Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предложете ми ел. четка за зъби?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Предложете ми ел. четка за зъби?

    Навит съм да си взема една ел четка за зъби. Помня, че даваха няква реклама по тв, мисля, че са Орал Б.http://zdravko.bg/zdrave-i-tonus/ora...htmlЛично съм се спрял на тази. По принцип до 100 лева нещо да взема. Не знам има ли по-добър вариант от този, който съм избрал до 100 лева? Също така някой да ми каже до колко им държат батериите и после със зарядно ли се зарежда четката и колко години може да изтрае тая вградена батерия?
    Fiat Bravo 1.8 16V 96'

    #2
    Аз от години ползвам четка Орал Б, но най-обикновена, около 30 лева. Две глави са 16 лева, мисля. Много съм доволен и обикновена четка не признавам. Моята е с обикновени АА батерии, карат около месец и половина. Тази, която си набелязал изглежда добре и има някакви глезотии.
    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

    Коментар


      #3
      Излишно е даването на толкова пари. Инвестирайте в ползването на четката, не толкова в каква е тя

      Коментар


        #4
        А да попитам, тия глави какво има предвид? Самите косъмчета ли? Демек главите се изхабяват и трябва да купувам нови? Предполагам, че доста време ще изкарат преди да се изхабят. А и да попитам, тая дето съм набелязал е няква кръгла, а има и такива с ел. четки като обикновената, с правоъгълната си глава.
        Fiat Bravo 1.8 16V 96'

        Коментар


          #5
          Еми да, сменят се. Както се сменят и обикновените четки. Косъмчетата са оцветени с боя и като се изтърка боята трябва да се смени. Това според производителя. Абе на 2-3 месеца някъде сменям аз. Иначе освен изтърканата боя четката си изглежда добре до последно ама сменям все пак.Относно различните четки - преди като проучвах всички препоръки бяха за кръгла четка. И до ден днешен съм с такава.Вече поне 5-6 години няма мърдане.
          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

          Коментар


            #6
            Колега, изобщо не си помисляй да си купуваш подобна четка. Преди 10 години, когато тези четки бяха хит в Европа си купих такава на браун. Ползвах я 2 години. Миех си зъбите по 3 пъти на ден, в резултат на което ми се изтри емайлът отпред. Зъболекарят ми забрани да ползвам такава четка и моята директно замина в кофата за боклук.
            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

            Коментар


              #7
              Ясно. А да питам, тая боя изхабява ли се от седене на четката или само при ползване? Също така да попитам, чел съм теми, в които се говори, че били вредни? Че отваряли венеца с времето и т.н., някви такива?
              Fiat Bravo 1.8 16V 96'

              Коментар


                #8
                dudulia написа:
                Колега, изобщо не си помисляй да си купуваш подобна четка. Преди 10 години, когато тези четки бяха хит в Европа си купих такава на браун. Ползвах я 2 години. Миех си зъбите по 3 пъти на ден, в резултат на което ми се изтри емайлът отпред. Зъболекарят ми забрани да ползвам такава четка и моята директно замина в кофата за боклук.
                +1И аз така преди 11г си взех една от Великобритания. Ползавах я 2003 и 2004. После моята зъболекарка ме попита какв съм променил при миенето на зъбите ми и ми каза, че "подобренията", които съм въвел в употреба са довели до негативен ефект върху моите зъби.Аз имах точно Орал-Б.
                Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                Коментар


                  #9
                  Е като стои не се изхабява. Това е просто индикатор, че е време да смениш главата. Дали са вредни - и колата е вредна ако се нацелиш в дърво с нея. Просто трябва да я ползваш както трябва.
                  The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                  Коментар


                    #10
                    [quote:6d70e3a2e2]електрическата четка за зъби почиства много по-ефективно зъбите в сравнение с класическата. Но резултатите от няколко изследвания съвсем не дават еднозначен отговор.Оказва се, че полза има, но не от всички електрически четки. Те се делят на 5 вида: въртящи се, вибриращи, въртящи се и вибриращи едновременно, четки, които се движат от едната страна в другата и четки с въртящи се в различни посоки косъмчета.Сред това разнообразие най-ефективни се оказват четките, които едновременно се въртят и вибрират. Според изследванията те отстраняват със 7% повече от натрупванията по зъбите в сравнение с обикновените четки, а също така със 17% намаляват вероятността от заболяванията на венците. Стоматолозите подчертават и недостатъците на електрическата четка за зъби. Първо, при неправилно използване тя може да нарани венците и дори да разклати зъбите. Второ, с увеличаване популярността на електрическите четки за зъби се наблюдават все повече случаи на рецесия на венците, т.е. венецът се отдалечава от шийката на зъба и открива корена. Все по-често се наблюдава и ерозия на емайла.Ето защо, ако сте привлечени от мисълта за използването на електрическа четка за зъби, първо се посъветвайте със своя стоматолог и разбира се следвайте внимателно инструкциите за употребата на това съвременно
                    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                    Коментар


                      #11
                      style34 написа:
                      Е като стои не се изхабява. Това е просто индикатор, че е време да смениш главата. Дали са вредни - и колата е вредна ако се нацелиш в дърво с нея. Просто трябва да я ползваш както трябва.
                      А ти как я ползваш? Моля те, опиши начинът по който си миеш зъбите с такава четка. Интересува ме колко време ги миеш с нея, какви движения правиш, как държиш четката.
                      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                      Коментар


                        #12
                        [quote:12842df8dd="style34"][quote:12842df8dd]електрическата четка за зъби почиства много по-ефективно зъбите в сравнение с класическата. Но резултатите от няколко изследвания съвсем не дават еднозначен отговор.Оказва се, че полза има, но не от всички електрически четки. Те се делят на 5 вида: въртящи се, вибриращи, въртящи се и вибриращи едновременно, четки, които се движат от едната страна в другата и четки с въртящи се в различни посоки косъмчета.Сред това разнообразие най-ефективни се оказват четките, които едновременно се въртят и вибрират. Според изследванията те отстраняват със 7% повече от натрупванията по зъбите в сравнение с обикновените четки, а също така със 17% намаляват вероятността от заболяванията на венците. Стоматолозите подчертават и недостатъците на електрическата четка за зъби. Първо, при неправилно използване тя може да нарани венците и дори да разклати зъбите. Второ, с увеличаване популярността на електрическите четки за зъби се наблюдават все повече случаи на рецесия на венците, т.е. венецът се отдалечава от шийката на зъба и открива корена. Все по-често се наблюдава и ерозия на емайла.Ето защо, ако сте привлечени от мисълта за използването на електрическа четка за зъби, първо се посъветвайте със своя стоматолог и разбира се следвайте внимателно инструкциите за употребата на това съвременно
                        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                        Коментар


                          #13
                          Явно при прекалено ползване може да се доведе до някакви странични ефекти. Не знам, взема пък да си купя някоя по-евтина и да я редувам с обикновената четка... Сутрин с една, вечер с другата.
                          Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                          Коментар


                            #14
                            Отиваш в ДН и си купуваш от там такава четка.Горе долу са 4 пъти по-евтини и след това главите също са им толкова пъти по-евтини от тия Орал.Най-важното е да не натискаш като обикновена четка и да въртиш като ненормален, както правиш с обикновената четка.Ако с обикновената четка търкаш 4-5 минути, с тази ти е необходимо да минаваш по 1 макс 2 минути.Точно за това много хора се оплакват, защото натискат прекалено много четката и/или я държат прекалено дълго време.Ти сам ще си усетиш разликата. Знаеш сега как се усещат зъбите след като си ги измиеш и като прекараш език през тях.Ще видиш голямата разлика с електрическата четка. Най-важното е да не прекаляваш - както казах да не натискаш и да не удължаваш времето за ползване.Много е привлекателно, че след като я използваш по-дълго (като обикновена четка), след това с езика усещаш колко са полирани зъбите. Точно това подвежда и си мислиш, че са перфектни. То, че е така, така е, но това изтърква емайла.За това взимай смело, но използвай с ум. След 10-на използвания ще усетиш колко трябва да я използваш и натискаш, за да си чувстваш зъбите така, както с нормална четка за зъби, а не "преизмити".
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #15
                              Вярно трябва да внимаваш, че последствията са страшни.
                              207 тиква автомат
                              новокромаджия 2.4 печка

                              Коментар

                              Working...
                              X