Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Формула 1 - Сезон 2007

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Scorpion_BV написа:
    wwweb написа:
    Plastex написа:
    Алонсо без Бриаторе ще бъде това , което бе преди рено-господин Никой.
    Ми, че то Алонсо има един сезон в Минарди преди Бенетон. Нещо като Шумахер през 91-а в Джордън. Нещо, което е нормално за почти всички известни и неизвестни пилоти. Все някакъв дебют е трябвало да има.
    Изгедах цялото състезание с такъв кеф! Ех защо не беше всяко такова. Според мен си много пристрастен към Алонсо. Това не е лошо, но го защитаваш някак сляпо. Вслизането в бокса на Хами беше с 2сек по бавно. Алонсо не излезе на лоша позиция но с грешките си позволи да го изпреварят. Японците повтаряха многократно кадъра със счупените елементи и с тях в това време той нямаше защо да е по бавен. Просто той имаше желание, но правеше грешка след грешка. И накрая се закова сам. Не са му виновни, нито бокса, нито колата, нито времето. А Хамилтън през цялото състезание направи само една грешка и тя не беше фатална. Момчето се справи блестящо за мен. Не го харесвам и не му симпатизирам, но направи в пъти по-добро каране. Дори когато водеше в края с над 10с. не спря да напъва и да вдига разликата. Мисля, че за Алонсо от тук на там ще стане още по сложна ситуацията. Щото вече и второто място тази година не му е гарантирано. Ако Кими извади тоя хъс в оставащите стартове може и да стане втори в шампионата тази година. А Хамилтън вече не му трбва и да печели. две втори места пак го правят шампион. Та дори и две трети.
    Ти май си гледал друго съзтезание Алонсо беше около 12,5 сек. в бокса, а Хамилтън 11,2 сек. Алонсо излезе 8-и, а Хамилтън 4-и. В такива условия това е от голямо значение, така че не го омаловажавай.За заключение може да се каже, че първото място на Хамилтън дойде от първото място в квалификациите. И последно:
    bgformula1.com написа:
    В средата на състезанието много добре представящият се Себастиан Фетел, изглежда прекалено ентусиазиран, завъртя Фернандо Алонсо, като повреди сериозно десния борд на болида му.
    Алонсо е нормално да го защитавам, защото съм за него, но едва ли е на сляпо, както казваш. Ако се беше шибнал без видим проблем, при чисто негова си грешка, въобще нямаше да коментирам. Нямаше да коментирам, ако и цял сезон Макларън не подпираха само единия от двамата си пилоти.

    Коментар


      #77
      Говорим за 1 секунда разлика! ТЕ се движеха един след друг. Не мисля, че това може да се изтъква като някаква причина за каквото и да е. А за счупена кола, ако беше чак толкова проблем, защо измина близо 10на обиколки без проблем и с отлично темпо. Пак ти казвам, че нямаше разбити вжни аеродинамични елементи по колата му. Можеше да продължи спокойно. Проблема е, че той си допусна грешка в желанието да промени хода на състезанието и това си е негов проблем. С това изгуби и титлата. Риск печели риск губи.
      KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
      Land Rover Discovery 2.5TD '94
      EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
      EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
      EX: Fiat Regata 1.7D '84

      Коментар


        #78
        Алонсо сам си е виновен за грешката която допусна.Не може да даваш най-добри времена и същевременно да имаш проблеми с колата.Тези две работи са абсолютно противоположни.Алонсо си караше добре и нахъсано и когато караш на ръба ,а на моменти и извън него се случват такива работи.Най-грозния факт е видимото подпиране на Хамилтън от организаторите.Защо наказаха само Кубица а всички останали пилоти не получиха наказание?Колегата малко по-горе е прав,Хамилтън имаше най-лесното състезание от всички.Съмнява ме ако беше на мястото на съотборника си или на конкурентите от Ферари щеше да е толкова напред,ако въобще завършеше.Състезанието си беше много интересно,ама ако правеха същото шоу и на суха писта нямаше да е зле.Между другото въобще не е решена титлата,всичко може да се случи.
        Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

        Коментар


          #79
          Ето и моето мнение по въпроса:Много емоционално и напрегнато състезание, интрига от всякъде и.... отново късмет за Хамилтън! Не , че е лош пилот, даже е доста добър, особенно като няма никой пред него! Ееее, той в такива случаи Маса е номер 1, ама как се кара в тази мъгла отзад и да поддържаш прилична дистанция? Много съжалявам за КИМИ, той изнесе състезанието и ако не бяха тия загадки от бокса и ФИА, щеше да е усмихнат на подиума! Ами, сами преценете: Последен на старта, три пъти в бокса и пак трети и с минимална разлика във времената! Иначе, така като гледам, Алонсо 2008 е във Ферари - той другаде просто не би отишъл, с този отбор се вижда шампион!!!

          Коментар


            #80
            Ако Леонцио отиде във Ферари, аз спирам да гледам Ф1.Този набеден шампион няма работа във Ферари!

            Коментар


              #81
              doofiat написа:
              Ако Леонцио отиде във Ферари, аз спирам да гледам Ф1.Този набеден шампион няма работа във Ферари!
              Точно...Друго какво да кажем - че скъсиха състезанието - за да може цигането да пропусне влизане в бокса и да стане шампион...Направо бях бесен накрая на състезанието!
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #82
                Yavor написа:
                doofiat написа:
                Ако Леонцио отиде във Ферари, аз спирам да гледам Ф1.Този набеден шампион няма работа във Ферари!
                Точно...Друго какво да кажем - че скъсиха състезанието - за да може цигането да пропусне влизане в бокса и да стане шампион...Направо бях бесен накрая на състезанието!
                Точно
                Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                Коментар


                  #83
                  Не го скъсиха! Състезанието не трябва да е повече от 120 минути. Но се вместиха и си направиха всички обиколки.
                  KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
                  Land Rover Discovery 2.5TD '94
                  EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
                  EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
                  EX: Fiat Regata 1.7D '84

                  Коментар


                    #84
                    ...а ве кво е това пешлеме бе...вижда за сефте пистата и печели поупозишън.....

                    Коментар


                      #85
                      От всичко само едно не ми е ясно когато от първта година станеш шампион какво ще правиш по нататък-може би 15 световни титли последователно. Това момченце едва ли е нясно какво го чака от тук нататък едва ли ФИА ще му седи пожизнено зад гърба. Догодина като няма кой да му гласи колата не знам кой ще му е крив, пък и Макларън ако не си намерят шпионин да им пооткрадне от тук от там по нещо.

                      Коментар


                        #86
                        Пак се опитаха да посбутат напред цигането (като стана опасно да не го изпревари Кими - моментално размахаха жълтите флагове), не мога да разбера как не им е неудобо!НО! Както казвахме като деца "хилета си излезе" - т.е. цигането отпадна самичък, като самонадеяността му вече край няма и се набута на чаъла на влизане в бокса, което сигурно е най-смешното отпадане на почти шампион!Иначе много добро и стабилно каране за Кими, Маса не биваше да изпуска Леонсио, ама той мазния добре кара, не мога да си кривя душата.
                        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                        Коментар


                          #87
                          ГОСПОД Е БЯЛ. Остана да го сложат с крана обратно на входа на бокса - щеше да е върха. Явно не е слабост на китайчетата хич не им се буташе. Рон Денис щеше да бутне мониторите от напъни да беше побегнъл да помага

                          Коментар


                            #88
                            stenli написа:
                            ГОСПОД Е БЯЛ. Остана да го сложат с крана обратно на входа на бокса - щеше да е върха. Явно не е слабост на китайчетата хич не им се буташе. Рон Денис щеше да бутне мониторите от напъни да беше побегнъл да помага
                            Ама много се смях на китайчетата ей - какви са бързички едни такива - като каратисти - много движения - нулев резултат, само се щурат назад напред...
                            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                            Коментар


                              #89
                              Надявам се мангалът да отпадне в последното съзтезание и титлата да се реши между Райконен и Алонсо. Това са пилотите, които реално я заслужават. Фен съм на Алонсо, но и Райконен да стане шампион ще бъде напълно заслужено.В днешното съзтезание ясно пролича "класата" на Хамилтън ... Друго няма какво да се каже за него. Достатъчно се изложи сам

                              Коментар


                                #90
                                Ей Ви тук една супер забавна реклама Алонсо срещу Хамилтън:http://www.vbox7.com/play:6d8a75ba

                                Коментар

                                Working...
                                X