Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За нещата от живота у нас и по света-спам от шведската тема

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    И така и така обърнахме на Германия. Аз бях тотално объркан в нощния кв. Санкт Паули, Хамбург.Такъв контраст между този квартал и спокойния, красив, подреден, чист иаристократичен остатък на Хамбург не бях подозирал, че може да има. В кв. Санкт Паули животът тече, както в лятно-натоварения и покварен ( вече) Слънчев бряг .Нещо повече - клошари, рокери, ку@ви, сводници, гей, наркомани и пияници са заедно...и не си пречеха в кефа.Там за сефте видях истински рокерски клуб с посетители на възраст 60++. Пак се забавляваха. Все едно градът Хамбург умишлено си беше отделил едно кътче и за "друг живот".За миг ми се размиха представите. Стриктния, суров и скучен за тогавашните ми представи германец явно си има и друго лице. :P
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    Коментар


      #62
      Stefanaki написа:
      Преди двa месеца бях поканен на боулинг в градче с население 477 човека (Zum Anpfiff в Hausdorf). А миналата седмица на картинг в Stadthagen (22 211 жители).
      Картинг пистата в Бухово се намира в градче с население от 2900 души, не като в Германия от 22211 (каква точност).Относно Боулинга - не мога да се сетя името на хотела, в който имаше боулинг зала. Но този хотел беше в гората. Ако не борим вълците и мечките, то населението в местността клони към нула.Друга боулинг зала за която се сещам е в местността Струилица край Девин. Тъй като се води официално местност, в нея има доста под 477 човека, в сравнение с градчето в Германия, което даде за пример.Щом ще издребняваме до такава степен, ОК, заповядай.
      Stefanaki написа:
      Искам да покажа, че някои неща не са толкова достъпни, колкото ти си мислиш, за всеки в България.
      Да. Да не си мислиш, че не го знам това?
      Stefanaki написа:
      Опитай се да преодолееш собственото си его и тогава може би ще видиш, че наоколо има още над 7млд. жители на този континент. Помисли дали ти нямаш проблем с комуникацията и затова да не ти се получават нещата с другите колеги/хора по света.
      Да съм казал, че не ми се получават нещата? Изказвам мнение, което мнение не е само мое, за щастие. Естествено има и други мнения, които съвпадат с твоето. Имам и колеги, за които там е рай. Спокойствието, редът и безличието на местното население им допада. Приемам го, за разлика от теб моето мнение, че не ми харесва.Да, моето мнение е на база командировки. Работа. Не почивка. И все пак за 3 месеца живот там накрая не можех да ги издържам. Гадно, изкуствено и студено излъчване. Това ме дразни.За щастие имах и достъп до други колеги от Испания. Е, коренно различно поведение. Не случайно с времето се ориентираш към хора, които имат твоите мирогледи. Не случайно повечето испанци отново бяха на моето мнение и когато трябваше да излизаме на поредната бизнес вечеря, то започваш да я издързаш насила.Най-мразя подмолното държане и за щастие имам силно чувство и усет към въпросното такова. И както казах, там основното държане е такова.Веднага друг пример давам с мизерната им душичка. В една седмица се срещнах с приятел, който живее в Австрия и отскочи да се видим в Германия.Та докато си кара колата (с българска регистрация), съвсем неволно отне (почти) предимството на един колоездач. Просто знаеш там колко се кара колела. Та спряхме много остро, защото онзи летеше с 50км/ч и едвам го видяхме. ОК, добре, сгафили сме, донякъде. Същия този не пропусна факта да види, че сме чужденци, да спре и да се скара, да обижда как сме трябвали да спазваме законите. ОК, приехме го. Трябваше да се оглеждаме много здраво, за да го видим, но както казах, виновни сме.Същия този индивид след 200 метра не пропусна да си изхвърли опаковката от вафлата, която ядеше, като същевременно да ни накара да намалим, защото същия индивид мина на червен светофар.Това е един от стотиците примери, които мога да дам. Цялата работа им е такава.И както те лично го потвърждават - те мразят закона и гледат да го нарушат където могат. Но имат огромен страх от него, от налагането му.Точно за това като дойдат тия в България, то се чувстват безсмъртни. Защото дребните им душички са така подтиснати от системата, че при първата възможност за изява на чужда територия, то гледат да се възползват максимално.Същото в хотела. През едната ми седмица бях в един хотел, в който хотел всяка сутрин на най-хубавата маса (с най-хубавата гледка) сядаха някаква стара двойка германци. Една единствена сутрин, трябваше да ставам рано, защото ни очакваше работа в един друг град и трябваше да пътуваме.Та станах рано и гледам масата свободна и седнах. След 10-на минути се появиха въпросните индивиди. Е като ме видяха, че съм седнал на "тяхната" маса, полудяха. То не бяха погледи, то не беше чудо. Накрая не издържах и ги питах - имат ли някакъв проблем. И ми казаха директно защо съм бил седнал на тяхната маса. Попитах ги да ми покажат резервацията за въпросната маса и само започнаха да си мъмрят под носа.Както казах примери много.И не ме разбирай погрешно. Нямам нищо против никоя държава. Нямам против никой никъде. Нямам против емигрантите, както нямам против за имигрантите. Свят глобален.Очевидно ти имаш против мен нещо, което не ти харесва. Това си е твой проблем.Не ти пречи като ntodorov да си изкажеш мнението просто, нали? Не ти пречи моето и твоето мнение да стоят едно до друго, като двете коренно се различават, нали?Но явно ти пречи и искаш да си налагаш твоето мнение. Е, сори. Приеми, че има и чуждо мнение в този свят.
      Stefanaki написа:
      Това, че притежаваш 2 автомобила, пътуваш в командировки, ходиш на боулинг, почивал си на о. Майорка и т.н. може да предизвиква възхищение, ахкания, завист и прочие в няколко потребителя на бг-авто-форум и да "помпа" твоето самочувствие, но на няколко милиарда не им пука за това.
      В кой да предизвика възхищение? В теб ли? Защото явно това виждаш в мненията ми. Което просто доказва факта, че единствената ти идея да бъдеш там е да може да:- притежаваш автомобил- да ходиш на боулинг- да ходиш на почивки някъде извън БългарияЯвно материалните ценности са ти в душичката, щом така си възприел коментарите ми. Лошо няма. Точно за тия материални ценности хора като теб не са в България. Защото повечето (обърни внимание на думата, че не казвам всички) българи извън България това им е целта. Да може да са някъде, защото в България не са могли да:- притежават автомобил- да ходят на боулинг- да ходят на почивки някъде извън БългарияИли просто искат чисто нова кола, да ходят по 4 пъти на боулинг и да ходят на 4 почивки извън България.Аз съм тук, защото до отидеш веднъж в седмицата и да прегърнеш майка си, това никой не може да ми го плати в пари. Ако стигна до там, за да го продам това нещо на някой, това вече е лоша работа. Не казвам, че не може да се продаде. Въпроса е на каква цена. Както трябва да стане, че да го продадеш това нещо.Приоритети и гледни точки много. Приеми факта, както казах, че има и различно мнение.Единствено аз имам проблем с някой българин като каже - вие там сте.... не може ли да видите.... мислите като....
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #63
        Тук с чиста съвест мога да кажа, че подкрепям колегата @BO изцяло. Аз съм категорично на съшото мнениеЗнам, че спамя, но не мога да се въздържа
        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

        Коментар


          #64
          BO написа:
          Приеми факта, както казах, че има и различно мнение.
          Винаги уважавам чуждото мнение, но когато то е крайно и невярно - не мога.Ти сам си противоречиш. Уж всички немци не могат да се забавляват, не те черпят, малки душички са и т.н. и в същото време има и "наши хора".Ти казваш: монетата има една страна.Аз казвам: не, монетата има две страни.И ти искаш да приема това, въпреки че съм видял че освен ези - има и тура. Еми няма как да стане.
          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

          Коментар


            #65
            Монетата няма само две страни
            Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

            ZFA16000002608488

            ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

            Коментар


              #66
              В България отдавна изчезна добронамереността към непознати, а вече и към познати...
              Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

              Коментар


                #67
                Stefanaki написа:
                BO написа:
                Приеми факта, както казах, че има и различно мнение.
                Винаги уважавам чуждото мнение, но когато то е крайно и невярно - не мога.Ти сам си противоречиш. Уж всички немци не могат да се забавляват, не те черпят, малки душички са и т.н. и в същото време има и "наши хора".Ти казваш: монетата има една страна.Аз казвам: не, монетата има две страни.И ти искаш да приема това, въпреки че съм видял че освен ези - има и тура. Еми няма как да стане.
                Монетата може да застава на 2 по-големи страни и на 3-та, която е по-малко вероятно.Казвам, че има наши хора, защото има такива, които са искрени, с чувство за хумор, а не студени, безразлични хора. Естествено, че не не всички са такива. Всяко правило си има изключение. И мисля, че споменах изключението, което съм срещнал, нали?Очевидно въобще не си разбрал и за черпенето. Но няма как (няма смисъл, ако си искал да си го разбрал) да ти го обяснявам.В университета съм учил 2 семестъра поведенчески анализ. Това в нормалния живот ми помага доста бих казал.За това в 90% от случаите първото ми мнение за човек, след известна комуникация с него не ме е подвело.За това ще ти дам един съвет - по време когато кажеш уж нещо смешно, а те започнат да се смеят, уж, погледни им очите и виж дали имат мимически бръчки до тях. Ама ги наблюдавай. Виж на колко от тях ще им се появят бръчки. Това е една от мимиките, която не може да имитираш, поне не ако не си тренирал.Ще видиш и ще останеш учуден колко от тях просто нямат бръчки. Това е една от издайническите мимики, че просто се смеят, разбирай забавляват, изкуствено.Просто вземи да ги наблюдаваш и сам ще се убедиш.Няма какво да коментирам натам.Приемам твоето мнение като обратното на монетата.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #68
                  И кво сега - българите са най-дружелюбните, искрени, задружни и забавни европейци. Тъй ли излиза? Що ли "изкуственото" "здравей" от непознати в Америка ми беше по-приятно от нацупените физиономии, които масово виждам сутрин, отивайки на работа?Що ли бих предпочел всички "да се страхуват от закона" и да не ми карат разни цървули в насрещното сутрин, защото много бързат, и да отивам заради тях изнервен на работа?И аз съм ходил на командировки по чужбинско и ме черпят, ама със служебни пари. Но не го чакам като завещание, просто политика явно.
                  The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                  Коментар


                    #69
                    style34 написа:
                    И кво сега - българите са най-дружелюбните, искрени, задружни и забавни европейци. Тъй ли излиза?
                    Не и никой не е казал това.
                    style34 написа:
                    Що ли "изкуственото" "здравей" от непознати в Америка ми беше по-приятно от нацупените физиономии, които масово виждам сутрин, отивайки на работа?
                    Защото явно обичаш изкуственото държане.
                    style34 написа:
                    Що ли бих предпочел всички "да се страхуват от закона" и да не ми карат разни цървули в насрещното сутрин, защото много бързат, и да отивам заради тях изнервен на работа?
                    И аз бих предпочел това. Но пък от друга страна не се нервя. С нерви няма какво да постигнеш. Ти си като жена ми. Тя много им се нервира. Та даже аз като карам, чак на мен ми се нервира как съм могъл да ги пускам. Ами да ходят да си чупят главата напред. Не искам да се заяждам и не искам да се ядосвам за глупости. А и с държането си на пътя няма да ги превъзпитам, като се заяждам с тях. Кауза пердута.
                    style34 написа:
                    И аз съм ходил на командировки по чужбинско и ме черпят, ама със служебни пари. Но не го чакам като завещание, просто политика явно.
                    Някой да е чакал "завещание"?За мен е нормално аз и ти като се видим, ако случайно отидем да купим сладолед, ако аз ти купя сладолед, след това ако аз платя за кафето, то лично очаквам някой ден просто един път някой да ми купи и на мен сладолед. Това аз очаквам. А не ако случайно не може да отидем заедно до близкото кафе, ресторант, вендинг машина, то да гледат да се крият случайно някой да не вземе да се набута, за да ми купи сока, който съм казал, че искам."Завещание" не съм чакал, поради простата причина, че в тия командировки разполагам с бюджет, който не мога да използвам. Резервирам си най-добрите хотели, отивам (рядко) в най-добрите ресторанти. И поради тази причина масово не избирам най-добрите ресторанти, защото се радвам на малките, уютни ресторанти, където те карат да се чувстваш като човек, а не да гледат на теб като на касичка. А и винаги в тия ресторантчета някак си все излиза, че се държат я от сърби, я от унгарци, я от чехи. Как не попаднах в такъв уютен ресторант, с истински, свежи хора/сервитьори. Знаеш ли колко ме боли дали някой ще ми плати сметката или ще ми "завещае" нещо, както се опитваш да го изкараш в този случай, от финансова гледна точка.Тук говоря за взаимоотношения, които очевидно липсват. Да, мен това ми пречи и ме дразни. Теб може и да не ти пречи, което аз ще го приема, защото както казах, това отношение може да ти харесва и твоя мироглед да съвпада. Но сметкаджийството винаги ме е дразнило в хората, а там е много силно, масово изразено.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #70
                      Не е нужно да репликираш всяко мнение, което не съвпада с твоето. Както ти каза - нека стоят едно до друго различните мнения. Дребното сметкаджийство и мен ме дразни. Но ти пак правиш, според мен, отново генерални заключения. Не знам на каква база. Веднага изброявам няколко, а има и още в темата:
                      BO написа:
                      Просто в България такива сметкаджии се срещат един на хиляда. Там е обратното - на хиляда един ще се държи по начин по който аз намирам за правилно и не гледат как да те накарат да платиш ти.
                      BO написа:
                      Защото в България тези кънки си ги караме постоянно и месото си го ядем всяка вечер, а не чакаме Коледа като едно време с бананите в България.
                      BO написа:
                      Точно за тия материални ценности хора като теб не са в България. Защото повечето (обърни внимание на думата, че не казвам всички) българи извън България това им е целта. Да може да са някъде, защото в България не са могли да: - притежават автомобил - да ходят на боулинг - да ходят на почивки някъде извън България Или просто искат чисто нова кола, да ходят по 4 пъти на боулинг и да ходят на 4 почивки извън България.
                      1. Как ги изчисли, че сметкаджиите са 1/1000 в България? Колко хиляди души познаваш, че да правиш такова абсолютно заключение? Аз казвам, че сметкаджиите в България са супер много. Твоите 20-30-130 познати НЕ СА България. Колко хиляди немци познаваш? Как изчисли процента сметкаджии при тях? Твоите 20-30-130 познати немци НЕ СА Германия.2. Кой ги кара тези кънки постоянно и яде месо всяка вечер? Ти ли? Твоите познати и приятели ли? Твоите 20-30-130 познати НЕ СА България.3. Как разбра, че "повечето" са напуснали страната заради това? Познаваш "повечето" от онези над 2 милиона ли??? Провел си проучване или си платил на социологическа агенция ли? Твоите 20-30-130 познати НЕ СА България.Дори и заради боулинга, автомобила и почивките извън България да са отишли там нямат ли право да искат това, което ти правиш всяка вечер? Трябва да са доволни на хляб и сол ли?Ти що ходиш на боулинг и на тенис? Що имаш две коли? Защо други да не искат да имат това?А дали голямата част не са отишли, за да имат хляб децата им? Дали ако работиш в Горни Лом, рискувайки живота си за 300 лева аргументите ще са валидни? Ти и твоите 20-30-130 познати НЕ СТЕ България.
                      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                      Коментар


                        #71
                        style34 написа:
                        1. Как ги изчисли, че сметкаджиите са 1/1000 в България? Колко хиляди души познаваш, че да правиш такова абсолютно заключение? Аз казвам, че сметкаджиите в България са супер много. Твоите 20-30-130 познати НЕ СА България. Колко хиляди немци познаваш? Как изчисли процента сметкаджии при тях? Твоите 20-30-130 познати немци НЕ СА Германия.2. Кой ги кара тези кънки постоянно и яде месо всяка вечер? Ти ли? Твоите познати и приятели ли? Твоите 20-30-130 познати НЕ СА България.3. Как разбра, че "повечето" са напуснали страната заради това? Познаваш "повечето" от онези над 2 милиона ли??? Провел си проучване или си платил на социологическа агенция ли? Твоите 20-30-130 познати НЕ СА България.Дори и заради боулинга, автомобила и почивките извън България да са отишли там нямат ли право да искат това, което ти правиш всяка вечер? Трябва да са доволни на хляб и сол ли?Ти що ходиш на боулинг и на тенис? Що имаш две коли? Защо други да не искат да имат това?А дали голямата част не са отишли, за да имат хляб децата им? Дали ако работиш в Горни Лом, рискувайки живота си за 300 лева аргументите ще са валидни? Ти и твоите 20-30-130 познати НЕ СТЕ България.
                        Нали се сещаш, че със същите думи мога да те питам:- Ти как изчисли, че не са 1 на 1000? Твоите сметкаджиски приятели не са цяла България.- Както аз карам кънки, така и колегата някъде си в Германия кара кънки. Както те ядат месо, така и ние ядем. Да не си мислиш, че няма човек в Германия, който не е карал кънки или да не е ходил на боулинг. Само виж кой дава примерните - не съм аз, само да ти кажа.- Ей така. Лесно. Как ти разбра, че не са напуснали България заради това? Някаква социологическа агенция ли си? Ако си мислиш, че масовото напускане на българите не е поради финансови причини, доооста си заблуден, друже.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #72
                          BO написа:
                          За мен е нормално аз и ти като се видим, ако случайно отидем да купим сладолед, ако аз ти купя сладолед, след това ако аз платя за кафето, то лично очаквам някой ден просто един път някой да ми купи и на мен сладолед. Това аз очаквам.
                          За мен не е нормално - или правиш нещо, защото искаш да го направиш, или не го правиш. Разбира се, за човек, който смята, че корупцията е полезна, очакването за насрещна услуга/жест е напълно разбираемо. Но това не е сметкаджийство, не, не е Понеже съзнавам, че доста хора мислят като теб, по принцип не приемам каквато и да е почерпка, освен от много малък кръг близки хора.
                          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                          Коментар


                            #73
                            Lane Staley написа:
                            Понеже съзнавам, че доста хора мислят като теб, по принцип не приемам каквато и да е почерпка, освен от много малък кръг близки хора.
                            Нали, случайно да не останеш длъжен на някой. Обезверен люде.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #74
                              BO написа:
                              Нали се сещаш, че със същите думи мога да те питам:- Ти как изчисли, че не са 1 на 1000? Твоите сметкаджиски приятели не са цяла България.- Както аз карам кънки, така и колегата някъде си в Германия кара кънки. Както те ядат месо, така и ние ядем. Да не си мислиш, че няма човек в Германия, който не е карал кънки или да не е ходил на боулинг. Само виж кой дава примерните - не съм аз, само да ти кажа.- Ей така. Лесно. Как ти разбра, че не са напуснали България заради това? Някаква социологическа агенция ли си? Ако си мислиш, че масовото напускане на българите не е поради финансови причини, доооста си заблуден, друже.
                              Еми нали това ти казвам. Аз не излизам с такива генерализации, точно защото нямам нужната информация. А ти го правиш. Нееднократно, факт. Естествено, че масовото напускане на България е основно поради финансови причини. Но има разлика ако си имаш някакъв стандарт, що-годе читав и ламтиш за още, или пък си на ръба на оцеляването и нямаш избор. Ако аз напусна страната ще е в по-голяма степен поради нефинансови причини. Шуробаджанащина, корупция, мръсотия, лицемерие, цигани, глупаци, които си хвърлят фасовете през прозорците, заради това, че за да влезе детето ти в градина трябва да дадеш подкуп и още стотици, стотици примери. Но, това съм само аз. Други като теб подкрепят корупцията, не им пречат олигофрени да им карат в насрещното и са ок с това. Е аз не съм. Не го понасям. Не понасям неинвалид да спира на инвалидно място, мутри да убиват невинни хора и т.н. Но сега да ти кажа МАСАТА хора мислят като мен - не, няма как да знам това. Ти също.
                              The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                              Коментар


                                #75
                                BO написа:
                                Lane Staley написа:
                                Понеже съзнавам, че доста хора мислят като теб, по принцип не приемам каквато и да е почерпка, освен от много малък кръг близки хора.
                                Нали, случайно да не останеш длъжен на някой. Обезверен люде.
                                Аха, дойдохме си на думата - смяташ, че някой трябва да ти е длъжен, защото си го почерпил.
                                like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                                Коментар

                                Working...
                                X