Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за Pandawill

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за Pandawill

    Здравейте и честита нова година. Някъде из форума бях чел за този сайт и че доста от съфорумците са пазарили от там и че пратката не отивала на митниците. Днес се рових доста из сайта и попаднах на една клауза в която пише, че срещу 5% доплащане над стойността на стоката давали нещо като защита от митниците. Това било опция в менюто в което става разплащането. Въпроса ми е вие избирате ли я тази опция или не сте чували и просто си поръчвате пратката и отивате просто на пощата да си я вземете. Разбрах, че чрез Сингапурските пощи ставала доставката.
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    #2
    "Застраховката" е 10% за България.Общо взето ако случайно пратката ти отиде на митница, то плащаш всичко както си му е реда, като след това сканираш документите, с които да докажеш колко пари си платил, за да си освободиш стоката и те след това ти възстановяват сумата.Ако директно дойде пратката ти в пощата, то си я взимаш и приключваш.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      BO написа:
      "Застраховката" е 10% за България.Общо взето ако случайно пратката ти отиде на митница, то плащаш всичко както си му е реда, като след това сканираш документите, с които да докажеш колко пари си платил, за да си освободиш стоката и те след това ти възстановяват сумата.Ако директно дойде пратката ти в пощата, то си я взимаш и приключваш.
      значи в моя случай съм избрал телефон за 162 долара. + 10% застраховка става 178$. Ако иде на митница ще платя 20% ДДС и сметкатастава 213$, сканирам документа за платеното ДДС, пращам го на пандата и те ми връщат 35,64 долара така ли ?
      Fiat Bravo 1.9 JTD 100

      Коментар


        #4
        и още нещо? марката на телефона е L....O да не правя реклама. Те си имат представителство в България. Как стои въпроса с гаранцията след като е внесен отвън а не е купен от България
        Fiat Bravo 1.9 JTD 100

        Коментар


          #5
          Ако няма изришно спомената международна гаранция изгаряш. Аз така фотоапарат си купих от англия и специално им казах да ми дадат подпечатана и подписана празна гаранция която да важи в БГ и така направиха хората. За щастие не ми се наложи да я плзвам, което ти пожелавам и на теб. Колкото до митницата май там нещата са на късмет. Аз поръчах таблет от banggood като никога от там не ми е идвало нещо в митницата, но познай точно този отиде там и ще трябва да се ръсна още. Та всичко е на късмет и лично аз не се възплзвам от това което с споменал за пандата.
          Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
          182A4.000 IAW49F
          LPG - Lovato EasyFast
          ----------------------------
          "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

          Коментар


            #6
            Гаранцията е 1г или там колкото е упоменато ,като важи в Сингапур.Пращаш им го за своя сметка и те го ремонтират и ти го връщат.Сам разбираш че работата е малко фиктивна.Прочети в сайта им пише подробно.Иначе за митницата не зависи от кой сайт купуваш или дали пишат 20$ подарък или друго.Всичо зависи от бг митници.Имат си специални критерии за проверки.От началото на миналата година, % пратки минали през митници се увеличи доста.Аз също отскочих 150+лв за 3 смартфона

            Коментар


              #7
              mitkosoft написа:
              BO написа:
              "Застраховката" е 10% за България.Общо взето ако случайно пратката ти отиде на митница, то плащаш всичко както си му е реда, като след това сканираш документите, с които да докажеш колко пари си платил, за да си освободиш стоката и те след това ти възстановяват сумата.Ако директно дойде пратката ти в пощата, то си я взимаш и приключваш.
              значи в моя случай съм избрал телефон за 162 долара. + 10% застраховка става 178$. Ако иде на митница ще платя 20% ДДС и сметкатастава 213$, сканирам документа за платеното ДДС, пращам го на пандата и те ми връщат 35,64 долара така ли ?
              Общо взето е така, да.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                mitkosoft написа:
                и още нещо? марката на телефона е L....O да не правя реклама. Те си имат представителство в България. Как стои въпроса с гаранцията след като е внесен отвън а не е купен от България
                И аз съм се спрял на тази марка и конкретен модел-P780.Спира ме единствено липсата на гаранция.Възможно е да върнеш телефона при евентуален проблем.Въпроса е дали като ти го върнат от ремонт няма да иде пак на митница.
                Octavia RS
                Evo 10-служебната играчка.

                Коментар


                  #9
                  Пратките се поверяват избирателно.Питал съм и митничари какъв е принципа....Ми няма! Има рискови дестинации, от които се проверява всичко, защото може да се внасят наркотици. Това касае главно Индия и някои държави от Азия.Другото се гледа на външен вид и тегло. Такава гаранция, че няма да ти проверят пратката...няма.

                  Коментар


                    #10
                    Red Storm написа:
                    mitkosoft написа:
                    и още нещо? марката на телефона е L....O да не правя реклама. Те си имат представителство в България. Как стои въпроса с гаранцията след като е внесен отвън а не е купен от България
                    И аз съм се спрял на тази марка и конкретен модел-P780.Спира ме единствено липсата на гаранция.Възможно е да върнеш телефона при евентуален проблем.Въпроса е дали като ти го върнат от ремонт няма да иде пак на митница.
                    Във вторник въпросния модел има "щастлив час" в Пандата и ще бъде на цена от 110$. Просто за сведение ако не си го видял.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #11
                      Не съм го видял.Благодаря.Вероятно ще викна един.Обаче го видях тук на 329лв с една година българска гаранция.
                      Octavia RS
                      Evo 10-служебната играчка.

                      Коментар


                        #12
                        Red Storm написа:
                        Не съм го видял.Благодаря.Вероятно ще викна един.Обаче го видях тук на 329лв с една година българска гаранция.
                        180 към 330 лева?Няма сила на света да ме накара да дам 330 лв. за нещо, което има една година гаранция тук.То и другия има гаранция. Стига да имаш време да го пращаш и т.н. То и тук ще те мотаят достатъчно време докато ти го сменят/оправят.По-добре дай 360лв за 2 броя. Така за едно 30 лв. отгоре ще имаш доста по-голяма устойчивост към разваляне с 2 телефона (един работещ и един резервен).
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар

                        Working...
                        X