Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати 11 до 20 от 20

Тема: Част от статистиката...

Фиат идол Аватарът на snake
    Регистр. на
    21.10.2005
    Не знам колко след колко време се появиха симптомите, защото не знам къде и от кого се заразихме. От една страна в службата на жена ми имаше "огнище" и всичко сочи натам, че тя се е заразила в службата и после зарази нас. От друга страна там спазват наистина железни мерки и не е сигурно, че ги е заразил клиент. Моето усещане е, че се заразихме на един рожден ден и развихме симптоми 2-3 дни след него. Синът пък наруши почти 3-месечната си изолация и беше на рафтинг по същото време, когато ние бяхме на въпросния рожден ден. Като се върна, кашляше и подсмърчаше, но решихме, че се е простудил от рафтинга, което е напълно нормално. Може и той да е бил нулевият пациент в нашето семейство
    Короната продължава да изненадва всички, които предричаха, че ще изчезне през лятото. Както казах и в предишното си мнение, според мен никой от учените глАви по света и у нас не знае какво се случва наистина и си приказват и надприказват, колкото да не заспят. Н'екви математици от БАН, които представят много нАучни математически модели, се оказаха пълни шарлатани. Но най-смешни са ми хората, които смятат, че Covid-19 е световна конспирация. Ако обаче те или техен близък се разболеят, ще започне да им трепери под краката и ще запеят друга песен.
    И да не пропусна здравния министър - казват, че бил добър счетоводител. Но не е медицинско лице, възрастта му си дава отражение, а пък когато започне да говори за статистически данни, за брой заразени (а не е ли по-правилно да се смята процентът заразени от изследваните?!), по-добре да замълчи, за да не се излага.
    Последна промяна от snake : 07.07.2020 в 21:55
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Цитат snake написа: Преглед на мнението
    (а не е ли по-правилно да се смята процентът заразени от изследваните?!)
    И аз отдавна се чудя защо не излизат със статистика на процента, а не на общата бройка.
    Защото сега все говорят за някакъв виртуален праг от 200 заразени, че нещо ще вземе да направят.
    Е да, ама този праг е много лесно манипулируем по този начин, както водят статистиката. Веднъж правят 100, друг път 3000 теста и всяват допълнителен смут в системата.

Иначе конкретно по темата - в петък дядото се почувства мега зле. Не можеше да мърда, 38 температура, не можеше да диша, нищо. Като го гледаш симптоми на ковид. Той падна - физически и психически. От там започна един цирк до 5 часа сутринта по болници, напред-назад, никой не се ангажира нищо да направи. Не искат да го приемат, не искат тест да му направят, нищо.
    Та накрая се принудихме (реално ни принудиха) да го приберем и като отворят след няколко часа частните лаборатории ние да му направим тест, за наша сметка. Да се затворим докато излезе резултата и да чакаме. За щастие излезе отрицателен.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Фиат идол Аватарът на Kay_
    Регистр. на
    13.11.2013
    Вкараха такава паника в хората, че дори и от настинка да си болен, подсъзнателно вече се сбогуваш с всички.
    Всеки здравомислещ е наясно, че данните се манипулират по този начин на представяне и само ни размахват пръст - ще ви затвори, няма да ви пускаме, ако не слушате. Не отричам наличието на вирус. Но всичко, което се случва в България от месец март, на мен ми се вижда нелогично и хаотично. Или може и да има идея, но тя да е друга.
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

Фиат идол Аватарът на NikMar
    Регистр. на
    29.11.2006
    Цитат Kay_ написа: Преглед на мнението
    Или може и да има идея, но тя да е друга.
    Разбира се че има. Това е нов вид нацизъм или ако щеш и инквизиция, т.е. по този начин командват целия свят да стоим мирни, тихи и страхливи. Нали е публична тайна, че десетина души в света са в борд който управлява света. Имаше даже един репортаж по Дискавъри преди време, едни журналисти успели по някакъв начин да разберат за поредната им среща и се опитаха да влязат в една от най-строгите охранявани зони в света, там кьдето се провежда сбирката. Минаха по една река граничеща със зоната и почти успяха да влязат вътре. Не помня как се развиха нещата понататък.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
    Закон на Мърфи.

Регистр. на
    21.10.2005
    Цитат NikMar написа: Преглед на мнението
    Разбира се че има. Това е нов вид нацизъм или ако щеш и инквизиция, т.е. по този начин командват целия свят да стоим мирни, тихи и страхливи. Нали е публична тайна, че десетина души в света са в борд който управлява света...
    Аз не съм запознат с тази тайна . Всякакви конспирации са ми много далечни и чужди.
    В момента по Нова върви сълзливо предаване за хора, които са били с положителен тест и са оздравели. За разлика от тях, аз не видях никаква драма, дори и за секунда не съм се ужасил от това, че сме с Covid-19, не съм се съмнявал, че ще преодолеем вируса. И изобщо не смятам, че ми се е случило нещо по-различно от това да ме хване сезонният грип. Да, осъзнавам го, пандемия е, защото зарази целия свят. Нито е първата, нито ще е последната. Но думите на онзи генерал Годжи (така и не разбрах по какво точно е генерал)..., от време на време, когато бях на легло, отекваха в съзнанието ми. "Яко ще се мре!" Така не трябва да се говори! Ето такива думи, изречени от хора на висок пост, създават паника и психоза.
    Последна промяна от snake : 13.07.2020 в 07:18

Фиат фанатик Аватарът на VIT
    Регистр. на
    20.11.2007
    Как се оправя по време на карантината с продуктите от първа необходимост?

Регистр. на
    21.10.2005
    Цитат VIT написа: Преглед на мнението
    Как се оправя по време на карантината с продуктите от първа необходимост?
    Много трудно. Пазаруваше ни през 2-3 дни баща ми. Но все нещо ни липсваше, а нямаше как да го карам да пазарува втори път същия ден, защото е почти на 80 г. Иначе с лежачката вкъщи се свиква. В началото се чувствах като в затвор, но още на втория ден се обърнах към добрите стари книги и в някакъв момент дори започна да ми става приятно да си стоя вкъщи, с часове да чета книги, които съм чел като ученик, далече от шума и проблемите навън. Освен това си имам и щанга и дъмбели у нас, така че тренирах съвсем прилично в дните, в които бях добре. После обаче разбрах, че било силно непрепоръчително човек да се подлага на физически натоварвания, когато е с Covid-19. Никой не ми го каза, може би не са предполагали, че човек с Covid-19 ще търси начини да тренира вкъщи.
    Последна промяна от snake : 14.07.2020 в 08:05

Фиат фанатик Аватарът на blue_coconut
    Регистр. на
    25.05.2016
    Цитат snake написа: Преглед на мнението
    Но най-смешни са ми хората, които смятат, че Covid-19 е световна конспирация. Ако обаче те или техен близък се разболеят, ще започне да им трепери под краката и ще запеят друга песен.
    И да не пропусна здравния министър - казват, че бил добър счетоводител. Но не е медицинско лице, възрастта му си дава отражение, а пък когато започне да говори за статистически данни, за брой заразени (а не е ли по-правилно да се смята процентът заразени от изследваните?!), по-добре да замълчи, за да не се излага.
    snake, сигурно всеки човек, който би изпаднал в подобна ситуация, ще реагира по същия начин. Който не го е карал, не вярва много, и дори му е смешно, но такава е природата на човек, не можем да избягаме от нея...

Относно втората част, касаеща за здравния министър - изобщо дори не ми се иска да звучи, че го защитавам, защото "благодарение" на една негова заповед, и обслужването на нечии чужди интереси, много мои колеги останаха без работа при перфектно и безпроблемно работещо 19 години лечебно заведение, но това е съвсем друга тема на разговор.
    Това, което искам да кажа, е, че все нямаме угодия - ако здравният министър е с икономическо образование, ще се пита "Защо не е лекар?", а когато е лекар, се пита "Защо не е икономист?". Май най-добре би бил министър с икономическо и медицинско образование.
    P.S. Надявам се вече да сте по-добре цялото семейство.

+ Alfa Romeo GTV (916) 1.8i 16v TS 144 hp

Регистр. на
    21.10.2005
    Напълно добре сме всички, благодаря! Разминахме се леко тримата, а има много хора, при които не е така. Не знам на какво се дължи. Ген, БЦЖ, различни версии на вируса, наистина не знам.

Регистр. на
    21.10.2005
    Два месеца, след като минахме през вируса, или по-точно - той през нас, с жена ми сме с периодично сърцебиене, каквото никога преди това не сме имали. Обонянието ни се възстанови донякъде, но не напълно. Явно никога няма да се възстанови, което е и добре, и зле. Аз бях прекалено гнуслив, но вече хората не ми миришат толкова зле . Жена ми получи някакви кръвозиливи по ръцете и докато аз се шашках за нея, взех, че преди около седмица получих кръвоизлив в окото. За себе си със сигурност знам, че това е една сериозна и най-вече непозната инфекция. Кой в какви конспирации вярва или не, това е друга тема. Един комшия, който много искаше да разбере дали наистина сме с коронавирус и който се биеше в гърдите, че не го е страх..., та поканих го на кафе у нас да обсъдим темата, когато бях под карантина. Но не поиска да дойде, не знам защо

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Тема: Част от статистиката...

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •