Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

JTD подмяна на свещи - Ръководство с картинки.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    JTD подмяна на свещи - Ръководство с картинки.

    Паднаха температурите и фиатчето почна да пали трудно.Трябва да се сменят свещите.Някои сменял ли е свещи на JTD 105 да сподели малко опит.Откача ли се колектора за да се сменят свещите - някои от тях ми се струват доста забутани.Видях че има тема за смяна на свещи за ТД75, но за ЖТД не видях.Какво трябва да се внимава като се сменят тези свещи и възможно ли е да се направи в домашни условия, или трябва да се ходи при майстор.Поздрави.http://www.kalpazan.net/JTD%20Glow%20Plugs.pdf
    Bravo JTD 105 '98

    #2
    Колектора не се сваля.Просто трябва да имаш необходимите сръчни умения и задължително подходящите инструменти.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Тези подходящи инструменти като тези за ТД75 ли са или трябва да още по подходящи Този камък 12 трябва ли да е по дълбок или може и с обикновен. Тези свещи лесно ли се развиват - от към напъване и ако е трудно кога е по добре да се мъчат да се развиват - на студен или загрят двигател - толкова загрят колкото да може да се пипа. Поздрави.
      Bravo JTD 105 '98

      Коментар


        #4
        Имаше една тема мисля за това сега ще я потърся.Дано не чупиш свещ при развиването и. - http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...F1%E2%E5%F9%E8
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Колега 30лв ми взеха за труд.Реших да ти го споделя в случай, че решиш да не се мъчиш.Майсторът ми каза, че било голяма играчка...
          "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

          ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
          Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

          Коментар


            #6
            И на мен един майстор като ми видя каде е стартера и каза - Тука трябват специялни инструменти.И аз му казах да ме остави и че сам ще си го сваля и след 45 минути му го занесах да го ремонтира.Че е играчка играчка е но кво да се прави, нали трябва да се пробва.
            Bravo JTD 105 '98

            Коментар


              #7
              mr. Nikoi написа:
              И на мен един майстор като ми видя каде е стартера и каза - Тука трябват специялни инструменти.И аз му казах да ме остави и че сам ще си го сваля и след 45 минути му го занесах да го ремонтира.Че е играчка играчка е но кво да се прави, нали трябва да се пробва.
              Ами точно, пробвай и след това пиши това, което според теб ти е струвало като играчка
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                Преди 1 час свалих старите свещи.новите още не съм ги купил - утре.Но от свалянето особенни проблеми не видях - като изключим това че един от камъните падна между блока и рейката за нафтата и беше малко трудно да се извади.С подходящо удължение се извадиха без почти никъкъв проблем. и се развиха пак без проблем.Мойте свещи са с камък 10 не 12, и много се зачудих в началото.Свалянето отне наи- много 1 час .Поздрави.
                Bravo JTD 105 '98

                Коментар


                  #9
                  Вчера сложих новите свещи.Тука съм описал как става горе долу.http://www.kalpazan.net/JTD%20Glow%20Plugs.pdfНадявам се да е полезно на някой.
                  Bravo JTD 105 '98

                  Коментар


                    #10
                    Е колеги и аз си минах по реда.Подмених старите с Денсо.Оказа се,4е имам две изгоряли,то и затова премигваше реотанчето на таблото секунди след като запаля колата.22лв за бройка+20лв за работа.


                    Fiat Brava JTD 1.9 STEEL

                    Коментар


                      #11
                      mr. Nikoi написа:
                      Вчера сложих новите свещи.Тука съм описал как става горе долу.http://www.kalpazan.net/JTD%20Glow%20Plugs.pdfНадявам се да е полезно на някой.
                      Колега, описанието е вече на сървъра.http://www.fiat-bg.org/Downloads/Boo...o_Brava_Marea/

                      Коментар


                        #12
                        Колега, наистина си го описал добре. Само да добавя, че пинцетите и магнита са 99% задължителни, за да не се връткате много.Твоите свещи не са оригиналните и за това си имал супер късмет, както спомена с махането им и съответно слагането на новите.Поздравления за описанието! Само и да добавя, че вместо грес за гайките (да не си ги омазваш), най-спокойно се използва парче вестник. Става идеално.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          Как става това с вестника.Звучи много интересно.Иначе аз ползвах гайка от старите свещи, която е с периферия и не потъва в камъка, така не се маже новата свещ с много грес - Това е при свалянето на гайките от новите свещи.
                          Bravo JTD 105 '98

                          Коментар


                            #14
                            А как седи въпросът с развиването на оригинални свещи, да речем?

                            Коментар


                              #15
                              Airfan написа:
                              А как седи въпросът с развиването на оригинални свещи, да речем?
                              Ами по същия механичен начин само, че с две основни разлики:1 - Надяваш се, че имаш истински инструмент, който да издържи. Предполага се, че щом си се захванал, то инструмента ти е добър, но има и изключения.2 - Молиш се на някой в който вярваш да се отвие свещта, без да остане в главата част от нея
                              mr. Nikoi написа:
                              Как става това с вестника.Звучи много интересно.
                              Няма толкова интересно. Просто късаш парче вестник малко по-голямо от камъка и през него нанизваш гайката върху камъка. Както и точно тези гайки са с периферия, по-добре не може да бъде. Понякога за простите неща се сещаме накрая. Изпробвано е стотици пъти :D
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар

                              Working...
                              X