Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пренавиване на километраж

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пренавиване на километраж

    Има ли начин да се проверят истинските километри на даден автомобил? По авто борсите има коли на по 15-17г с по 100 000км, което е голямо безумие. Излиза, че колата е карана по 15-16км на ден.
    Fiat Brava 1.8 16V

    #2
    На някои да ,на други не. За някой модел конкретно ли питаш или по принцип? Забелязал съм ,че любимите им числа са между 110 и 140 хиляди, истината е че рядко идват коли под 200 хиляди, но стига да са поддържани не е проблем.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      Ами като цяло питам, за електронните и за механичните километражи. Все пак е хубаво човек да си знае какъв е реалният пробег, дори и колата да е поддържана добре.
      Fiat Brava 1.8 16V

      Коментар


        #4
        yivanov написа:
        Ами като цяло питам, за електронните и за механичните километражи. Все пак е хубаво човек да си знае какъв е реалният пробег, дори и колата да е поддържана добре.
        Всяка година от възрастта на колата умножаваш по 25 и си близо до долната граница на километража.За дизеловите коли спокойно може да умножаваш по 35.

        Коментар


          #5
          Всичко може да се манипулира от подходящ човек.
          "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

          ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
          Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

          Коментар


            #6
            Най-вече Българинът
            Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
            Ex.Bravo 1997 1.8 GT

            Коментар


              #7
              20 дни в месеца х 200 км =4000 х 12 месеца = 48000 на година х 7 години = 336000 км.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Значи колата ми е на 816 000 километра :D :D :DА пише 155 000 :D
                Fiat Brava 1.8 16V

                Коментар


                  #9
                  Кръчмарските сметки на Tornado не винаги са верни.Наблюдения и споделени километри от мои колеги:40 000 км годишно25 000 км годишно15 000 км за 3 месеца98 000 км за 9 години48 000 км за 11 годиниПоследните двама използваха, преди да продадат, колите си само за седмичен пазар и за пътуване от/до летище в района. Колите бяха като нови, защото винаги са стояли в гараж. С новите им автомобили очакват приблизително подобни разстояния да изминават.Ако една кола е внесена от Германия, то могат да се направят следните заключения:- бензинов автомобил: до 20 000 км/годишно- дизелов автомобил: минимум 25 000км/годишно- дизелово комби с теглич: минимум 30 000км/годишно, като около 10 000 със закачена караванаРазбира се винаги има изключения, но това правило е валидно в 90% от случаите.
                  Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                  Коментар


                    #10
                    Tornado написа:
                    20 дни в месеца х 200 км =4000 х 12 месеца = 48000 на година х 7 години = 336000 км.
                    Това да не е такси, колко ще пътуваш ако караш градско 5 часа, а на работа може и с метрото да отидеш, аз съм на мнение, че е голям процента автомобили , които навъртат по 12 -15 хил на година, има хора които имат и поддържат кола, но не са постоянно на път.
                    --Старата ръжда любов не хваща!--
                    156 sportwagon 1,9 jtd 115
                    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                    Коментар


                      #11
                      Аз лично навивам около 10-12000 км на година, въпреки ле автомобила ми е за всичките ми лични пътувания. Служебноте, които са много повече км са си със служебни коли. Така че теоретично ако си купя нова кола, на 10г тя едва ли ще е на повече от 120к. А нон стоп ползвам колата си. Всеки ден, без изключения. Просто на почивка хода два пъти годишно, нямам села и градове (родни) надалеч, където да си ходя редовно - родителите ми живеят на вилата си, ама на 1,5км от нас, не ходя на риба, лов, къмпинг, трекинг и т.н. Ходя на ски 2-3 пъти на зима макс, на море веднъж. Откъде да ги навия? До офиса ми е два км, до училището на синковеца - пак толкова, до залата където тренирам няма и километър. Ходим редовно извън града, ама не повече от два три пъти на месец. Градското ми е около 400км и да кажем още толкова навън. Средно месечно. Но съзнавам че като мен са малко хората, както и че при нас се докарват евтино купени коли, съответно на много км. А за превъртането - кажи каква кола, за да ти кажем какво да гледаш. Твърде ти е общ въпроса.
                      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                      Коментар


                        #12
                        Наистина е много относително колко се кара дадена кола. Някой може да върти по 600км дневно, друг да ходи само на пазар с нея. Сметки и предположения всеки може да си направи. Интересното е дали има място, където се запаметяват реално изминатите километри? Чувал съм, че на някои модели BMW се запаметявали реалните километри в ключа.
                        Fiat Brava 1.8 16V

                        Коментар


                          #13
                          Купих Кромата на 29.януари. Досега съм навъртял 11 хил. км (за малко над 3 месеца).А относно това, което Стефанаки е написал - да, ама като влезеш в немското мобиле, цените на колите, дето у нас са по 5 хиляди лева, там почват от 5 хиляди евро и нагоре.Това са тия с малкото километри.А тия, дето са в нашите автокъщи, са ония с по 40000 км месечно.

                          Коментар


                            #14
                            В малката ни страна средно на година се правят между 12-20к км годишно. В страна като Германия, която е много по голяма преспокойно може да се правят 30-40к км годишно. Аз за последната година иполовина имам 27к км., което е 18к на година. А от предния собственик знам, че се е случвало по 3 пъти месечно да сменя масло
                            ФИАТ- Пътят е само формалност
                            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                            -----------------------------------------------------
                            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                            Коментар


                              #15
                              Ти да не си купил ТИР?Три смени на масло за месец?

                              Коментар

                              Working...
                              X