Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Първи впечатления от новия автомобил Крома 1.9 multijet 16v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Честито, Дидо! Да си ги карате с кеф и безаварийно!
    Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
    Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
    Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
    BMW X3 3.0D Aut

    Коментар


      #32
      Immortal написа:
      Тъй като не успях да разбера от къде се нулира бордовия компютър на С2-то - показваше среден разход 6.3/100 от не знам колко километра насам. Карано е само в София из града.При постоянна скорост с около 70-80 км/ч (на Околовръстното), моментния беше между 2.5 и 3.5 /100.От приятел с Пежо 206 със същия двигател (1.4 HDI) чувам за среден на извънградско около 3.5/100. Дано да е така.
      извънградско със сигурност пада под 4, но при 80-90където има магистрала, нещата са доста по-сериознипри 120-130 отива към 5,5разликата е голяма, но това е реалността
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #33
        Sev написа:
        Immortal написа:
        Тъй като не успях да разбера от къде се нулира бордовия компютър на С2-то - показваше среден разход 6.3/100 от не знам колко километра насам. Карано е само в София из града.При постоянна скорост с около 70-80 км/ч (на Околовръстното), моментния беше между 2.5 и 3.5 /100.От приятел с Пежо 206 със същия двигател (1.4 HDI) чувам за среден на извънградско около 3.5/100. Дано да е така.
        извънградско със сигурност пада под 4, но при 80-90където има магистрала, нещата са доста по-сериознипри 120-130 отива към 5,5разликата е голяма, но това е реалността
        Що бе? На магистралата още по-добре, че ще може да поддържаш 90-те км/ч с по-малки отклонения и съответно допълнително понижаване на разхода.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #34
          BO написа:
          Що бе? На магистралата още по-добре, че ще може да поддържаш 90-те км/ч с по-малки отклонения и съответно допълнително понижаване на разхода.
          Искам да те видя на натоварените магистрали, където тир-овете са в безкрайна колона в бавната лента и поддържат около 120.
          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

          Коментар


            #35
            wwalker написа:
            BO написа:
            Що бе? На магистралата още по-добре, че ще може да поддържаш 90-те км/ч с по-малки отклонения и съответно допълнително понижаване на разхода.
            Искам да те видя на натоварените магистрали, където тир-овете са в безкрайна колона в бавната лента и поддържат около 120.
            ТИРовете са ограничени на 100 км/ч и с повече не се движат.Редовно пътувам по магистралите у нас - от Ботевград (АМ Хемус) до Ямбол (АМ Тракия). Нормално се кара с около 120 км/ч навсякъде.Така. Сега за колата: Извадих ЦД-то най-накрая, като извадих и разглобих радиото без да го изключвам, че засега нямам кода му.Проблемът се оказа съвсем прозаичен - някой е наврял вътре и двете ЦД-та за Италия (Северна и Южна). Извадих ги на ръка, след което всичко заработи нормално. Дисковете нормално влизат и излизат.Картата на България си е меко казано, постна. Улиците ги има само в София и Пловдив. В останалите градове има само главните улици, а Козлодуй дори го няма на картата Но основните първокласни и второкласни пътища ги има. Все е нещо.

            Коментар


              #36
              Екстра си е картата! Наеш ли къв е кеф да си караш и да се мърда дисплея с триъгълничето :D :D :D
              207 тиква автомат
              новокромаджия 2.4 печка

              Коментар


                #37
                Е, разгеле, и ти се уреди с работеща навигация вече. Ако не се лъжа, този проблем те доведе до Форума ни.Дидо, честито! На теб и на приятелката. Със здраве да ползвате новите придобивки. И... сериозно, мислете за наследници. Стига вече коли.
                Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                Коментар


                  #38
                  Еха, двойна честитка и от мен!Преди няколко дена май се разминахме, ти ми свирна с клаксона но не успях да се огледам. Видях само сив автомобил. В последствие се замислих и реших, че си бил ти с нова кола - ето че познах Не успях да разбера тази Крома автомат ли е, или ръчка?Както и да е - поздравления и да ви слушат!П.П. За компютрите и грешките - можем да търсим един колега тук...., но на лс.....

                  Коментар


                    #39
                    Аз бях, но те видях и свирнах късно и помислих, че не си ме видял. Утре ще ти звънна да се видим.

                    Коментар


                      #40
                      Честито Дидо!Много да те слуша и само хубави моменти с нея :D П.П. Обади се в Ауто Италия кажи им номера на рамата и би трябвало веднага да ти кажат кода на радиото.
                      Fiat Coupe 20V Turbo & Audi A4 2.5TDI Quattro & Fiat Punto Evo
                      Сутрин вечер моторизъм,здрав и бодър организъм!

                      Коментар


                        #41
                        wwalker написа:
                        BO написа:
                        Що бе? На магистралата още по-добре, че ще може да поддържаш 90-те км/ч с по-малки отклонения и съответно допълнително понижаване на разхода.
                        Искам да те видя на натоварените магистрали, където тир-овете са в безкрайна колона в бавната лента и поддържат около 120.
                        Както Дидо написа, ако караш със 120км/ч си част от движението. Дори статистическо може би изпреварваш повече коли от колкото теб те изпреварват.Ако караш с 90-100 те изпреварват почти всички. Много рядко някой рейс или камион да те изпревари, който си е правил разни неща по тахографите.Така, че с 90км/ч до 100км/ч си пътуваш съвсем нормално и обикновено те изпреварват коли, които и със 120км/ч пак биха те изпреварили. :D
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #42
                          С риск да забатачим темата на Имортъла, искам да споделя наблюдения относно магистралите, най-вече Хемус.Шофирал съм по нея с най-ралични леки автомобили, доста пъти с пълен или празен товарен бус, като скоростите са били от 70 км/ч до над 150 км/ч.Винаги съм изпреварвал автомобили (дори и когато карах с 70 км/ч) и винаги са ме изпреварвали (дори и да съм бил с над 150 км/ч).Хубавото на магистралата е, че има 2 ленти за движение, не можеш да се блъснш челно, и като се закротнеш с постоянна скорост, можеш да лавираш в трафика, колкото и да е силен.---Всъщност най-важно е да си толерантен с останалите участници в движението, дори и с джигитите П.П. Дидо, звънни, но да знаеш, че не мога да излизам - вчера паднах лошо на лед

                          Коментар


                            #43
                            Ограничението на автобуси и други тежкотоварни МПС-та е под 100км, друг е въпроса ако е сложен ключ който премахва ограничителя. На магистралата челно по принцип няма как да се ударите, но е много вероятно когато се влачиш с 70км някой да те направи от комби на хечбек

                            Коментар

                            Working...
                            X