Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пренавиване на километраж

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Не знам какво толкова ви шокира. Има си коли, които се ползват яко. Пример близо до мен - за точно 1год - от дата до дата - 187 хиляди км. Естествено се пътува постоянно до чужбина.Имам и приятел, който рядко минава 7-8хил годишно.Всичко е тотално различно при всеки.

    Коментар


      #17
      Humppa написа:
      Ти да не си купил ТИР?Три смени на масло за месец?
      Те сменят веднъж годишно или на 50000-80000-100000 зависи кое настъпи първо и с какво масло е.ДАф на 70000Ман на 120000Ивеко на 150000Мерцедес 100000Сканиа 45000-90000Волво до 100000
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #18
        Humppa написа:
        Ти да не си купил ТИР?Три смени на масло за месец?
        Почти...щом мислиш, че те лъжа недей да вярваш
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          #19
          Kay_ написа:
          ....Почти...щом мислиш, че те лъжа недей да вярваш
          Я земи си признай, че и ти си болярин, че даже сме и съседи, макар и от тук да се познаваме, и ще почнат да ти вярват Да не споменавам, че и булките са ни от един сой
          Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
          Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
          Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

          Коментар


            #20
            veselin10 написа:
            Kay_ написа:
            ....Почти...щом мислиш, че те лъжа недей да вярваш
            Я земи си признай, че и ти си болярин, че даже сме и съседи, макар и от тук да се познаваме, и ще почнат да ти вярват Да не споменавам, че и булките са ни от един сой
            Е тогава съвсем няма да повярват. То ние не повярвахме. По празниците не се засякохме иначе. По Великден минах два пъти от "Рай" нагоре гледах гледах...ц. Ей сега на последните празници имах работа покрай твоя блок(ВТ) и там не видях Мареата.
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              #21
              Лично аз, гледам да не ползвам колата, когато не се налага и минавам с до 10000км годишно + едно море още 1000км.Колегата ми (по-точно шефа), минава по около 4000-5000км на месец, но той не се спира.Имахме в старата фирма чисто нови Калос-и... бяхме им навъртяли м/у 20-25 000кмПосле се застояха 3-4 броя на един паркинг за 3-4 години и бяха се скапали.Идва и момента, че е хубаво и една кола да се кара, а не да седи в гараж или на паркинга..
              Fiat Punto 75 SX - 1995, 4 врати

              Коментар


                #22
                Kay_ написа:
                А от предния собственик знам, че се е случвало по 3 пъти месечно да сменя масло
                Това са 1000 километра на ден, толкоз въртяха бусовете на разпространителите на вестници преди време, даже имаха реклама с това. За друг автомобил е абсурд, дръж се малко, че не жълтата фланелка, ами направо завеста от театъра ще отнесеш.По темата - след като си взел колата за къв чеп ти е да знаеш реалните км?
                Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                Коментар


                  #23
                  muns61 написа:
                  Kay_ написа:
                  А от предния собственик знам, че се е случвало по 3 пъти месечно да сменя масло
                  Това са 1000 километра на ден, толкоз въртяха бусовете на разпространителите на вестници преди време, даже имаха реклама с това. За друг автомобил е абсурд, дръж се малко, че не жълтата фланелка, ами направо завеста от театъра ще отнесеш.По темата - след като си взел колата за къв чеп ти е да знаеш реалните км?
                  Добре излъгах хвана ме... Така по-добре ли е
                  ФИАТ- Пътят е само формалност
                  ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                  -----------------------------------------------------
                  FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                  Коментар


                    #24
                    За Германия е ясно, че дизел се кара 25 - 30 000 км на година, та всеки може да си сметне на колко е колата. За проверка най-точно е да се видят ГТП-тата в България, в Германия TUV или сервизна книжка за ремонтите в оторизиран сервиз - тогава може да се направи заключение дали дадената кола е с превъртан километраж или не.
                    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                    Коментар


                      #25
                      Някой джамбази вече попълват сервизните книжки в България...
                      Fiat Brava 1.8 16V GT

                      Коментар


                        #26
                        Абе невероятно звучи наистина всички коли на пазара да са под 200 000км ама ето едно сравнение: имам 2 коли - на едната миналата година съм навъртял 14 000км, а на другата точно 1700. Аре сега де, след 10 години ако продължавам в същия дух коя колко на колко км ще е?
                        Fiat Coupe 1.8

                        Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                        Коментар


                          #27
                          Не бива да се робува на това, че няма кола която да не е минала под 20 000км на година .Примери много.Че има много коли с пренавити километражи е вярно , но че има и доста коли с истински километри които са малко, а годините на колата са много.Аз за година минавам около 10-12 хиляди с двете коли.Киата я купих на 5 Август 2010г на 117 000 и сега след четири години показва 132000 или съм минал за четири години 15 000км или за 10 години най много да навъртя 40 000 толкова колкото някои навиват за една година ,дори за един месец.Тъй, че Киата ми сега е на 14 години на 132000км и като навърши 20 години най много да стигна до 150 000км.Никой няма да повярва, че джип на 20 години е на 150 000км.Но истината е такава .Както много пъти съм писал има коли на 3 години с много км, но напълно разбити, а има и коли на 13 години на малко км, но доста запазени .
                          Фиат Панда 1.2 2006година
                          Синджира си идва ,а козата я няма...

                          Коментар


                            #28
                            Ама за какви работи само се тормозите Качвайте се и карайте, кво ги мислите Години...километри...

                            Коментар


                              #29
                              Immortal написа:
                              Ама за какви работи само се тормозите Качвайте се и карайте, кво ги мислите Години...километри...
                              То това нон-стоп го виждам по обявите - " качваш се и караш" ама докъде ще стигнеш не е ясно :D
                              Fiat Brava 1.8 16V

                              Коментар


                                #30
                                Италианците въртят километражите още преди нашите джамбази. Та като дойдат тук колите, вече просто няма смисъл да се пипа каквото и да е. Моята понеже е купена от сервиз в Италия, им писах да ги питам дали имат някаква документация налична. Отговориха ми хората, колата наистина е купена от тях, но те са дилър на Пежо и са я взели по програма за обратно изкупуване-италианеца е дошъл, направили са му оценка, оставил колата и си тръгнал с чисто нова. Така работят хората.Минават там някакви години или километри, хвърля се, нова и животът продължава...После идва при нас, Русия, Албания,Румъния...където се чудим как да ги поддържаме и как да изкарт някой и друг километър повече...

                                Коментар

                                Working...
                                X