как да нямам ОК, ще звънна.
          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

          Коментар


            #6
            Втората.Втория се обажда на третия и така...

            Коментар


              #7
              Първия, който е причинител на ПТП-то, тъй като застраховката е и за трети лица, т.е. спрямо катастрофата си трето лице, според мен.

              Коментар


                #8
                Е да, ма той реално не е имал пряк контакт с първия По-скоро застрахователя на втория ще му изплати щетите и ще си търси парите от първия, както е казал vital.
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #9
                  Какво въобще може да го мислите?В този случай има един виновник - този който е направил ПТП-то.В този случай и само един трябва да има АКТ.Извода оставям на вас.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    Аз съм участвал в точно такава катастрофа но бях саламчето на сандвича демек средната кола. От предната искочи некъф и вика: ей ся та застрелях Аз му отговарям: виж този зад мен, не видя ли че бях спрял зад теб и след малко стана удара. Отиде до този зад мен и момчето /с рег ПЗ/ най чистосърдечно си призна че се е разсеял и не е успял да спре. Така че ако третия си признае търсиш неговия застраховател.
                    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                    Коментар


                      #11
                      lubo_Y10 написа:
                      Аз съм участвал в точно такава катастрофа но бях саламчето на сандвича демек средната кола. От предната искочи некъф и вика: ей ся та застрелях Аз му отговарям: виж този зад мен, не видя ли че бях спрял зад теб и след малко стана удара. Отиде до този зад мен и момчето /с рег ПЗ/ най чистосърдечно си призна че се е разсеял и не е успял да спре. Така че ако третия си признае търсиш неговия застраховател.
                      Че, какво има да си признава. Казуса не ми е познат, но според мен застрахователят на виновника трябва да плати. Т.е този, който е причинил ПТП - то.
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар


                        #12
                        Re: След ПТП - към коя ГО да предявя искания

                        Synthy написа:
                        Днес участвах в ПТП, аз бях пръва кола, зад мен една друга и виновника е трета кола. На светофар сме спрели аз и този зад мен, него го удрят, а той подскача и удря мен. В коя застрахователна компания да отида с протокола от КАТ за да ми изплатят щетите - на втората или на третата кола?
                        Виж какво пише в твоя протокол за ПТП... имах почти същата ситуация преди няколко години , но бях втори и в протокола на първия в колоната от 3те коли записаха, че третия го е ударил чрез мен...

                        Коментар


                          #13
                          Понеже гледам, че има разни правилни размисли, то да попитам.Ако един се засили и вместо колата зад мен млатне една кофа за боклук, а кофата за боклук млатне мен, аз къде да ходя да търся парите - от застраховката на кофата или от този, който е предизвикал ПТП-то?Просто мислете малко.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #14
                            BO написа:
                            Какво въобще може да го мислите?В този случай има един виновник - този който е направил ПТП-то.В този случай и само един трябва да има АКТ.Извода оставям на вас.
                            Аз познавам и един "втори" дето му писаха акт за неспазване на дистанция в подобен случай (на базата ,спирачен път ,поражения по автомобила и т.н. )
                            фиатче Браво 2.0

                            Коментар


                              #15
                              BO написа:
                              Понеже гледам, че има разни правилни размисли, то да попитам.Ако един се засили и вместо колата зад мен млатне една кофа за боклук, а кофата за боклук млатне мен, аз къде да ходя да търся парите - от застраховката на кофата или от този, който е предизвикал ПТП-то?Просто мислете малко.
                              Кофтито ,е ако тоя дето е ударил кофата избяга ,пък ти ходи обяснявай после ,че не си ударил ти кофата
                              фиатче Браво 2.0

                              Коментар

                              Working...
                              X