Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Airbag Failure - /Fiat Stilo най-евтиното решение/

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    И все пак кое е най-доброто решение, ако човек иска да реши този проблем (при стило преди 2003-а), така че въздушните възглавници да продължат да работят?

    Коментар


      #77
      Аз ходих при човек и ми сложи така нареченият "емулатор". Елеминира се влиянието на кантара и дава информация, че пасажерската седлака е винаги заета от пътник.
      Така би трябвало и еърбег-а да сработи.

      Коментар


        #78
        Можеш ли да ни ориентираш на каква цена беше емулатора?

        Коментар


          #79
          Тази схема дали ще проработи при Гранде Пунто 2005г., тъй като и при мен от самото закупуване на колата грешката за еърбега така и никой не успя да изчисти, все още си свети, и накрая ще пробвам сама да си го оправя?!

          Коментар


            #80
            Можеш ли да ни ориентираш на каква цена беше емулатора?
            Ами на мен ми взе 30 лева за емулатора и за поставянето му. Плюс 20 лева компютърна диагностика.
            Реално сигурно е много по-евтин, ако си го купиш и поставиш сам. Но който не разбира, плаща.

            Коментар


              #81
              blue_coconut написа: Преглед на мнението
              Тази схема дали ще проработи при Гранде Пунто 2005г., тъй като и при мен от самото закупуване на колата грешката за еърбега така и никой не успя да изчисти, все още си свети, и накрая ще пробвам сама да си го оправя?!
              Трябва да разбереш какво точно предизвиква грешката. При стилотата най-често причината е кантара. При теб не знам дали изобщо има кантари. На доста места четох, че лоши връзки в окабеляването правят грешки. Провери дали буксите за въздушната възглавница са чисти (без ръжда и замърсявания) и дали са вкарани хубаво.

              Коментар


                #82
                Аз не съм успял да намеря за 30 лева емулатор. Знаеш ли от къде е купуван твоя?

                Коментар


                  #83
                  Аз не съм успял да намеря за 30 лева емулатор. Знаеш ли от къде е купуван твоя?
                  Не знам от къде е купуван. Майсторът живее в Бургас. Може от тук да ги взима, но може и да ги поръчва от някъде.

                  Коментар


                    #84
                    Ето я схемичката. Така червената лампа за еърбега не светва изобщо, другите (за коланите и за пасажерския) си работят нормално, няма го вече и досадното писукане от таблото, на дисплея не показва и надписа за грешки в еърбека. Дори ако нямате други проблеми с други модули си изписва " Check OK ". Ако искате червената да стане "баш като оригинално", демек да светва и после да гасне, на кабела "сиво с бяло" му подавате ACC през електронно реле за времезакъснение. Времето на закъснение е около 5-7 секунди.С така "моделирана" централа, не се знае дали еърбеците ще се отворят при евентуално ПТП.Всеки си решава сам, НА СВОЯ ОТГОВОРНОСТ, дали да го направи .Това е . Поздрави.UNO


                    Привет,
                    ето че и моето Стило получи тази прословута грешка на 14-та си година. Към момента всичко води към кантара на пасажерската седалка.
                    Бих желал да попитам следното:
                    1)Някой тествал ли е решението на UNO и след това имал ли е ПТП изискващо airbags? T.e. знае ли се вече дали те биха функционирали при нужда?
                    2) Ако правилно разбирам от схемата: проводника към пин 8 се срязва и изолира. Към кабела(сиво с бяло) се подава АCC със реле закъснител?

                    Коментар

                    Working...
                    X