Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Airbag Failure - /Fiat Stilo най-евтиното решение/

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Здравейте Колеги,моята сага с AIRBAG-a - продължава.След няколко неуспешни опита за запояване на резистори и по двете схеми и никакъв резултат минах да варианта емулатор от този тип:http://www.ebay.co.uk/itm/Hotsale-SR...item3386f06e38 - да не се счита за реклама.Резултата беше: слагаме - контакт - лампата свети и пищи, връщаме контакта и даваме отново - лампата не светна и няма пищене. Настана тишина и усмивки но за кратко.В момента в който закачихме VAG COM-a и се вързахме с централата чрез Мултиекускан-а , за да изтрием натрупаните грешки И ОО УЖАС - лампата отново светна и изпищя и отново няма спиране и триене на грешките. Отказах се и след няколко дни до днес - когато решихме да направим нов опит като преди това малко понапънем крачетата на сивата букса на емулатора за уж по- добър контакт.Последва проба и хоп всичко наред - след второто даване на контакт лампата огасна и спря да писка за проблем. Отново усмивки.Тъй като не си носех компа и кабела момчето се закачи за колата с неговия четец - не запомних марката, но някакъв универсален и доста добър и скъп според него.Върза се, влезе в централата изтри 2-те грешки и всичко беше наред.Нарочно откачихме за проба емулатора и веднага записа 2-грешки, които отново изтрихме и си тръгнах щастлив, че вече няма да се занимавам с този проблем.Да ама не.Когато се прибрах реших да видя с моя кабел и комп. какво се случва и в Мултиекускана дали седалката се води заета или празна и стана проблем.Когато дадох контакт и включих кабела в буксата на колата,без да е вързан в компа и да е отворена програмата, лампата светна , изпищя за проблем и край.Няма гаснене на лампата, няма спиране на пищенето , няма триене на грешката. Извода е че и двата пъти когато уж всичко е ОК и се вържем с VAG COM-a и Мултиекускана всичко се разпада и няма оправия, а кабела е с превключвател и е тестван и преди това.Моля Ви дайте някакъв съвет,къде бъркам и в какво е проблема.Възможно ли е да става нещо заради китайския кабел и защо не е поправимо на момента, се първия път се оправи от самосебе си след няколко дни, няколко паления малко натягане на пиновете в буксата?
    Fiat Stilo 1.2 - 16v
    80hp - 6 Speed '02

    Коментар


      #62
      Не съм изчел цялата тема, ама да ви кажа че отдавна има софтуерно решение на този проблем.Просто се препрограмира централата да работи без кантар, както е на следващите модели.Няма кабели , съпротивления, емулатори и т.н. Може би е излишно да го казвам, но това е и най-правилния начин.Ако някой се интересува мога да му го направя. Ако изглежда като реклама - изтрийте ненужното.
      Alfa 147jtd/ Alfa 147 Selespeed

      Коментар


        #63
        Я кажи точно кви грешки записва?

        Коментар


          #64
          Not present

          ThE_PuNiSHeR написа:
          Я кажи точно кви грешки записва?
          И как стои въпроса с пасажерската седалка - постоянно заета, или е без пасажер?Аз съм си решил въпроса с незаета пасажерска седалка с преработка на платката и не съм срещал някой, който е реализирал схема със заета.
          Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

          Коментар


            #65
            Ilko написа:
            Не съм изчел цялата тема, ама да ви кажа че отдавна има софтуерно решение на този проблем.Просто се препрограмира централата да работи без кантар, както е на следващите модели.Няма кабели , съпротивления, емулатори и т.н. Може би е излишно да го казвам, но това е и най-правилния начин.Ако някой се интересува мога да му го направя. Ако изглежда като реклама - изтрийте ненужното.
            Колега,жалко че си надалеч,иначе щеше да свършим работа.Ако има някой по наблизо, няма да е никак лошо.
            STILO-2003-115 HP-JTD Power
            Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

            Коментар


              #66
              ThE_PuNiSHeR написа:
              Я кажи точно кви грешки записва?
              Какви грешки да записва?Не търси пасажерската седалка, ако има нужда си гърми и пасажерския еърбег.В смисъл не се интересува заета ли е или не.Това не мога да гарантирам де(гърменето на пасажерския еърбег), щото не съм имал възможност да се убедя че е така, но поне на теория трябва да работи.
              Alfa 147jtd/ Alfa 147 Selespeed

              Коментар


                #67
                Въпроса ми беше към колегата с проблемите. Моето стило е правено по схема незаета седалка и си работи перфектно. Въздушните възглавници не спасяват животи.

                Коментар


                  #68
                  С малко закъснение-развитие по темата Няколко часа след публикацията ми във вторник реших отново да сляза и да видя какво се случва с колата , която оставих със светеща лампа, пискаща и без възможност за триене на грешките и с голяма изненада видях,че при даване на контакт светодиода на платката-емулатор мига,лампата не светна и не изпищя за проблем.Върнах контакта,пак дадох и всичко ОК. Запалих и доволен тръгнах да си направя една разходка и тест на системата. Да ама не.На по малко 1км лампата пак светна и изпищя за грешка.Спрях,загасих,запалих и така няколко пъти , но без резултат.Прибрах колата и отново я оставих със светеща лампа,писукаща и със записани грешки.Вчера след работа слизам, паля и лампата не свети, няма пищене. Пробвах два-три пъти отново всичко наред,прочетох и с Multiecuscan и с ALfa OBD, имаше две грешки, изтрих ги и не се появиха повече,а седалката се води - заета, т.е. - пасажер - присъства. Макар , че и при извадена букса на кантара или емулатора, въпреки че веднага се записват грешки, седалката пак се води - заета. Не знам каква е логиката.Та към момента всичко е наред,но най лошото е че не знам докога ще изкара така.Не мога да си обясня какво се шашка в системата и дали се дължи на лош контакт в сивата букса или съм попаднал на не напълно сполучлив емулатор , който се бъгва от време на време,а в началото дори си мислех че всичко се случва заради китайския VAG-COM , който или нещо поврежда по инсталацията или окъсява по пиновете за връзка с AIRbag централата.Грешките , които се записваха са :32-Датчик за тегло на пътник - Прекъс.връзка/Късо съед. към + Непостоянен 7232-Датчик за тегло на пътник - Късо съед. към маса Непостоянен 97
                  Fiat Stilo 1.2 - 16v
                  80hp - 6 Speed '02

                  Коментар


                    #69
                    Ако може някой да помогне! Същата история с кантара на пасажерската седалка и лампата на бега.Ще съм благодарен ако пише на лични. Може и емулатор за не заета седалка, но нищо не вдявам* от електроника!
                    Fiat Stilo 1.9 jtd
                    Fiat Tipo 1.7

                    Коментар


                      #70
                      А за софтуерното решение, няма ли някой да каже как става, и става ли въобще на стило 2001ва година примерно?

                      Коментар


                        #71
                        Здравейте колеги,2 години съм собственик на Стило 1.6 16В, AIRBAG проблема при мен съществува от самото начало. Установих че проблема се наблюдава при разместване на една от двете предни седалки. И докато в началото се проявяваше супер рядко, то напоследък е със всяко местене на седалките. При мен проблема се чисти по следният начин.Колата загасена, изключвам и включвам оранжевата букса на последно местената седалка, давам на контакт и лампата/пищенето на airbag-а изчезва. И така до следващият път.Още в началото прегледах всички кабели под седалките, чистих всички букси с контактен спрей, сега след зачестяването пак, уви без особено подобрение. Не мога да разбера, в крайна сметка в буксите ли ми е проблема, или с включване/изключване ресетвам кантарчето.Интересувам се може ли някой да помогне в София със въпросното софтуерно решение. Ако има значение колата е 2003г. Други хардуерни насоки също ще ми бъдат в полза. Поздрави
                        FIAT Grande Punto 1.4, 06г.
                        Toyota Auris Touring Sport HSD 1.8, 16г.

                        Коментар


                          #72
                          И аз това чакам от февруари миналата година! Сега ще пробвам с буксата.
                          Fiat Stilo 1.9 jtd
                          Fiat Tipo 1.7

                          Коментар


                            #73
                            Съществува ли софтуерно решение на проблема за стило 2001г. Или колега по горе се изказа неподготвен?

                            Коментар


                              #74
                              От 01.01.2003г. са без кантар.Или е софтуерно решено или е чрез "тапа" в окабеляването.
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                #75
                                emzo написа:
                                От 01.01.2003г. са без кантар.Или е софтуерно решено или е чрез "тапа" в окабеляването.
                                Моето Стило е 02.2003 и е с кантар.Преди ми даваше грешка еърбега само когато седнеше някой по тежък от 80 кг,но от няколко дни си свети грешка и без пасажер.Какво да го правя-не зная?Емо можеш ли нещо да направиш по въпроса?
                                STILO-2003-115 HP-JTD Power
                                Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

                                Коментар

                                Working...
                                X