Страница 23 от 24 ПърваПърва ... 1321222324 ПоследнаПоследна
Резултати 221 до 230 от 232

Тема: Какви са ни правата при среща с КАТ

Кара ролкови кънки
    Регистр. на
    30.10.2016
    Срока на бутилката е изтекъл - 10 години!
    Дано Акта да върши работа, но надали.
    Последна промяна от mironskin : 23.02.2020 в 20:58
    Това не е експертно мнение.
    Всичко е на Ваша отговорност.

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Цитат pl4 8rp написа: Преглед на мнението
    В смисъл, как се обвързва с АГУ? И ако някой тръгне да пише фиш или съставя АКТ, на какво точно основание ще се базира той?
    Че конструкцията на МПС-то е изменена, без това да бъде отразено.
    Да си представиш - едно слагане на обикновен ДРЛ и свързването му към ел. системата на автомобила отново се води изменение на конструкцията на автомобила по документи.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Фиат идол Аватарът на NikMar
    Регистр. на
    29.11.2006
    И то какво излиза ако се заровим, това парктроник, смяна на оригиналното радио с друго, смяна на джанти с алуминиеви и т.н. ще ги изкарат че е промяна в конструкцията на автомобила, че то тогава маса фабрики трябва да затворят.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
    Закон на Мърфи.

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    По принцип закона и наредбите са такива и ако не ги следваш си плащаш съответното наказание и/или си носиш съответния риск.
    За това това изискване за вписване на бензин/газ е напълно оправдано и съответно подлежащо на санкция ако не се направи.
    Процедурата по принцип не е сложна и е относително доста опростена. Аз лично не виждам причина просто да не минеш и да си вземеш новия талон, в който е отразено това. Дали е правилно, това е друга тема, която не мисля, че трябва да се засяга.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Фиат маниак Аватарът на charliii
    Регистр. на
    28.05.2008
    А когато колата е била с регистрация по талон бензин,газ.При преригистрация колата е записана само бензин има ли архив и чия е вината?
    Lancia Kappa 2.0 20v 145hp- 1995 Landi Renzo lambda kontrol v-05

Фиат фанатик
    Регистр. на
    23.10.2008
    Аз намерих е тоя линк с оторизирани пунктове за издаване на тъпия протокол за монтирана и минала преглед газова уредба:
    https://rta.government.bg/images/Ima...asPermits.html
    Моята газова е малко сбироток. Старата бутилка кръгла в резервната гума, която е минала проверка преди 5 години, но технически е на поне 12-13 години. Другите неща са на по 4-5 години и те. Сега за да съм легален с газа, тряба да ида да си купя нова бутилка и да мина на проверка при тия горе и после в кат ли ? Нещо май само искат да събират пари. Тва цялото май е само щото даваха по новините, как на някой му гръмнала метановата кола пред блока .... ?!

ПС: На мен на големия талон за прегледа не ми пишат абсолютно нищо, въпреки че мерят газове, отварят капаци багажници, гледат под колата. Не знам защо не пишат нищо .... Даже и да ги питам не казват дори дали са видели нещо разкачено или скъсано или нещо подобно. А в крайна сметка нали затова е скапания преглед, да видят тая коя да не и се счупи нещо напопът и да се пребиеш, или по- лошо да убиеш някой друг....
    Последна промяна от Insane : 27.02.2020 в 20:48

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Ако започнат да ти гледат буквално колата по нормативна наредба, 80% от колите няма да минат преглед.
    Тогава какъв вой ще стане, че не е истина.
    A20DTH ЖТД ама не баш

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    Бутилката във Фиата ми е от 2002г. Само сондата е сменена с евро-такава.
    Като оставим настрана нормативните актове, има ли основателна причина да си купя нова бутилка?
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол
    Аватарът на Слав
    Регистр. на
    22.06.2006
    Истината е, че не

Ама трябва да се съберат едни пари...
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

Фиат фанатик
    Регистр. на
    25.04.2015
    Цитат Tempras написа: Преглед на мнението
    Бутилката във Фиата ми е от 2002г. Само сондата е сменена с евро-такава.
    Като оставим настрана нормативните актове, има ли основателна причина да си купя нова бутилка?
    Бутилките имт срок на годност.
    Резервоарът на газовата уредба, наричан още газова бутилка, може да има форма като цилиндър или като резервна гума. В последния случай, той може да се монтира на мястото на резервната гума. Тогава се нарича тороидален резервоар ( тороидална бутилка ).
    Независимо от формата му, резервоарът трябва да бъде заверен и да бъде подложен на тестове на налягането след производството му. Ако премине теста се издава удостоверение, валидно 10 години от датата на производство. След този период резервоарът вече не може да се използва и трябва да бъде подменен, тъй като след пълнене и изпразване на газа с високо налягане няколко хиляди пъти и изложен на променящи се температури, корозията излага на риск херметичността и може да доведе до повреда.

Страница 23 от 24 ПърваПърва ... 1321222324 ПоследнаПоследна

Тема: Какви са ни правата при среща с КАТ

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •