Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на мобилен телефон Q4 2014

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Краси, мерси за инфото, но конкретните телефони не се различават само по бройката на ядрата, ако може да се вярва на инфото в нета PSP5508 - MediaTek MT6592, 1.70 GHz, GPU Mali-450 MP4PSP5505 - MediaTek MT6582, 1.30 GHz, GPU Mali-400MP2
    punto HGT

    Коментар


      Автоматично си начислява някакви точки по таблици с параметри, пуска ти някакви анимацийки там и това е.2 ядрен - 20, 4 ядрен - 40 и т.н. за мен това му е логиката.И накрая сумарно ти дава някакви точки според компонентите и СВОБОДНАТА РАМ памет.Ако РАМ-а ти е зает от приложения, точките са по-малко и обратно.Накратко, това е програма с която лапетиите в училище да си мерят на кой му е по-голям "телефона".Лично аз го ползвам за да изкарам сумарна информация за компонентите на дадено устройство - дисплей, резолюция, процесор, рам и прочие на едно място, което най-вече ми е нужно при покупко/продажба.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        didich написа:
        Краси, мерси за инфото, но конкретните телефони не се различават само по бройката на ядрата, ако може да се вярва на инфото в нета PSP5508 - MediaTek MT6592, 1.70 GHz, GPU Mali-450 MP4PSP5505 - MediaTek MT6582, 1.30 GHz, GPU Mali-400MP2
        Виж на видео картата не обърнах внимание. Нито един от двата не ми се е запъвал до момента. А и от догодина сигурно по 32 ядра ще имат пущиняците.За мен лично от момента на покупката на какъвто и да е телефон си набутан.Предпочитам ниски цени и гаранция в България.
        FIAT FORUM BULGARIA
        Ракията е над политиката

        Видео от Италфест 2011

        Коментар


          M5kov написа:
          Автоматично си начислява някакви точки по таблици с параметри, пуска ти някакви анимацийки там и това е.2 ядрен - 20, 4 ядрен - 40 и т.н. за мен това му е логиката.И накрая сумарно ти дава някакви точки според компонентите и СВОБОДНАТА РАМ памет.Ако РАМ-а ти е зает от приложения, точките са по-малко и обратно.Накратко, това е програма с която лапетиите в училище да си мерят на кой му е по-голям "телефона".Лично аз го ползвам за да изкарам сумарна информация за компонентите на дадено устройство - дисплей, резолюция, процесор, рам и прочие на едно място, което най-вече ми е нужно при покупко/продажба.
          Сигурно си прав, но някакси човек става излъган като си купи телефон с двойно по голям процесор и рам, и като качи 10 приложения да почне да работи по зле от по слабия телефон, предполагам ме разбираш какво имам предвид.Ето гледай на хартия звучи перфектно http://www.aliexpress.com/item/Origi...54725.html?s=p , но след няколко часа работа дали няма да е за кофата никой не може да каже за съжаление.п.п. интерено на долу където има снимка с характеристиките, защо пише, че GPU 0 е на 598 МHz, а всички останали 7 ядра са "stopped", това какво трябва да означава?
          punto HGT

          Коментар


            didich написа:
            п.п. интерено на долу където има снимка с характеристиките, защо пише, че GPU 0 е на 598 МHz, а всички останали 7 ядра са "stopped", това какво трябва да означава?
            пЕсти енергия. :D
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              BO написа:
              didich написа:
              п.п. интерено на долу където има снимка с характеристиките, защо пише, че GPU 0 е на 598 МHz, а всички останали 7 ядра са "stopped", това какво трябва да означава?
              пЕсти енергия. :D
              Да разбирам, че като почнеш да го ползваш активно би следвало и другите ядра да сработят така ли?
              punto HGT

              Коментар


                Прозиводителя ти е написал какво продава, ти се съгласяваш и го купуваш. Това е, няма излъгани Няма как двойно по-добрата машина да работи по-зле (при пълна изправнос) от по-слабата при еднакво натоварване (еднакви приложения).Дали 4 ядра на 1ГХЗ са по-добре от 2 на 2 ГХЗ - нямам абсолютно никаква представа.Изобщо не ме и интересува, защото всичко, което ми трябва върви безупречно и при по-слаби процесори и РАМ до 1 ГБ.7 ядра са спрени и работи само 1 на 598 МХЗ, защото нямаш нужда от тях и да не ти хабят батерията.Почти няма приложения, които да ти използват всички ядра на макс. За някакви пикови изчисления да, но постоянно май не.По-често някои игри го правят, но нали се сещаш какво става с батерията и лично аз не си позволявам да играя тежки игри заради това.
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  didich написа:
                  Нещо с тия китайски телефони се обърках и незнам дали няма някаква врътка за да се зарибяваме ние евентуалните потребители.Пример телефона, който е посочил колегата nikolay zhelev - Cubot X9, погледнах характеристиките от тоя сайт http://www.aliexpress.com/store/prod..._wcBНякой по навътре с материята може ли на "прос" език да ми обясни как на теста An tu tu Benchmark тия китайци изкарват по добри резултати спрямо други телефони, пример:Cubot X9 с характеристики MTK6592, Cortex A7 Octa Core, 1.4GHz и 2GB прави 27643 точкиКомшията е с LG NEXUS 5 с Snapdragon(TM) 800 Quad-Core, 2,26GHz и 2GB и направи около 20К точки ?Негов приятел с LG G2 изкара към 22К точки ?Да не говоря, че разли Леновота гледах, които с подобни характеристики на ЛГ-то изкарват по 45К точки ??, как става тоя номер ?, иначе офертите са доста примамливи, телефон с 8-ядра, 4ГБ рам, над 2GHz процесор за по 120-140 долара
                  Тестовете от рода на An tu tu са си точно мерене на п..ки. Та кой колко показвал въобще не е от значение в ежедневното ползване и ако ти е тежък UI си е нужен сериозен хардуер под капака.
                  Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                  Коментар


                    batproho написа:
                    Тестовете от рода на An tu tu са си точно мерене на п..ки. Та кой колко показвал въобще не е от значение в ежедневното ползване и ако ти е тежък UI си е нужен сериозен хардуер под капака.
                    +1
                    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                    Коментар


                      Тъй де,ама нали е добре с нещо да се провери какъв е хардуера на устройството. Една от най-известните програми е и въпросната. Мое да имаш голяма п..шка,ама си требе и рулетка да си я измериш.
                      FIAT FORUM BULGARIA
                      Ракията е над политиката

                      Видео от Италфест 2011

                      Коментар


                        Ами като ги гледам китайските са си доста сериозни от към хаурдуер, пък гледам не всички работят с китайци и нещата стават пак много относителни, по тая логика пък се чудя как някои хора дават по над 1000лв за двуядрен iPhone с 1гб рам примерно?, характеристики равносилни на някой китаец за 150-200лв, който можеш да си купиш чисто нов с 2 год. гаранция от нормален магазин.
                        punto HGT

                        Коментар


                          Марка, маркетинг.Що да си купуваш Ферари, като може да си купиш Купе? Китайците са добри на характеристики, ама на дизайн хич ги няма
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            M5kov написа:
                            Марка, маркетинг.Що да си купуваш Ферари, като може да си купиш Купе?
                            ако има купета по 400-600-800 коня фабрично за под 10 000лв говоря на старо дали някой ще си купи ферари На тоя телефон какво му е на дизайна http://www.aliexpress.com/item/Lenov...22803.html?s=p , освен ако някой го дразни големия надпис "Леново" отзад, макар, че през 100% от времето през, което ще го ползваш едва ли ще го гледаш отзад
                            punto HGT

                            Коментар


                              https://www.youtube.com/watch?v=T58BTbu4zqA :D
                              "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                              ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                              Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                              Коментар


                                Нещата, които на МЕН не ми харесват са:1. Липсата на иновации в марката. Поне наблягат на стабилен хардуер, но само той не е достатъчен. Та това е 100% кръстоска между СГС5 и айфон, претендират да са сериозна марка, можеше да се напънат малко.2. Ще натискаш бутоните за намаляване/увеличаване почти всеки път, като го отключваш.3. ОГРОМНИТЕ бели пластмаси отдолу и отгоре + липсата на симетрия - копчето и говорителя не са в средата на пространствата и те още повече празнеят.4. Микрофонът е в долната част и предполагам, че приеманият звук ще е една идея по-слаб. При шумна среда ще е много зле.Харесва ми цената
                                "Без сърца, сме просто машини"
                                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                                Коментар

                                Working...
                                X