Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Р А З Б И В А Н Е

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    kiro_of_the_day написа:
    everton написа:
    новият 2.2 D-4D на тойота авенсис е 177 к.с. и има 400 н.м. въртящ момент.
    Е то от 10 литров мотор може и 1 000 000 н.м. въртящ момент да извадят...
    новия дизел на рено лагуна е 2.0 - 173 к.с. 360 н.м. при 1750 оборота
    UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

    Коментар


      #17
      sev написа:
      everton написа:
      новият 2.2 D-4D на тойота авенсис е 177 к.с. и има 400 н.м. въртящ момент.MultiJet - а ще се окаже супер, което много ме радва.лично за мен няма по качествени двг. от японските.
      е да, но този двигател тук май е орязан на 150 к.с.може би заради акцизаа мотора, за който писа Митко май ще се монтира и в Кромакоято попада в класа на Авенсис
      кромата май е малко по - голяма от авенсис.
      UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

      Коментар


        #18
        ако ги мерим с метър - може би :D иначе би трябвало да са в един сегменткакто и с Рено Лагуна
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #19
          sev написа:
          ако ги мерим с метър - може би :D иначе би трябвало да са в един сегменткакто и с Рено Лагуна
          колега, някаде бях гледал цени на крома в порядъка 60 - 70 000 лв, а авенсиса започва от 35 000 нещо май грешиш. дизеловия авенсис най - много да е 47 - 48 000 лв. за тази разлика в цената май няма да има толкова луди.
          UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

          Коментар


            #20
            Новия мотор на Авенсиса си е точно 150 кс.А цените са тук:http://www.toyota.bg/WBStorage/Files/PrList_Avensis.pdf
            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

            Коментар


              #21
              everton написа:
              лично за мен няма по качествени двг. от японските.
              Дали така мислят и "гордите притежатели" на КОРОЛА 2002-2005г Евертоне??!!! С ПРОСЛОВУТИТЕ 1.6 VVTI Поговори с някой от тях, какво се случва на моторите им на около 80 000-100 000 км пробег и ела пак да си пишем.
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #22
                вече го ударихме малко на празни приказки. вземете си новия брой на ауто билд и четете. тест между опел вектра комби - 1.9 фиагския , рено лагуна гранд тур, пасат комби, и авенсис комби. вище разход ускорение и т. н. т. говориш за притежателите на корола, а за 1.4 12 в. ????????? преди известно време имаше тест в който участваха и гранде пунто и рено клио, единсквената от тях с 8 клапанов мотор беше грандето и освен това беше и с най - малко мощност семпло оборудване и висока цена . с 8 клапанов двигател не се гради имидж, само могат да ти се смеят.
                UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

                Коментар


                  #23
                  Mitko написа:
                  О не и Ауто Билд. Имам си лично мнение за този тип авто списания и за капацитета им като специалисти.
                  в последния брой има два теста. и в двата има фолксваген даже в единия има и сеат със същия двигател разбира се и двата пъти победител е фолксваген, но наблегнете на характеристики, оборудване и др.
                  UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

                  Коментар


                    #24
                    "...новият 2.2 D-4D на тойота авенсис е 177 к.с. и има 400 н.м. въртящ момент. "ама ти май просто го приемаш реалност това че D-4D е върха на джанката... мен просто ме интересува дали наистина има нещо интересно в него, или всичко е просто маркетингов шум.FYI: http://www.fiat-bg.org/forum/posting...06обърни внимание на мотора 2,4 Multijet 20v...П. С. аз май си отговорих - D-4D е поне един двигател под върха на джанката... щото JTDтата ги отвяват отвсякъде....П. С. на П. С.то - докато се натуткам то са пуснати 20 поста на тя тема - ногу сте бързи бре...
                    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                    Коментар


                      #25
                      everton написа:
                      вече го ударихме малко на празни приказки. вземете си новия брой на ауто билд и четете. тест между опел вектра комби - 1.9 фиагския , рено лагуна гранд тур, пасат комби, и авенсис комби. вище разход ускорение и т. н. т. говориш за притежателите на корола, а за 1.4 12 в. ????????? преди известно време имаше тест в който участваха и гранде пунто и рено клио, единсквената от тях с 8 клапанов мотор беше грандето и освен това беше и с най - малко мощност семпло оборудване и висока цена . с 8 клапанов двигател не се гради имидж, само могат да ти се смеят.
                      Вярно,че го ударихме на празни приказки! Но ти или не четеш, или не знам какво. Май-вече си забравил предишните ми постове.Кой е казал ,че вектрата е спечелила!Просто се казва, че тя е ОПТИМУМА! Сега пък споменаваш 1.4/12V.Не забравяй, че болшиството такива мотори тук са доста над 150 хиляди километра и повече от 8-10 прослужени години на предишните си собственици.Аз ти говоря за нови автомобили за които хората са платили или ще плащат доста над 30 хил.лева.За това нещо не приемам твърдението ти относно най-добрите двигатели.Естествено, че всяка фирма си има издънки.Просто исках да се порадваме на фактите, че Фиат стават отново Фиат и се утвърждава като един от най-добрите двигателостроители в Европа.Ти къде видя нещо, нередно, неистинско и невярно?!
                      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                      Коментар


                        #26
                        Fiat е собственост на GM, или над 50% от акцийте са на GM които са партия с Opel и незнам още кой, така че не Fiat правят двигатели за половин европа..

                        Коментар


                          #27
                          Sven написа:
                          Fiat е собственост на GM, или над 50% от акцийте са на GM които са партия с Opel и незнам още кой, така че не Fiat правят двигатели за половин европа..
                          Колега, ти май живееш няколко месеца назад... ФИАТ си е собственост на ФИАТ! И винаги е било така! А от сделката, за която си чул от много далече както съдя по поста ти - ФИАТ спечелиха милиарди! Можеш да потърсиш - и в този форум е писано за нея!п.п. Впрочем не винаги - през един период от време фирмата е била одържавена!
                          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                          Нека Силата на бъде с Нас...

                          Коментар


                            #28
                            Mitko написа:
                            Именно от развалянето на сделката с GM и продажбата на common-rail на Bosch, FIAT дръпнаха финансово за да сме свидетели на подема им от 2004-а насам.
                            Мисля, че сделката си е била чиста ОПЦИЯ! Т.е през 200Х година GМ, е имал правото, но не и задължението да купи контролния пакет акции на FIAT.При отказ, е трябвало да плати около 1.5 млрд.долара ПРЕМИЯ, както и стана! Иначе и в момента си имат общ бизнес.
                            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                            Коментар


                              #29
                              Mitko написа:
                              Именно от развалянето на сделката с GM и продажбата на common-rail на Bosch, FIAT дръпнаха финансово за да сме свидетели на подема им от 2004-а насам.
                              ако поради тези причини не бяха дръпнали финансово и разходите по Ф1 и заплатата на шумахер щяха да докарат любимата ни фирма на ръба на фалита.
                              UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

                              Коментар


                                #30
                                Nino написа:
                                everton написа:
                                вече го ударихме малко на празни приказки. вземете си новия брой на ауто билд и четете. тест между опел вектра комби - 1.9 фиагския , рено лагуна гранд тур, пасат комби, и авенсис комби. вище разход ускорение и т. н. т. говориш за притежателите на корола, а за 1.4 12 в. ????????? преди известно време имаше тест в който участваха и гранде пунто и рено клио, единсквената от тях с 8 клапанов мотор беше грандето и освен това беше и с най - малко мощност семпло оборудване и висока цена . с 8 клапанов двигател не се гради имидж, само могат да ти се смеят.
                                Вярно,че го ударихме на празни приказки! Но ти или не четеш, или не знам какво. Май-вече си забравил предишните ми постове.Кой е казал ,че вектрата е спечелила!Просто се казва, че тя е ОПТИМУМА! Сега пък споменаваш 1.4/12V.Не забравяй, че болшиството такива мотори тук са доста над 150 хиляди километра и повече от 8-10 прослужени години на предишните си собственици.Аз ти говоря за нови автомобили за които хората са платили или ще плащат доста над 30 хил.лева.За това нещо не приемам твърдението ти относно най-добрите двигатели.Естествено, че всяка фирма си има издънки.Просто исках да се порадваме на фактите, че Фиат стават отново Фиат и се утвърждава като един от най-добрите двигателостроители в Европа.Ти къде видя нещо, нередно, неистинско и невярно?!
                                добре де, кажи ми една фирма на която повече от 50 % от двигателите са в гъза. никой не е казал че вектрата е спечелила, нито и аз - това е опел той никога не може да спечели. не става въпрос за болшинство, един добър мотор трябва да се характеризира с 99 %. имаме колеги от форума които са дали към 1300 лв. за основен ремонт, с 500 лв. излиза ремонта на бмв е 36. ако искаш да ти кажа, че фиат правят най - добрите мотори, няма да стане щото не е така.
                                UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

                                Коментар

                                Working...
                                X