Страница 11 от 11 ПърваПърва ... 91011
Резултати 101 до 105 от 105

Тема: Българска добавка Дизел Юнак ,мнения ?

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Цитат BO написа: Преглед на мнението
    че добавката няма никакво отношение към разхода на колата.
    Давай направо от тук да почнем... Аз ако произвеждам добавки, ще ти кажа, че не си поставил колата в еднакви условия със и без добавка и затова не може да се прави извод на базата на това, но опитите ми в лабораторията показват съвсем друго.

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Цитат ogi28b написа: Преглед на мнението
    Аз ако произвеждам добавки, ще ти кажа,
    Ама аз като потребител на ФФБ въобще не би ме интересувало твоето мнение и какво би ми казал, а ще си пиша в съответния форум каква е реалността, надявайки се, че няма да бъда цензуриран в последствие, ако резултата не излезе в полза на продавач-производителя.
    И в лицето на друг потребител от съответния форум по-скоро бих повярвал на другото ми аз, тестера, защото той няма икономическа изгода да лъже за реалността, за разлика от търсачите на печалба.
    Последна промяна от BO : 25.07.2020 в 01:09
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Цитат BO написа: Преглед на мнението
    Готово. Налях я.
    Сега заредих 40,48 л гориво + 0.1 л добавка, а съм изминал 929.6 км. Това прави разход от 4.37/100.
    По емпиричен път следва августовският резервоар да ми е с 0.1/100 по-нисък от този. Значи залагам цел на разхода от 4.27/100 от което ще меря отклонението.
    Добавката ми качи разхода в пари с 15%. Това означава, че за да е икономически неутрално, разходът след наливането на добавката трябва да ми дойде на 3.7/100. Което се доближава и до максималното обявено като количество гориво, което може да спестиш с нея.
    Минималното спестено би трябвало да е 4%. Което като разход би трябвало да ми се изрази в 4.1/100.
    Ако следваме логиката, нека задам средните проценти на спестяване от 9, което да докаже, че наистина има спестяване на гориво, в следствие на наливане на добавката.
    Това означава, че след изразходването на резервоара ако отбележа разход от 3.9/100, то със сигурност ще потвърдя, че добавката се е отразила на разхода. Ако отбележа разход от 4.2/100, това за мен ще докаже, че добавката няма никакво отношение към разхода на колата.

Следва продължение.
    Готов е експеримента. И информацията от моя страна.
    Заредих 43.25 л. гориво и успях да измина с тях 1031.1 км. Това прави разход от 4.19/100. Реално с 0.08/100 (1.8%) по-ниско от очакваното.

Сега и подкрепителна информация от моя страна:
    Статистика за използването на двигателя:

От преди добавката:

След добавката:

Нещо много важно - специфичния разход на гориво, защото се предполага, че да има икономия, то всяка капка гориво трябва да може да произвежда повече енергия, което реално прокламира добавката:

Преди добавката:

След добавката:

Статистиката в цифри:
    Преди добавката, средното използвано гориво за производство на енергия между 7 и 11 кВ = 252.9 г/кВч
    След добавката, средното използвано гориво за производство на енергия между 7 и 11 кВ = 255.4 г/кВч
    Избрал съм да сметна между 7 и 11 защото средната енергия предоставена от ДВГ е около 9 кВ, за това +/- 2 кВ от средната стойност на използването му.

Горните цифри показват, че с добавката системата се е нуждаела с около 1% повече гориво, за да може да произведе същата енергия спрямо без добавката.
    Хайде, тази статистика е в нисък процент и може да я счетем за особености атмосферното налягане, външна температура и разни други фактори. Но подкрепя в пълна сила, че добавката не е повлияла по никакъв начин на разхода на колата.

В крайна сметка мога да кажа, че експеримента доказа (поне за мен), че въпросната добавка няма абсолютно никакво съпричастие към разхода на автомобила. За това обичам данните, какво показват цифрите и калкулатора сам да говори. А не във вид на - усещам колата една бърза, по-безшумна, върви на змей, разхода е паднал с поне 2 литра. Само в тези субективни усещания въпросната добавка може да има някакво действие. А, да и спрямо етикета ѝ. Ама когато не споделяш усещането а реалността, нещата отиват в съвсем друга посока.

Поздрави и мислете преди да си давате парите за добавка, врачки или нумеролози.
    Последна промяна от BO : 21.08.2020 в 09:57
    A20DTH ЖТД ама не баш
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Още едно доказателство, че без добавката автомобилът ми прави същия, че по-нисък разход (засега) от колкото с нея:

Слагам текущото състояние, защото от тази седмица колите по моя маршрут чувствително започнаха да се увеличават в сравнение с миналия месец.
    A20DTH ЖТД ама не баш

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Поредния резервоар отново е изразходван.
    С 42.9 литра изминах 1013.3 км. Или разход от 4.23/100, което отново доказва, че добавката няма абсолютно никакво влияние на разхода. Особено като вземем предвид значително увеличения трафик, в сравнение с предходния резервоар.
    A20DTH ЖТД ама не баш

Страница 11 от 11 ПърваПърва ... 91011

Тема: Българска добавка Дизел Юнак ,мнения ?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •