Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си поговорим за качеството на ФИАТ...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    В мойта колица непрекъснато имам проблеми с ел. инсталация, то или фарове нема да имам или мигачи , а са имам някаква оттечка и ми се случва понякога веднага след гасене на колата да не мога да запаля(акумолатора е нов и алтернатора си зарежда). Иначе лятото два пъти ми прескача ангренаж заради скапана резба в блока...Но пък от окачването съм много доволен колата е карана 160 хил. км в БГ и за първи път това лято се смениха шарнирите(които даже не бяха в плачевно състояние), а предни амортисьори не са сменяни още.Но май пък дребните работи дето се скапват са най-изнервящи, примерно или прозорците не се дигат или задната чистачка не бачка...А изпуснах да спомена, че колата е Фиат Крома...

    Коментар


      #47
      Аз няма да пиша много какво съм сменял че няма да ми стигне страницата, но мога да кажа че всичко това е причина от душманското каране на предните собственици. Много ясно че като караш без масло в скоростната кутия тя ще се счупи. Същото и за маслото в двигателя. Или да очакваш кола на 12-13 години да е със здраво оригинално окачване. Никога няма да е така. А това че след ремонта пак се чупят това е заради фирмата от която се купуват частите. Купете си едни коиловери да видим дали ще ви се разбият амортисьорите лесно. Всичко е въпрос на инвестиция и както англичаните са казали "Не съм толкова богат че да си вземам евтени работи". И аз сменях амортисьори и си взех 2-ра употреба което е направо недопустимо за такав вид част. Е мога да ви кажа че една година не са мръднали, а аз съм човек които засилва колата колкото може и взема завой колкото се може по бързо. За дупките не говоря защото във Варна е се едно да караш на астероид. А да и пак ще купуваме фиат. В семейството ми сме 3-ма шофьори и тримата караме фиати. Сега търся Брава/о 1,9 JTD и за тея пари които вървят мисля че е най-добрия вариант. Голф 4 чисто нов на приятел който го караше се едно пази очите си и когато вали не се вади от гаража смени шарнирни болтове на по малко от 30000 км. Няма да коментирам повече за здравите немски коли.FORZA ITALIAN CARS

      [Skype - FIAT_FREAK

      Коментар


        #48
        SGB Пуснато на: Вто Яну 10, 2006 3:17 am Заглавие: -------------------------------------------------------------------------------- В мойта колица непрекъснато имам проблеми с ел. инсталация, то или фарове нема да имам или мигачи , а са имам някаква оттечка и ми се случва понякога веднага след гасене на колата да не мога да запаля(акумолатора е нов и алтернатора си зарежда).
        А твойта количка каква е? Щото аз карам Пунто и имам ама абсолютно същия проблем...просто като го видях тва написано и реших че някой ми е взел думите от устата...Явно е общ проблем на всички ни. На мен ми трябва май някой свестен жичкаджия, защото колата е почнала да си свети както си иска
        Единственото сигурно нещо е, че няма нищо сигурно!

        Коментар


          #49
          SGB Пуснато на: Вто Яну 10, 2006 3:17 am Заглавие: -------------------------------------------------------------------------------- В мойта колица непрекъснато имам проблеми с ел. инсталация, то или фарове нема да имам или мигачи , а са имам някаква оттечка и ми се случва понякога веднага след гасене на колата да не мога да запаля(акумолатора е нов и алтернатора си зарежда). А твойта количка каква е? Щото аз карам Пунто и имам ама абсолютно същия проблем...просто като го видях тва написано и реших че някой ми е взел думите от устата...Явно е общ проблем на всички ни. На мен ми трябва май някой свестен жичкаджия, защото колата е почнала да си свети както си иска
          Колата е Фиат Крома 2.0i.e, стария модел, обаче явно найстина доста Фиати имат такива проблеми

          Коментар


            #50
            Колите в днешно време са пълни с електроника и тя винаги дава грешки - обикновено тва е причината за повечето повреди. И това е при всички, не само ФИАТ. Но за разлика от другите марки, италианските поне са "пълни с глезотиики", както някой тука беше написал и са супер комфортни и приятни за каране. Спор няма, че Мерцедес вози най-добре, но за това е и толкова по-скъп. Но моят ФИАТ вози по-добре от почти всички други марки, в които съм се возил...
            Fiat Bravo 1.4 Tjet 150 Emotion

            Коментар


              #51
              Забравих да спомена друго голямо предимство на италианските коли - поради митовете, че немските коли са най-здрави и прочие те са и най-крадените. Италиански коли почти не се крадат, което си е голям плюс Иначе ако се поддържа и се слагат само качествени консумативи и части са си екстра.
              Fiat Bravo 1.4 Tjet 150 Emotion

              Коментар


                #52
                SGB написа:
                SGB Пуснато на: Вто Яну 10, 2006 3:17 am Заглавие: -------------------------------------------------------------------------------- В мойта колица непрекъснато имам проблеми с ел. инсталация, то или фарове нема да имам или мигачи , а са имам някаква оттечка и ми се случва понякога веднага след гасене на колата да не мога да запаля(акумолатора е нов и алтернатора си зарежда). А твойта количка каква е? Щото аз карам Пунто и имам ама абсолютно същия проблем...просто като го видях тва написано и реших че някой ми е взел думите от устата...Явно е общ проблем на всички ни. На мен ми трябва май някой свестен жичкаджия, защото колата е почнала да си свети както си иска
                Колата е Фиат Крома 2.0i.e, стария модел, обаче явно найстина доста Фиати имат такива проблеми
                аз на уното имах такъв проблем, както си чакам на светофара и вземе, че загасне. после няма палене. но това се случваше сравнително рядко. сега на кромата няма такива неща... все още
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #53
                  boyo написа:
                  Забравих да спомена друго голямо предимство на италианските коли - поради митовете, че немските коли са най-здрави и прочие те са и най-крадените. Италиански коли почти не се крадат, което си е голям плюс Иначе ако се поддържа и се слагат само качествени консумативи и части са си екстра.
                  Не дърпай дявола за опашката
                  Мерцедес-SPRINTER 312 - 2,9TDI 122кс...МОЩНИЯ КАТЪР
                  ФОРД И ЦИГАНИН ЗИМАТА НЕ РАБОТЯТ - Лично наблюдение...Някой да ме обори??????Мицубиши Каризма , бензин , автоматик, климатроник

                  Коментар


                    #54
                    аз на уното имах такъв проблем, както си чакам на светофара и вземе, че загасне. после няма палене. но това се случваше сравнително рядко. сега на кромата няма такива неща... все още
                    Ми проблема се оказа в клаксона, оттам идваше оттечката , сега е разкачен отвсякъде.

                    Коментар

                    Working...
                    X