Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нова каручка, малеле.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Ето цитат от сайта на "първия хибриден дизелов автомобил в света":
    Тези невероятни удобства са допълнени от намаление с 35% на разхода на гориво всравнение със сегашното поколение дизелови двигатели. 3008 HYbrid4 изразходвасредно 4,0 л/100 км и отделя едва 104 г/км СО2 !
    Както се вижда, разхода е по-висок от бензинов хибрид на Тойота. Но това вече е излишно издребняване.Но за мен друг е проблема - самото загряване на двигателя. Просто дизела няма как да загрее при по-малки пробези. Ако въртиш цял ден из града, то ще е ОК, но ако караш по 10-на километра в посока до работа, това ще обърка цялата схема с този разход, който са цитирали.Също така още по-голям проблем, при такова градско каране, ще бъде ФАП-а в съчетание с ненормално покачване на маслото в картера. Ама това няма да го споменат в рекламната си брошура.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #47
      Незнам как е при 3008, но при BMW след около 1 км почва да духа топло. Знам и че на Е90 е така. На Q7 не беше така, но си имаше вградена печка (дори да не си я поръчаш ти я слагат)
      F31 BMW 320d

      Коментар


        #48
        То в купето ти е топло, заради ел. парното, но ВО говореше за загравянето до нормална работна темп. Това оказва голямо влияние на разхода и мотора.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #49
          Те и при колите със старт/стоп системи, системата не се пуска докато двигателя не достигне работна температура. Което при дизела не знам как ще стане, ако се кара на къси разстояния.
          00' Bravo 105 JTD

          Коментар


            #50
            Със 6 места ли е :}Честито!
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #51
              Мерцедес пускат дизелов хибрид http://fakti.bg/avto/96051-eto-go-no...cedes-c-klasse явно може.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #52
                emzo написа:
                Мерцедес пускат дизелов хибрид http://fakti.bg/avto/96051-eto-go-no...cedes-c-klasse явно може.
                Е щом Пежо са го пуснали вече, то явно може.Въпроса е в последствие какво ще стане като го караш само градско, ама не като такси нон стоп, а като нормален човек ходещ на работа с колата си.То сегашните дизели им се такова мамата, то представям си хибрида като се стреми да гасне по 20 пъти на километър.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #53
                  Е поне веднъж месечно на 1-ва по околовръстното с пълна газ за да отпуши ФАПа (DPFa)
                  F31 BMW 320d

                  Коментар


                    #54
                    Тurbodieselcomby написа:
                    Е поне веднъж месечно на 1-ва по околовръстното с пълна газ за да отпуши ФАПа (DPFa)
                    И как ще включиш 1-ва на хибрид? :D
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #55
                      Аз за дизела ... :D Абе вероятно не харчи много на магистрала Приуса. Карахме заедно по Сръбско с един Пловдивски повечето време с 160-170.
                      F31 BMW 320d

                      Коментар


                        #56
                        BO написа:
                        И как ще включиш 1-ва на хибрид? :D
                        Можеш, ама не на Приус :DМакар че е пълна пародия. Във всеки момент когато вкарам в ръчен режим е на 4та, незасимо дали съм на светофар на място, потеглям или се движа по магистралата. Ползвам ръчните само за засилване на спирането. И аз почти не пипам спирачки за друго освен за окончателно спиране на място.

                        Коментар


                          #57
                          Има един негативен ефект.Когато си в задръстване да речем правиш разход 5/100.Когато излезеш от задръстването, някак си психически очаквам да ми дава по-малък разход.Но пак 5/100.Това дразни.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #58
                            честно казано .. за мен е малко нестандартен като дизайн на интериора в колата .. ... чувал съм само хубави неща за модела и е доста популярен в САЩ обаче на мен .. ми изглежда .. някак не за мен иначе честито и безаварийно каране много километри
                            Lancia Lybra 1.8i

                            Коментар


                              #59
                              Вече имам и първите засечени разходи на градско и извънградско.В града ми даде 4,82/100Извънградско ми даде 4,33/100
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                #60
                                Нали не те изпреварваха и камионите? :D То излезна голяма малолитражка това.
                                F31 BMW 320d

                                Коментар

                                Working...
                                X