Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати 11 до 14 от 14

Тема: Подходящо масло за Freemont, 2.0mjet 170 к. с.

Напреднал шофьор
    Регистр. на
    13.07.2015
    Цитат valioboy написа: Преглед на мнението
    Колега не помня от къде съм взел кастрола, в един сайт гледах, че има специално разработено масло за тоиз двигател и то е Selenia wr mopar 5w30,но не го намирам никъде в България.
    Да се търси мопар масло за европейски фиатски мултиджет дизел ......
    Ако не помниш от къде си взел кастрола - нищо чудно да е менте или турски.

Mаслото Selenia WR MOPAR 5W30 e пребрандираното Selenia WR Pure Energy 5w30

Фиат фанатик Аватарът на valioboy
    Регистр. на
    10.07.2008
    Изглежда, че е точно пребрандирано, както казва колегата. За сега ще пробвам ravenol vmp 5w30. Мерси!

Цитат valioboy написа: Преглед на мнението
    Здравейте колеги, спрял съм се на това масло за следващо :
    https://oilgroupbg.com/ravenol-smp-5w-30-5l.html
    По принцип не обичам да сменям марки масло и като намеря подходящото за мен карам само с него. Сложих следното масло:
    https://maslo1.com/motorno-maslo-ORL...MAX-XD-5W30-1L
    такова бяха слагали в ауто Италия.
    Но за 8500км долях 200 грама, което не ми хареса осбенно. Знам, че е незначителен разход, но и километрите са малко. До сега не съм доливал на другите ми коли. Имам крома 120 к. С. И си я карам само със се линия 5на30 и не мърда грам.
    Мерси на включили те се.
    На маслата има едни списъци, в които се изброяват производители на автомобили, одобрили съответното масло, както и един код, за кои техни ДВГ са одобрени. Или търси одобрено от FIAT 9.55535–S1, ACEA C2 . Препоръчано от FIAT - selenia wr pure energy 5w30. Аз налях сега едно ново за БГ масло - PAKELO KRYPTON FXT LA – SAE 5W-30. Държи се добре с него, и е одобрено само от Fiat 9.55535-S .Имат и други масла, но точно това е специално този стандартсамо за FIAT. Имат пълната гама за FREEMONT - ДВГ, СК, диференциал, хидравлика и греси за каретата. Маслото трябва да се води Лонг Лайф, ако ще го сменяш както е по предписание - на 30 000 км. Скъпо е, но имайки предвид пробега, излиза по- евтино. Истинското масло е в метални кутии, другото са рециклати и ментета с лъскави етикети. За Повече инфо пиши на Лични.
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Тема: Подходящо масло за Freemont, 2.0mjet 170 к. с.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •