Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коментари относно цените на горивата - част 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    АРЕ НА ПРОТЕСТА за високата цена на горивата пред монополиста ЛУКОИЛ Сега минах пред централата и толкова много полиция че все едно имало терористично нападение . Вардят частната фирма нали е монополист на пазара .Слушах че не знаят колко тона продава в България колко се внасят.
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      Днес на Шел - бензин/дизел - 2,15лв/л., газ - 0,91лв/л. :D
      punto HGT

      Коментар


        kluchar написа:
        АРЕ НА ПРОТЕСТА за високата цена на горивата пред монополиста ЛУКОИЛ Сега минах пред централата и толкова много полиция че все едно имало терористично нападение . Вардят частната фирма нали е монополист на пазара .Слушах че не знаят колко тона продава в България колко се внасят.
        протест срещу високите цени, като си караш колата, напълнена с бензин на някоя бензиностанция????Качи се на колело и протестирай! Върви пеш и протестирай, а не да им купуваш бензина и да протестираш, че било скъпо!
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          И какво че са високи цените няма да караме??? Караме си, сипваме, но не пречи да протестираме, днес да дам 150 лева за пълен резервоар, а утре 145 5 лева не са кой знае колко ама защо да ги вземат те.. така че не мисля че е уместно колега, ти лично ако протестираш с колело ли ще ходиш на работа?
          Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
          Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
          Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

          Коментар


            Тя, колежката винаги е на контра така, че споко от части е права, ама що пък усещам че е работодател колежката. Като й чета коментара се досещам за: "като не ти харесва напускай". Кво означава, като е скъпо да не караме. Ми и тока е скъп дай на свещи да караме, памперсите и те скъпи дай да караме на пелени и да ги перем през 2 часа, филе елена и то е скъпо дай да ям салам камчия. Не може на всичко което е скъпо да скланяме глава, нали трябва да се борим. То и Левски едно време е бил сам ама се е борил не си е казал "Ами като съм сам няма да се боря". Ама сега всяка година го честваме.
            Fiat Bravo 1.9 JTD 100

            Коментар


              Аз на работа ходя пеш - от спалнята в дневната, но не е това въпросът и не става въпрос да не караш изобщо - поне за протеста можеше да го организират пеш или с колела, а не 1 час да бръмчат бавно на 2ра.
              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

              Коментар


                Immortal написа:
                Актуални цени от Гърция:По-марковите бензиностанции продават нафтата на около 1.10 - 1.12 евро.Същите, но на по-забутани места са на 1.02 - 1.05 евро.Най-ниско видях вчера 0.99 евро.
                А зарежда ли някъде и ако да - като качество на горивото как е?
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  ele написа:
                  Аз на работа ходя пеш - от спалнята в дневната, но не е това въпросът и не става въпрос да не караш изобщо - поне за протеста можеше да го организират пеш или с колела, а не 1 час да бръмчат бавно на 2ра.
                  Така вече съм съгласен и дори подкрепям. Извинявам се но явно не съм разбрал отговора на колежката.
                  Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                  Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                  Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                  Коментар


                    ele написа:
                    Аз на работа ходя пеш - от спалнята в дневната, но не е това въпросът и не става въпрос да не караш изобщо - поне за протеста можеше да го организират пеш или с колела, а не 1 час да бръмчат бавно на 2ра.
                    Ele. Разбрано го написа, но позволи ми да поясня на тези, които биха вкарали различна от твоята и моята презумпция, че в дневната е работното ти място, а не в спалнята. ПС: Иначе за протеста те разбрах, само че един от начините за активен протест беше да се зарежда минимално количество гориво от много хора на един търговски обект за да се предизвика неудобен за търговците ефект ( друг е въпросът, че ще страдат най-вече момчетата и момичетата работещи за по 500 лв. там). Мисля си, че с колелата би се демонстрираласамо смиреност, защото на всички е ясно, че транспортните, дистрибуторските, селско-стопанските и други фирми нямат алтернатива за превоз/разнос организиран на две колела и педали. И друго. Протестът не е иницииран от любители - шофьори ( оставам с убеждение, че само тях визираш). Мисля знаеш, че за разлика от мен и теб има хора, които работят...на волан. Работят и за нас. И у дома да се трудим - трябва да ядем. За да ядем - някой трябва да произведе, за да произведе - трябват машини, за да дойде у дома яденето някой трябва да ни го достави. С какво ?...Със сигурност не и с колело. Иначе за всичко си има и друго решение, но...волове вече не останаха, а и те отживяха времето си.ПС: Опс...Впрочем Дачия-та за какво ти беше нужна ? :P
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар


                      ntodorov написа:
                      ele написа:
                      Аз на работа ходя пеш - от спалнята в дневната, но не е това въпросът и не става въпрос да не караш изобщо - поне за протеста можеше да го организират пеш или с колела, а не 1 час да бръмчат бавно на 2ра.
                      Ele. Разбрано го написа, но позволи ми да поясня на тези, които биха вкарали различна от твоята и моята презумпция, че в дневната е работното ти място, а не в спалнята. ПС: Иначе за протеста те разбрах, само че един от начините за активен протест беше да се зарежда минимално количество гориво от много хора на един търговски обект за да се предизвика неудобен за търговците ефект ( друг е въпросът, че ще страдат най-вече момчетата и момичетата работещи за по 500 лв. там). Мисля си, че с колелата би се демонстрираласамо смиреност, защото на всички е ясно, че транспортните, дистрибуторските, селско-стопанските и други фирми нямат алтернатива за превоз/разнос организиран на две колела и педали. И друго. Протестът не е иницииран от любители - шофьори ( оставам с убеждение, че само тях визираш). Мисля знаеш, че за разлика от мен и теб има хора, които работят...на волан. Работят и за нас. И у дома да се трудим - трябва да ядем. За да ядем - някой трябва да произведе, за да произведе - трябват машини, за да дойде у дома яденето някой трябва да ни го достави. С какво ?...Със сигурност не и с колело. Иначе за всичко си има и друго решение, но...волове вече не останаха, а и те отживяха времето си.ПС: Опс...Впрочем Дачия-та за какво ти беше нужна ? :P
                      Честно...не бих се сетилЕле, колко км навъртя на новата кола за една година?
                      ФИАТ- Пътят е само формалност
                      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                      -----------------------------------------------------
                      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                      Коментар


                        Да слизам от спалнята в дневната - как за какво? Към 11000 за годината. Не че това е темата.Иначе протестът трябва да се организира точно от най-големите потребители на горива, не от хората, които навъртат по 10 000 км на година. Обаче на големите потребители не им дреме, защото и 5 лева да стане, ще си го калкулират в цените на стоките/услугите и пак крайният потребител ще е прецакан. И решението за мен не е да се протестира срещу веригите, щото на тях още по-малко им дреме, а да се протестира за адекватни мерки от държавата, адекватни глоби за картел и прочее, с които да се гарантира пазарно определяне на цените в този сектор.
                        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                        Коментар


                          Дада..знам, че не е по темата. Скоро беше писала, че е направила годинка , но не писа колко си я карала и сега се възползвах да питам
                          ФИАТ- Пътят е само формалност
                          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                          -----------------------------------------------------
                          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                          Коментар


                            Иначе протестът трябва да се организира точно от най-големите потребители на горива, не от хората, които навъртат по 10 000 км на година. Обаче на големите потребители не им дреме, защото и 5 лева да стане, ще си го калкулират в цените на стоките/услугите и пак крайният потребител ще е прецакан.
                            Сама казваш, че ако трябва да чакаме тях - по-добре да плащаме по-висока цена за услугите им...Е как тогава ? Кой да протестира срещу нереално високите цени на горивата.Нещо, за което пръв ББ и хората му ни открехнаха, въпреки нашите догадки, размисли и страсти.
                            а да се протестира за адекватни мерки от държавата, адекватни глоби за картел и прочее, с които да се гарантира пазарно определяне на цените в този сектор.
                            Всеки протест е насочен индиректно към Държавата, защото с всяко свое действие или бездействие тя е основния буфер и /или причина за всяко недоволство. Ето в случая: Този протест беше иницииран от върховните представители ( така да ги кажем) на Държавата. Ако я нямаше тази гласност ( за мен си е чист популизъм) изразена чрез съмнения за картел, качества и количества на горива, нЪл се сещаш, кога бай Иван, бай Драган и другия щяха да се размърдат. Друг е въпросът, че Държавния апарат въобще не очакваше подобен ефект, защото разчиташе само на предизборно одобрение. В последствие с известни и крути мерки "въстанието" беше потушено с помощта на няколко новини за "провал", "пропуски’’ и липса на масовост при провеждането му...Така е било и през далечното априлско въстание на лето 1876 -то. Събитията и недоволствата от тогава и сега са коренно различни по своята същност и значимост, но пък провалите в изпълненията са изумително приличащи си по апатия, незаинтересованост, обречено мислене и националност на главните герои.
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар


                              ntodorov, не казвам това, казвам, че ако излязат 5 човека да протестират, едва ли някой ще ги вземе насериозно. Обаче ако излязат тези, които потребяват по-голямата част от горивата, тогава е друго. Т.е. както и да го въртиш и сучеш, една птичка пролет не прави. А ти цените си ги плащаш, когато трябва - не можеш да не ядеш, като се разболееш не може да минеш без лекарства, ако ти се счупи хладилника, не може да караш без хладилник.
                              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                              Коментар


                                kiro_of_the_day написа:
                                Immortal написа:
                                Актуални цени от Гърция:По-марковите бензиностанции продават нафтата на около 1.10 - 1.12 евро.Същите, но на по-забутани места са на 1.02 - 1.05 евро.Най-ниско видях вчера 0.99 евро.
                                А зарежда ли някъде и ако да - като качество на горивото как е?
                                Зареждах 3 пъти, двата от тях - до горе.Разлика не усетих, обаче за 2500 км ми даде среден разход 5.8 с двама човека, докато преди няколко месеца с трима човека в Сърбия и Хърватия при същия пробег ми даде разход 5.2.Честно да си кажа, не мисля, че нафтата им е по-хубава от нашата (или по-лоша).То всъщност не съм сигурен дали и тук не зареждам с гръцка нафта... нали все в Еко... не знам тукашните откъде я карат.

                                Коментар

                                Working...
                                X