Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Капачка за картер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Капачка за картер

    Здравейте, имате ли идея от каде мога да намеря капа4ка за картера, за6тото на моята са и поразсекли профила, с в който се вкарва инструмент за развиване, и трудно се раз/за -вива.Дали по магазините 6те има или 6те трябва да се мотая по морги??Колата е тази от аватара.Поздрави!

    #2
    Може би се продава в магазините за части за италиански коли - Т&Н Кар, Александър Ауто. Мисля, че бях срещал разни теми - цената беше към 12 лв. (но говоря по спомени).
    Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

    Коментар


      #3
      Каква е тая капачка на картера да не е пробката за източване на маслото?
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Tornado написа:
        Каква е тая капачка на картера да не е пробката за източване на маслото?
        Това е имал предвид човека.
        Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

        Коментар


          #5
          Аз си взех 2 пробки по 1.50лв от Евро-07 като носех старата и просто избрах болт с резба и дължина като на пробката. Мисля, че беше от някакъв модел на Форд. Старата пробка се развиваше с ключ 18, който го няма почти в нито един комплект, а новия болт е 19-ка като на джантите. Но нашите пробки са по-широки от към главата на болта, за да притискат дифтунгата и затова си взех и 2 дебели шайби по 10ст. с подходящ размер
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            Аз си поръчах оригинална пробка по същата причина.Платих я 24лв Сигурен съм, че има и по-евтино, но явно "оригиналната" в пликче на Фиат толкова струва А на скоростната кутия е магнитна, така, че да не се лъжете да слагате "обикновена" защото освен функцията да задържа маслото има и функцията да събира стружките които се смесват с маслото!!!
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              Аз оригиналната пробка на картера я пробвах и гаранция, че не е магнитна. Обикновен болт си е. За скоростната кутия и няма как да се побългари, то там е вътрешен шестограм доколкото си спомням.
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #8
                spark написа:
                Аз оригиналната пробка на картера я пробвах и гаранция, че не е магнитна. Обикновен болт си е. За скоростната кутия и няма как да се побългари, то там е вътрешен шестограм доколкото си спомням.
                Аз не знам за кой двигател и се пита де, но на jtd-то и на картера е вътрешен шестограм.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  Тръгваш от Шипченски проход нагоре по Коперник (мисля) посока зала Фестивална и на десния тротоар има магазин за авто части и аксесоари - аз от там си взех за стилото - при последната смяна шестограма се счупи и остана в пробката...
                  Stilo 1.8 16V

                  Коментар


                    #10
                    BO написа:
                    Аз не знам за кой двигател и се пита де, но на jtd-то и на картера е вътрешен шестограм.
                    Не, торкс Т-50 е.

                    Коментар


                      #11
                      Airfan написа:
                      BO написа:
                      Аз не знам за кой двигател и се пита де, но на jtd-то и на картера е вътрешен шестограм.
                      Не, торкс Т-50 е.
                      Щом казваш с размера, значи има защо, но до сега не съм виждал торкс на jtd.Ето и снимка, прясна -
                      Прикачени файлове
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        BO написа:
                        Airfan написа:
                        BO написа:
                        Аз не знам за кой двигател и се пита де, но на jtd-то и на картера е вътрешен шестограм.
                        Не, торкс Т-50 е.
                        Щом казваш с размера, значи има защо, но до сега не съм виждал торкс на jtd.Ето и снимка, прясна -
                        Едната от двете пробки е сменяна явно. При мен е гаден торкс и го установих в 9 вечерта, като реших да сменям маслото. Никога не съм предполагал, че може да се сложи торкс на такова място, но уви при мен е така. Снимка ще пусна след ден-два, като сменям маслото на скоростите, ще щракна и картера.

                        Коментар


                          #13
                          Ето най-после смених маслото на двигателя и снимах пробката, за съжаление с кофти качество, тъй като само телефонът ми беше под ръка. Прилича доста на твоята, но нито един имбусен ключ не става. Аз я отвивам с торкс Т-50.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                            #14
                            Просто разбит шестограм с набит торкс след това, за да може да се отвие.Правил съм го този номер
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #15
                              Еми и на мен ми беше странно с торкс да се развива и бях много неприятно изненадан при първата смяна. Пак добре, явно някой някога е сменял поне един път маслото в Италия :D Втори вариант е, че от много смени се е изяла пробката

                              Коментар

                              Working...
                              X