Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

История за едни обикновенни автоджамбази ...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    История за едни обикновенни автоджамбази ...

    Днес с баща ми ходихме до една автокъща,защото често минаваме покрай нея и гледам че има 1-2 бравота и мареа и една брава.Та решихме да ги погледнем.На всяка имаше лист с цената,екстрите и разхода на гориво ! Най-смешното беше разхода.За браво jtd разхода беше едва 4,3 на сто,на брава 1.6 16 103 коня - 5,3 на сто ! На мареа ликенд беше 6 на сто !Цените бяха също толкова интересни колкото разхода.За брава 97 г. - 3500 лв,за браво жтд 2001 г.-4400 лв.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

    #2
    Рекламата продава Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 . Цени народни - всеки да си купи.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      #3
      Преди ехееее...колко години.....абе някъде 2000г., обикалям аз де що автокъща има из София, с надеждата да си харесам някоя Темпра. Точно под моста при Горубляне, залепвам за една страхотна Темпра - дигиталка, цъфнала, та разлистила.....ма свети. Ма то седалки изпрани, таблото намазано, ароматизаторче виси....красавица. Останаха ми очите в нея. Спазарихме се и на другия ден отивам да я взема.Колата беше по километраж 128000, като джамбото се кълнеше в майка си, че е реална, щото "вие клиентите знам как с предубеждение подхождате..." Не че съм се вързал, ама си викам що пък, де да знаеш...може и да е на толкова.На следващият ден аз цъфнал до колата и чакам колегата с остатъка от парите. Шоферската врата отворена и седим и си говорим с джамбото....а аз от време на време хвърлям по един поглед вътре - не мога да и се ненагледам. В един момент какво се врътнах, как се изместих и оп....гледам малка лепенка на колоната странично залепена. Викам си туй ще е за размера на гумите. Навеждам се да прочета и....ооооо ужас.... ...312000 км - следваща смяна на масло.Така че на джамбазин и на дявол...вяра нямай

      Коментар


        #4
        Естествено километража се пренавива АДСКИ лесно!! Сваля се жилото от скоростната кутия и с една дрелка фйууу и си го слагат на колкото си искат!! Но все пак километрите нямат толкова значени, колкото възраста и начина на подръжка, затова като се купува кола трябва да се гледа много!
        ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
        // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

        Коментар


          #5
          точно кола от километри несе плаши ако е стопанисвана както трябва
          Honda Jazz 1.4 8v 07'

          Коментар


            #6
            Аз туй не мога да разбера - във форума си имаме такива хубави екземпляри за продаване - че и ако се поразровиш и ще видиш от какво се е оплаквал собственика, как е решил проблема, в кой сервиз, с какви части и т.н. Че се и познаваме повечето - никой няма да допусне да го "оплюят" във форума! И на Жоро типото е много хубаво и на Тони бравото - няма да изброявам други! Иди ти и се надъни, като знаеш, че ще те излъжат в автокъщите! Аз ако търсех кола - форумска щеше да е! А и с Живка във форума се запознахме!

            Коментар


              #7
              Taка е колега, по форумите има много потдържани коли, а освен това и не изминатите километри карат колата да остарява чак толкова, колкото стоенето на едно място без да се движи.. Ако на една кола и се дава това ,от което има нужда навреме и то качествено, ще ти се отблагодари неминуемо...
              Fiat Marea Weekend ELX 1.6 16V /// Lancia Delta 2 LE 1.6 16V /// Renault 21 GTS 1.7mpi

              Коментар


                #8
                Ако минеш с една кола 200 000 километра и редовно се грижиш за нея може да си сигурен че ще минеш още 200 000... а ако си купиш нова кола и я караш като Пернишки рейсър и я поддържаш като италианец няма да доживее и 100 000 километра.. а дори и да ги доживее двигателя ще е стара картичка....
                Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP
                -------------------------------------
                1f Y0u C4N rE4D Th1S, i7 1s t1Me T0 7uRn 0FF Y0Ur PC 4Nd Ge7 Life!

                Коментар


                  #9
                  ///// написа:
                  Аз туй не мога да разбера - във форума си имаме такива хубави екземпляри за продаване - че и ако се поразровиш и ще видиш от какво се е оплаквал собственика, как е решил проблема, в кой сервиз, с какви части и т.н. Че се и познаваме повечето - никой няма да допусне да го "оплюят" във форума! И на Жоро типото е много хубаво и на Тони бравото - няма да изброявам други! Иди ти и се надъни, като знаеш, че ще те излъжат в автокъщите! Аз ако търсех кола - форумска щеше да е! А и с Живка във форума се запознахме!
                  Естествено че в форума е по-добре.Просто исках да вида цените точно в тази къща щото си мислех че ще съм изненадан.И наистина се оказа това което си мислех.Издухани фиати с надути цени и пренавити километтражи.Вчера ходих и в една автокъща в Казънлък.Същата работа-една марея 97 година 4500 и беше написана 1.7 ...
                  Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                  Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                  Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                  Коментар


                    #10
                    и все пак има "свестни". този, от който си взех моята каза свалям от автовоза, ела я виж докато сваляме. каза километрите са колкото пише, не вярвах, ама като махнах ролките с щампа 97 година и оригиналните носачи сякаш взех да му вярвам повече
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      И на моя ангренаж пишеше, че е сменен на 90000 км, колата я купих на 128000 по километраж, ама не знам дали това е гаранция, макар и доста майстори да казваха, че колата е супер запазена, дори и като я гледаха отдолу.
                      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                      Коментар


                        #12
                        Executer написа:
                        Естествено километража се пренавива АДСКИ лесно!! Сваля се жилото от скоростната кутия и с една дрелка фйууу и си го слагат на колкото си искат!!
                        Не е толкова лесно, пробвал съм се преди години на една служебна лада. Не за друго, а защото отчиташе по-малко километри и ме вкарваше в преразход. Това с дрелката не стана, имаше проблем с посоката на въртене. Стана със сваляне на километража и на доста кожа от ръцете ми и ... вентилатор, който изпълни ролята на дрелката. Но става бавно. Много досадна работа.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          само дето на нашите фиатки не е със жило
                          Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                          Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                          Коментар


                            #14
                            reter написа:
                            само дето на нашите фиатки не е със жило
                            Да . Лаптопа и си пише колкото му е кеф.... .
                            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP
                            -------------------------------------
                            1f Y0u C4N rE4D Th1S, i7 1s t1Me T0 7uRn 0FF Y0Ur PC 4Nd Ge7 Life!

                            Коментар

                            Working...
                            X