Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За колко време загрява JTD?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Аз пък казвам, че на -9 градуса парното охлажда колата.Тоест времето за загряване на колата в покой, без да се движи (от -9 до 85 градуса да речем), клони към безкрайност Който иска да има по-бързо и добро парно в началните километри има два варианта:1. Да си монтира печка.2. Да си смени автомобилчето с двигател ено’и’шес.п.п. А в този ред на мисли, защо на дизеловите двигатели им викат "печки" Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Май изказването трябва да е точно обратно.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #17
      Това за печките ми хареса :D и съм съгласен с новото предложение.Определено е нормален факт бавното загряване на моторите и явно затова се монтира като екстра допълнителната система за загряване на антифриза. Както каза oqi28b го приемам за нормален факт.Не мога обаче да се съглася с твърдението че не е наред радиатора на парното,защото температурата на въздуха който влиза в купето е една и съща и се повишава със загряването на двигателя ми.Ако има проблем с радиатора на парното при включване на вентилатора ще духне топъл виздух който много бързо ще изстине с изстиването на радиатора.Това се дължи на запушването на радиатора,а от там и по малкият дебит на течност който минава за да го загрее.При мен това го няма.Така че изключвам този вариант.
      AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
      HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
      Kawasaki ER-6n'2012

      Коментар


        #18
        iakvvu написа:
        Това за печките ми хареса :D и съм съгласен с новото предложение.Определено е нормален факт бавното загряване на моторите и явно затова се монтира като екстра допълнителната система за загряване на антифриза. Както каза oqi28b го приемам за нормален факт.Не мога обаче да се съглася с твърдението че не е наред радиатора на парното,защото температурата на въздуха който влиза в купето е една и съща и се повишава със загряването на двигателя ми.Ако има проблем с радиатора на парното при включване на вентилатора ще духне топъл виздух който много бързо ще изстине с изстиването на радиатора.Това се дължи на запушването на радиатора,а от там и по малкият дебит на течност който минава за да го загрее.При мен това го няма.Така че изключвам този вариант.
        Колега просто си е нормално и за мен, карал съм и две чисто нови FORD Focus и Fiesta TDCI коли, и при двете си минаваше бая време докато загреят и тръгне хубаво парното зимата. При дизела това е един от недостатъците зимата, с парното си е ужас на студен двигател.
        '08 Alfa Romeo 147 Q2
        ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

        Коментар


          #19
          Присъединявам се към BO, за охлаждането на колата от парното, но с едно уточнение - това е вярно, ако е отворена клапата за външен въздух, което всъщност е нормално положение. Някои я затварят, за да им загрее по-бързо, и да не преминава през радиаторчето непрекъснато студен ( -9 : -10, или изобщо - под нулата ) въздух.

          Коментар


            #20
            И като се затвори клапата за външен въздух вентилатора духа по-силно.
            Octavia RS
            Evo 10-служебната играчка.

            Коментар


              #21
              Явно този "проблем" го има особено при Комън рейл двигателите, защото са по-ефективни от другите дизели и имат по-малко загуби в топлина, от там и по-бавното загряване. Във форума на Мерцедес е обсъждано доста за ЦДИ двигателите им. От прочетеното там разбрах, че повечето имат задължително монтирана печка под дясният калник, която подгрява антифриза. Пуска се автоматично и не можеш да я контролираш ръчно.Иначе за бензинов мотор със здрав термостат, колата от подписа ми стига средата на скалата за температурата за около 2км каране зимата в най-големия студ. Единствено при такива условия я оставям 2-3 минути на място, докато затворя гаража и тогава тръгвам.
              Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
              Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

              Коментар


                #22
                Точно това е решението: от 3 до 5 мин работа на място с врътката на парното на "HI" и след 2-3 км вече дуфа топло! Пробвано е всякак си...това е ключа от бараката!
                Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                http://www.keepfighting.ms

                Коментар


                  #23
                  Ключа от бараката е в нов радиатор. А им казват печки защото печките горят нафта.

                  Коментар


                    #24
                    Защо нов радиатор? В смисъл че стария се запушва ли?Моята тази сутрин загря за 5.8 км каране по широката част на околовръстното, като врътката на климатика беше на 21 градуса, вентилатора на парното на 0 и външната температура около 8 градуса.
                    FIAT Bravo JTD GT '99

                    Коментар


                      #25
                      chaveto написа:
                      Ключа от бараката е в нов радиатор. А им казват печки защото печките горят нафта.
                      Ключа от бараката не е в нов радиатор.Как може този лош радиатор да грее добре след катро загрее колата.Както не може една дюза да кара двигателя да прекъсва при 1500 об и в всички останало режими да работи добре.

                      Коментар


                        #26
                        Колега chaveto - купи му нов радиатор, монтирай му го, и ако наистина това е проблемът - той плаща. Мисля че е справедливо. ЖТД-то просто загрява бавно, а на място е почти невъзможно, при 0 или по-малко градуси. Тръгването веднага след запалване е най-добрият метод за бързо загряване, като се избягват високите скорости на двигателя, и се ускорява съвсем плавно. Може да се включат и различни консуматори на ток, които водят до повече гориво в цилиндрите. Фарове, радио, нагряване на задно стъкло, разни...

                        Коментар


                          #27
                          Досега съм се убедил, че на всички стари коли след смяна на радиатора парното просто ти пали караката като го оставиш да духа долу. При 90*С на течността въздуха от радиатора трябва да пари. Не съм сигурен, че загрява толкова бавно или поне аз си загрявам нормално, но просто радиатора си духа топличко а не горещо. Наистина не е като някой друг двигател но и 60-70*С да вдигне двигателя ако радиатора е чист на 100% парното ще е ............... Реното ми загрява ужасно бързо до 90*С и след смяната на радиатора започваше на първата минута да се усеща топлина и след още една направо си духа топло, преди да го сменя карах само на вътрешна циркулация, стъклата не спираха да се потят и трябваше да карам поне 2ч за да се загрее добре колата. При настройване на някаква температура от началото духа топло и после започва студено, след смяната на радиатора го нямаше този ефект, винаги си духаше топло. При ланчията в момента е същото положение и знам, че радиатора е запушен и плаче за нов. Но ако има някой който да ми го смени за без пари веднага го купувам. Това са моите наблюдения за запушен радиатор и каквото и да му правим ако няма смяна или механично почистване ефекта е минимален.Специално на ланчията радиатора е долу ниско и всички отлагания остават в него, на фиата не съм заглеждал къде се намира.

                          Коментар


                            #28
                            vsd написа:
                            Защо нов радиатор? В смисъл че стария се запушва ли?Моята тази сутрин загря за 5.8 км каране по широката част на околовръстното, като врътката на климатика беше на 21 градуса, вентилатора на парното на 0 и външната температура около 8 градуса.
                            Днес, сутринта при мен беше около 11 градуса.Каране на автомобила в зоната без никакъв надув на турбината (средно около 1250 оборота), с малко престой на светофарите (винаги минавах на първото му позволение), изминах точно 6.8км до хоризонтиране на стрелката (около 90 градуса).Важното в случая да се отбележи факта, че до загряване на автомобила нямаше нито едно надуване на турбината. Ако имаме надув, то загряването става доста по-бързо.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #29
                              а вие сигурни ли сте, че при всички JTD-та (Браво/а, Мраеа, Стило, 147, Либра...) средата е 90 оС?защото при новото Браво, стрелката заставава на средното деление при 70 оС и стои там закотвена (за да няма колебания и шашкане на шофьора)
                              2015 Renault Megane Expression GT
                              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                              Всичко за FIAT Bravo 2007

                              Коментар


                                #30
                                Sev написа:
                                а вие сигурни ли сте, че при всички JTD-та (Браво/а, Мраеа, Стило, 147, Либра...) средата е 90 оС?защото при новото Браво, стрелката заставава на средното деление при 70 оС и стои там закотвена (за да няма колебания и шашкане на шофьора)
                                За Бравата от подписа мога да кажа, нищо че е бензинова. Стрелката е в средно положение от 80 до 95 градуса, гледал съм го с Виза. По-нагоре не се качва, защото вентилатора се включва и връща до 92 градуса и спира.
                                Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                                Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                                Коментар

                                Working...
                                X