Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коментари относно цените на горивата - част 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    donnna написа:
    Днес за първи път от много време - цената на дизела по-ниска от бензина!!! И аз видях на Лукойл газ на 0,99 лв...
    Вий там покрай рафинерията, последни научавате, като паднат цените Още миналата седмица газта по магистралата беше под лев, и то около 0.95 лв. На всички бензиностанции.

    Коментар


      В Пловдив вчера заредих дизел на 2,05 лв. :D

      Коментар


        Къде,къде?
        Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

        ZFA16000002608488

        ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

        Коментар


          Да и аз не мога да повярвам газ на Лукойл 0.99ст .Заредих,ама туристическата си газова бутилка,на която завивам една газова печица отгоре и-Оргаз и с нея си отоплявам стаята,като усещам мноооого по приятна топлина отколкото ако пусна климатика в същата тази стая.Като си напълних туристическата бутилка около 8литра събира за около 7 лева и стотоинки някакви със сълзи на очи на съседната колонка трябваше да заредя метан.Заредих за 14.24 лв 7,95 кг на цена 1.79лв каквато е на всичките 6 метанстанции в Бургас .Тези около 8 кг са изгорени за около 96км смесено градско/извънградско като повечето км са ходене до работа,която е на 1.6км от дома ми.Т.е напълно студена.Обикновенна метанова уредба с редуктор изпарител Мимгаз.Паля и гася винаги на метан,но вече идва неизгодно спрямо,ако имаш газова.Какво да правя? Да свалям ли тежките метанови бутилки 3 на брой и да слагам газова бутилка в резервната гума,защото така или иначе багажник почти нямам от тях .Когато купувах Вектрата началото на 2012г ходих да я вземам чак от Свищов,само защото беше на метан .Тогава метана беше 1.40лв за килограм,а газта 1.44 за литър.Или да купувам друга кола на газ?Защо са тези картелни цени на метана?Няма ли кой да обърне внимание на това безобразие .
          EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

          Коментар


            Какво внимание искаш да се обърне? Вече министър се оплака от ниската цена на горивата, понеже държавата взима по-малка сума от ДДС. Абсурд държавата да вземе да проверява дали цените отговарят на реалността, нали ще си бръкне в собствения джоб. А и като гледам неистовата радост и доволство на клиентите от ’намалените’ цени ако от мен зависеше цената - щях да я вдигна. Можете да носите още, вижда се.

            Коментар


              ls1 написа:
              Какво внимание искаш да се обърне? Вече министър се оплака от ниската цена на горивата, понеже държавата взима по-малка сума от ДДС. Абсурд държавата да вземе да проверява дали цените отговарят на реалността, нали ще си бръкне в собствения джоб. А и като гледам неистовата радост и доволство на клиентите от ’намалените’ цени ако от мен зависеше цената - щях да я вдигна. Можете да носите още, вижда се.
              Моля те (и не само аз), не ги вдигай. Поне по празниците да се порадваме на нещо евтино
              FIAT Punto ELX /1.6 / 90HP ГИ LOVATO EASY FAST

              Коментар


                Брех цените верно почнаха всеки ден да падат надолу, сега вече почвам да вярвам, че по "коледа ставали чудеса" На лукойл газта е 0,99лв/л, но там не зареждам вече от година и повече, защото при смяна на газови филтри просто толко мърсотия не съм виждал.На шел газта е на 1,00лв/л.Да си пожелаем дизела и бензин да ги види на по 1,99лв/л
                punto HGT

                Коментар


                  Immortal написа:
                  Па знам ли може и да бъркам.
                  Бъркаш, Банков. Пък Данчо от Пловдив бърка още повече Метанът, или природния газ, се добива от газови находища. (Природният газ е около 97% метан, останалото е етан и други примеси).В България основно идва от Русия, по трансбалканския газопровод. Около 10% се добиват у нас. Цената му се определя по междудържавно споразумение между България и Русия (или Газпром и Булгаргаз).НЯМА НИЩО ОБЩО С ПЕТРОЛА.Пропан-бутанът също е въглеводороден газ, но той се получава като отпадъчен продукт при ректификацията на нефта. Затова и цената му е пряко свързана с тази на нефта. Произвежда се в рафинерията Лукойл Нефтохим в Бургас.Не е задължително където има находище на нефт, да има природен газ и обратно.[/quote]Дидо, първо Нефтохима изобщо не могат да захранят с производството си на ЛПЖ Бургас пък за България да не говорим, ЛПЖ-то в България се доставя от Румъния където го добиват чрез ретификация на природен газ. Иначе да може и от нефт да се добива и почти винаги газовите находища са нефтените, а защо мисля и сам ще се сетиш
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    didich написа:
                    ... но там не зареждам вече от година и повече, защото при смяна на газови филтри просто толко мърсотия не съм виждал.
                    Странно Когато сложих ГИ, живеехме в София и понеже имам карта за Лукойл от Национален съюз на превозвачите, зареждах на 99,9% от там и след изминати 10 000км, филтрите ми бяха като току-що поставени и дори газаджията беше в изумление от къде зареждам. Сега зареждам 60-70% ОМВ и 30-40% Лукойл и пак на около 15000 бяха в сравнително добро състояние. Явно за различните части на Бг се карат горива от различни източници
                    ===/////===
                    Fiat Bravo 198 T-Jet 120 - Bellissima
                    Фиат Пунто 188 Литър и двеста, 60 градуса - Точката

                    Коментар


                      Аз зареждам на ОМВ в Младост до Мото пфое, на 5-7х.км. нови филтри и по една шепа графит. Ама пусто нали ми е до блока и все зареждам в последния момент и просто си чистя и това е.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        Както са почнали да падат цените, ако нафтата падне под 1,90 си купувам нафтова печка и една бака 100кг в мазЪтЪ
                        ФИАТ- Пътят е само формалност
                        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                        -----------------------------------------------------
                        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                        Коментар


                          Я па вчера се сдобих с чип и карта за отстъпка на една верига. На газта ми дават 7ст. през периода 7-19часа, а през останалото време е 8ст. Хубавото е ,че освен чипа ти дават и мини карта ,която може да си закичиш на ключодържателя и винаги ти е под ръка. Двете могат да се ползват и отделно и ако имаш два автомобила в семейството е идеално улеснение. Шъ ма прощават от ЕКО,ама с тия техните 2 ст. на литър .....
                          FIAT FORUM BULGARIA
                          Ракията е над политиката

                          Видео от Италфест 2011

                          Коментар


                            krasio_79bs написа:
                            Я па вчера се сдобих с чип и карта за отстъпка на една верига. На газта ми дават 7ст. през периода 7-19часа, а през останалото време е 8ст. Хубавото е ,че освен чипа ти дават и мини карта ,която може да си закичиш на ключодържателя и винаги ти е под ръка. Двете могат да се ползват и отделно и ако имаш два автомобила в семейството е идеално улеснение. Шъ ма прощават от ЕКО,ама с тия техните 2 ст. на литър .....
                            Не съм много доволен от качеството им.Може при вас да е по-добре.
                            Octavia RS
                            Evo 10-служебната играчка.

                            Коментар


                              Газта им е добре ,а и са ми близо до дома.Бензина не ме вълнува много.
                              FIAT FORUM BULGARIA
                              Ракията е над политиката

                              Видео от Италфест 2011

                              Коментар


                                Тук в Търново нищо необичайно Бензин 2.28, Дизел 2.21-22, Газ 0,99 :D

                                Коментар

                                Working...
                                X