Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вандализъм и кражби

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вандализъм и кражби

    Здравейте, колегиПравя тази тема заради актуалните посегателства към личната собственост на всички нас. Забелязвам, че напоследък много хора се оплакват от кражби. Има ли решение да се спре тази, процедура от 90те години?Личния ми опит е доста горчив в тази сфера: окт.2013 се опитаха да разбият Брава-та покрай МОЛ-а на Стамболийски. Резултата беше надупчена врата и разбита ключалка. Не са влезли в нея, но щети за мен бяха смяна на врата, дръжка и ключалка (за това и колата е 50 нюанса сиво); фев.2014 - Този път вече я разбиха, пред у дома. Взеха ми радиото, говорителите от задната кола, МП3-то, слънчеви очила и други дребосъци. Бяха отворили класически колата-махнали са гумените лайсни на задните врати и са я отворили.;яну.2015 - Разбиха ми и апартамента. Всичко беше с главата на долу (две седмици сме подреждали). С две думи всичко ценно липсваше.През изминалата седмица на един колега колата бяха разбили и на едни други-апартамента.Полицията е меко казано безсилна. Криминалистите, когато идваа у дома ми казаха, че има м/у 10-20 на денонощие в района кражби, а нямат толкова разследващи. Какво правим питам аз? Лягаме си с ножа под възглавницата ли?
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    #2
    Слагаш камера с хубава резолюция и ТАКИВА ГОЛЕМИ ТАБЕЛКИ ЧЕ ИМА ВИДЕО НАБЛЮДЕНИЕ С 24 MЕГАПИКСЕЛА КАМЕРИ.Затъмняваш задните стъкла, че да не се виждат колоните, панела на ЦД-то винаги в теб и нищо ценно в колата + малка табелчица, че няма нищо ценно в колата Няма какво друго да направиш.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      В общи линии се кръстиш да не те стига,то и друго в тая държава не ни остава.Иначе-пълно Каско за колата(дори когато карах Чинкуеченто) и портиер в блока.Второто е трудно,но не невъзможно и спестява доста неприятности.Поне при нас е така.
      1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

      Коментар


        #4
        На колата и апартамента застраховки.На апартамента СОТ, за да филтрираш кокошкарите.И накрая късмет.Няма какво да го мислиш толкова.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Съседен на нашия вход си имат портиер, който оглежда и по паркинга и като влизаш във входа им иска ЛК. Това е идеално, но при нас едвам се съгасяват да събираме с 1лв повече за чистачка...да ен говорим за друго. А каско на кола на 18 години...нз то си звучи смешно, ама явно това е начина. Аз се замислях много за куче (голямо, гадно и лошо), но ми е мъчно да се разделя със зайо
          ФИАТ- Пътят е само формалност
          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
          -----------------------------------------------------
          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

          Коментар


            #6
            Kay_ написа:
            ... А каско на кола на 18 години...нз то си звучи смешно...
            И кое му е смешното?Ето, на жената преди 2 години (беше на 14 години), тотализираха колата. Ако нямаше каско, то щяхме да сме много назад. След това я пдодадохме и с парите от застраховката можеше да си купим алтернативен автомобил.В момента другата ни Брава (на 17 години е) я къртиха, градушка, дребни щети (кара я неориентирана жена ) и т.н. Ами горе долу всичко си минаваме по каско и си плащат.Ако за теб това е смешно, за мен въобще не е смешно. И точно защото не ми е смешно, не ми дреме дали ще ми разбият колата или не. Дреме ми, че някой ми е ръчкал ключалката. Застрахователи => обещетение => спокойствие.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              Kay_ написа:
              Съседен на нашия вход си имат портиер, който оглежда и по паркинга и като влизаш във входа им иска ЛК. Това е идеално, но при нас едвам се съгасяват да събираме с 1лв повече за чистачка...да ен говорим за друго. А каско на кола на 18 години...нз то си звучи смешно, ама явно това е начина. Аз се замислях много за куче (голямо, гадно и лошо), но ми е мъчно да се разделя със зайо
              Въобще не е смешно.А помага много.Колкото до куче-с каското ще ти е по-евтино и с по-малко ангажименти.П.П.За кучето и апартамента.Сега го схванах.И това е вариант,но и ангажимент.
              1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

              Коментар


                #8
                мен веднъж са ме крали и полицията ги хвана след 2 месеца. След още 5-6 месеца ми върнаха всичко без един телефон. Така че в това отношение не мога да се оплача. Иначе за мен решението е следното - в колата не се държи нищо ценно на видно място, ако може и на невидно място. В двора на къщата има 2 кучета, които лаят като обезумели даже съседите, когато влизат. Преди няколко години някой беше пробвал да влиза, като разбие катинара, обаче кучето явно го е разколебало, а същата вечер бяха обрани 2 къщи в близост. В къщата има СОТ, за който се ръся доволно много ежемесечно. Като влязоха в апартамента на вуйчо ми си тръгнали с дистанционното, въпреки че току-що си беше купил нов телевизор... а седмица преди това намираше разни неща под и над изтривалката така че - не държиш нищо ценно в колата, в гардероби, под дюшеци, в буркани и не се хвалиш с нови придобивки наляво и надясно. Ако си купиш някоя скъпа дреха - казваш, че е менте и толкова. като си купих колата се изредиха всички цигани да искат по 20 лева - казах, че пари няма, защото се ръся по 700 лева на месец и за мен не остава, което не е истина, но подейства добре - сега даже не идват да питат има ли работа.
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #9
                  BO написа:
                  На колата и апартамента застраховки.На апартамента СОТ, за да филтрираш кокошкарите..
                  Е колко трябва да изкарвах на месец че да можеш да пълниш гушите на дадените фирми. (друг е въпроса колко са честни......)Аз лично се надявам да стане някога, по - скоро като в америка. влезнал е в частен имот с взлом или без покана Пушката и табелка стрелям на месо. Гробищата са блозо до нас та няма и да го носят много Само до късмен сие да те пропуснат, нарочат лите няма спасение.

                  Коментар


                    #10
                    Какво значи "да им пълниш гушите"? Хората ти предлагат услуга, за която сключваш договор и си плащаш - никой няма да ти пази къщата безплатно. Иначе при мен идват за времето, което пише в договора, за което си и плащам. какво значи "да са честни"? Никой не ти знае кода на алармата, нито има ключ, че да влиза когато си иска.
                    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                    Коментар


                      #11
                      kristiyn написа:
                      BO написа:
                      На колата и апартамента застраховки.На апартамента СОТ, за да филтрираш кокошкарите..
                      Е колко трябва да изкарвах на месец че да можеш да пълниш гушите на дадените фирми. (друг е въпроса колко са честни......)Аз лично се надявам да стане някога, по - скоро като в америка. влезнал е в частен имот с взлом или без покана Пушката и табелка стрелям на месо. Гробищата са блозо до нас та няма и да го носят много Само до късмен сие да те пропуснат, нарочат лите няма спасение.
                      Да, ама винаги може да пълниш гушите на Булгартабак и Винпром Пещера, примерно, нали?Ако ти предпочиташ да ходиш да пушиш или да се натряскаш до несвяст, аз просто отделям тези пари, за да си купувам спокойствие.И за това отговора на твоя въпрос за това колко трябва да изкарваш е елементарен - въпрос на приоритети.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        Защо в една нормална Германия Австрия и т.н. Не трябва да си купуваш спокойствие?Да правиш застраховка на къщата за природни бедствия. да правиш каско на колата.Защо в една страна от горе спонематите ако те спрат полицаи не смееш да си отвориш устата за поткуп, камоли да ти мине през акала да влезнеш на някои в къщата? ЗАЩО е така по другите държяви? Плащам данаци и аз и вие, час от тези пари отиват и за полицията за да осигурят спокоиствие на гражданите, така ли е или бъркам?Защо трябва да плащам за допулнително спокойствие?

                        Коментар


                          #13
                          И в Германия и Австрия се краде - просто там няма смисъл да се напъваш за 100 евро примерно и затова кражба на музика от кола просто няма смисъл, докато тук, това е на някой месечната заплата за 5 минути работа и малко страх. Там се краде скъпа техника, скъпи коли и произведения на изкуството.
                          FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                          Коментар


                            #14
                            То и това не е съвсем вярно. На шурея ми му разбиха колата във Виена за една смотана навигация.@kristiynКво искаш да кажеш, че в Германия и Австрия не се застраховат ли?
                            207 тиква автомат
                            новокромаджия 2.4 печка

                            Коментар


                              #15
                              kristiyn написа:
                              Защо в една нормална Германия Австрия и т.н. Не трябва да си купуваш спокойствие?Да правиш застраховка на къщата за природни бедствия. да правиш каско на колата.Защо в една страна от горе спонематите ако те спрат полицаи не смееш да си отвориш устата за поткуп, камоли да ти мине през акала да влезнеш на някои в къщата? ЗАЩО е така по другите държяви? Плащам данаци и аз и вие, час от тези пари отиват и за полицията за да осигурят спокоиствие на гражданите, така ли е или бъркам?Защо трябва да плащам за допулнително спокойствие?
                              Кой ти каза, че не се застраховат?
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар

                              Working...
                              X