Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нова каручка, малеле.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Тurbodieselcomby написа:
    Нали не те изпреварваха и камионите? :D То излезна голяма малолитражка това.
    Не ме изпреварваха.И този извънградски разход е през 80% от времето с климатик. :D Според мен, при добро желание, извънградския разход спокойно може да падне под 4. Да кажем нещо от рода на 3.5.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #62
      BO написа:
      Тurbodieselcomby написа:
      Нали не те изпреварваха и камионите? :D То излезна голяма малолитражка това.
      Не ме изпреварваха.И този извънградски разход е през 80% от времето с климатик. :D Според мен, при добро желание, извънградския разход спокойно може да падне под 4. Да кажем нещо от рода на 3.5.
      то с този разход си се е убило за метанче по 1.50 - 3.00 лв на 100км ехееее...
      Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
      И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
      .

      Коментар


        #63
        Ето днес малко се постарах и успях да я докарам до такива разходи:Бива. :D
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #64
          Похвал.След 3 часов тест:
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #65
            VIN-a започва с интересна комбинация от букви
            Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
            ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

            Коментар


              #66
              pr_00f написа:
              VIN-a започва с интересна комбинация от букви
              Баш къ си требе. Днес е хубав ден и реших да направя и обслужването.Та ето как изглеждат свещи и ремък на 160к:
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #67
                BO написа:
                Похвал.След 3 часов тест:
                А освен лично удовлетворение, има ли друга полза от този тест?

                Коментар


                  #68
                  u_bo написа:
                  BO написа:
                  Похвал.След 3 часов тест:
                  А освен лично удовлетворение, има ли друга полза от този тест?
                  Мислиш ли, че съм го правил за лично удовлетворение? Аз съм си удовлетворен и без хартията. Има една година гаранция на батерията след това.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #69
                    Да повдигнем малко темата. Може би вече сме двама (или има и други, ама си траят ) с Приус във Фиат форума. От няколо дни (след много четене из форуми и статии) и аз съм собственик на този модел на Тойота. Между другото се "запалих" по модела през 2007, когато един познат грък ми даде да покарам неговия (но тогава цената за мен бе непосилна) и в последствие от покупката на колегата ВО си припомних колко ми беше харесала тази кола Уж си търсех хибрид на Хонда сивик, но след няколко тест-драйва се отказах - 1.3 двигателя ръмжи много, а колата едвам ускорява! Приуса е друго нещо - доста пъргава и тиха кола . Това е кола, която трябва да "разбереш" в преносния смисъл на думата, за да извлечеш максималното от нея! Малко я купих на сляпо след няколко пропуснати много добри оферти, но според дилъра на Тойота трябва да и сменя само предни накладки и обслужващия ремък и продължавам играта със събирането на "зелените автомобилчета" на дисплея ......
                    Прикачени файлове
                    SKODA 105L '78
                    PUNTO 1.2 MPI ELX '94
                    FIAT 126p '89
                    TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
                    GRANDE PUNTO 1.2 '06

                    Коментар


                      #70
                      Охоо. Ха честито. Добре, че не си направил грешка с Хондата.Гледам твоята е американка. Много внимавай с препълването на резервоара в този случай. Никога не го преливай - да видиш горивото от капачката. Горе долу като знаеш, че трябва да събереш 30 литра гориво, като изключи пистолета около тези стойности и си до там.Като я покараш малко повече и като посъбираш точки, то ще видиш това колко гадно става, направо краста.И започваш да се чудиш защо пък сега си направил с половин литър повече спрямо предните 5 минути, а уж си събрал повече точки. п.п. Ролката на външния ремък се затяга с 40нм, а при смяна на накладките има малка подробност. Така, че ходи да ти сменят накладките при хора, които ще изчетат стъпките преди смяната им. Но допустимата граница на накладките по спомен беше 0.5мм, което си е много зле и визуално почти не се вижда останал материал. Ако виждаш да кажем е 3-4мм остатък и ако се възползваш от потенциала на колата, с остатъка ще може да изкараш колкото един нормален автомобил с нови накладки.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #71
                        Четох относно препълването на резервоара и ще го имам в предвид. Дилъра ми каза, че имам 2 мм феродо на накладките и трябва да се сменят. Но пък и те нали трябва да се намират на работа, ако нямат такава - да си я създават . Та след като ми направи ценова оферта, аз реших, че ще го правя сам. Веднага в Гугъл за информация....и греда! По добре да не го правя сам Аз не съм със "умния" ключ, но като се доближа до колата пак чувам как цъква нещо лекичко и се чува звук като от много приглушен зумер (абе едвам се чува). Та не искам да се окажа със затворени челюсти и да гледам тъпо! Напълното излизане на цилиндрите без накладки и диск между тях води до развалянето на компютъра, който отговаря за електрическите спирачки, а смяната му-достатъчно солена!Относно ремъка-смяната изглежда лесна. Четох за силата на затягане, но не мислех,че е толкова важно и че може и на око Ама ще си потърся един динамометричен ключ и ще го направя както си трябва.При теб, колкото по ниски са жълтите стълбове, толкова е по добре...а пък аз трябва да ги докарвам по високи Исках да сменя градусите от фаренхайт в целзии, но не става. Би трябвало дилъра да го прави безплатно, като вкарат настройките за Канада, но все нямали време. Така четох из форумите.ЕКУ-то на двигателя си го свързах със ЕЛМ327 с блутуут и с телефона. Няма грешки. Свалил съм си и съм инсталирал Techstream за Тойота, но нямам кабела още. С ЕЛМ327 не става.За живота на батерията! От цялото четене стигам до извода, че колкото повече се кара един Приус, толкова повече издържа и батерията. В самото ръководство е написано, че ако не се кара колата, на всеки 2 седмици е нужно да се запалва на място за по 20 - 30 минути.
                        SKODA 105L '78
                        PUNTO 1.2 MPI ELX '94
                        FIAT 126p '89
                        TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
                        GRANDE PUNTO 1.2 '06

                        Коментар


                          #72
                          А бе ако има нещо, което не ти е ясно или трябва сервизиране, питай предварително.И още едно важно нещо - не давай да ти закачат климатика на стандартна машина, при която не се използва специално масло за хибриди!
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #73
                            Мерси за съветите Ще питам, когато не съм сигурен! Иначе вчера смених при дилъра накладките, дисковете и маслото на скоростите. Ремъка си го купих от тях и като се оправи времето ще го сменя. А това за климатика и маслото за хибриди - каква е разликата? Интересно ми е да разбера.
                            SKODA 105L '78
                            PUNTO 1.2 MPI ELX '94
                            FIAT 126p '89
                            TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
                            GRANDE PUNTO 1.2 '06

                            Коментар


                              #74
                              damianoff написа:
                              Мерси за съветите Ще питам, когато не съм сигурен! Иначе вчера смених при дилъра накладките, дисковете и маслото на скоростите. Ремъка си го купих от тях и като се оправи времето ще го сменя. А това за климатика и маслото за хибриди - каква е разликата? Интересно ми е да разбера.
                              Ами нали климатика (компресора) е инверторен и ако не използват високодиелектрично масло, то като налеят стандартно, от високото напрежение може да избие и да окъси.Тогава по сервизна препоръка, при такъв вид грешка при обслужването, се сменя абсолютно цялата система - всички тръби, маркучи, радиатори, компресор - всичко.п.п. Колко ти излязоха дисковете и накладките при дилъра?Иначе това ми е най-ниския разход, който съм постигнал до сега. Днес го повторих абсолютно същия.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                #75
                                Да ви се набутам в темата малко Карам Лексус Рх хибрид.Ползвате ли често B на скоростната кутия?

                                Коментар

                                Working...
                                X