Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За новата платформа на форума - въпроси и отговори

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    От както имаме миграция забелязвам, че има проблем със зареждането на форума. Понякога за да ми зареди отнема минута, две. Понякога не зарежда грам. Понякога както си ровя и всичко работи, то изведнъж пак зацикля. Вече реших да пиша за това, защото вчера вечерта се пробвах да го отворя и над 1 час не реагира, и се отказах да пробвам повече.
    Проблемът не е при мен, защото когато го направи това нещо, от никъде не мога да вляза. Нито от телефон, нито от компютър, през 3 интернет провайдъра, все се държи по един и същ начин.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #62
      Боби, не е проблема в твоята машина! Има малък технически проблем, за който се търси решение! За момента за съжеление ще е така, но за напред ще се реши този проблем!
      ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

      Коментар


        #63
        Описаният проблем има отношение към миграцията към новата платформа дотолкова, доколкото след срива през август беше преинсталирана и операционната система, съответно и уебсървърът. Проблемът вероятно е свързан именно с апачито, а не с вбюлетина - на моменти претоварва машината по неясни засега причини.
        FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

        Коментар


          #64
          Здравейте,

          Днес публикувах обява в раздела за други обяви. Имах няколко неща за продаване. За всяка стока имах да кача по няколко снимки. След качването на 11-тата форума ме спря със съобщение от сорта, че в едно мнение не могат да се качват повече от 10 снимки.
          Веднага, публикувах второ съобщение със останалите неща/снимки.

          Заради това получих следното предупреждение:
          Модераторски екип на fiatforum.bg написа:
          Здравейте vgeorgiev,

          Получихте предупреждение във Fiat Forum Bulgaria.
          Причина: Нарушена т. 10 от правилата на Борса (Забранено е “избутването”...)

          Това нарушение ви носи 1 точка(и) и може да доведе до ограничаване на достъпа ви до форума до изтичане срока на предупреждението. Някои сериозни нарушения на правилата могат да доведат до постоянен бан (изгонване от форума).
          ....
          Веднага реших да отговоря на предупреждението със следното:

          Здравейте,

          Причината за "избутването" е, че форума не позволява качването на повече от 10 снимки в един пост.
          За това публикувах второ мнение веднага след първото.
          Смятам, че това е по-добре отколкото две теми в раздела.

          Поправете ме ако греша.
          Обаче пак греда.

          The following users were not found:
          • Модераторски екип на fiatforum.bg
          Първо си оправете форума, после после пускайте предупреждения.
          Отново искам да кажа, че форума е изключително труден за използване.
          Все по-рядко влизам.

          Помнете, че потребителите правят един форум!
          04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

          Коментар


            #65
            vgeorgiev написа: Преглед на мнението
            Първо си оправете форума, после после пускайте предупреждения.
            Отново искам да кажа, че форума е изключително труден за използване.
            Все по-рядко влизам.

            Помнете, че потребителите правят един форум!
            Виж приятел, това е лично твой проблем, че форума ти е труден, че все по-рядко влизаш и пр. Не видях нито един потребител да се оплаква с изключение на теб. Ама виж, никой не те кара на сила да се логваш и т.н! Знаеш много добре, къде е бутона за изход от форума! И да знаеш, че правилата са си правила и никой не се толелира в този форум! Все пак си се съгласил с правилата след като си правил регистрация!
            Форума си има своите ограничения, колкото и да не ти се иска.
            Хайде сега спазвай правилата и добрия тон!
            ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

            Коментар


              #66
              vgeorgiev, понеже пишеш в тема за платформата на форума, да ти отговоря за това, което има връзка с темата. Все още съм на мнение, че 10 изображения в мнение са предостатъчни за огромната част от случаите. Както с много други неща и това е въпрос на компромис - все пак трябва да се мисли и за натоварването и скоростта на отваряне на форума.

              Колкото до несъществуващия потребител “Модераторски екип на fiatforum.bg”, мисля от самото име е достатъчно ясно, че това не е потребител. Ако търсиш контакт с администратор или модератор - струва ми се не е много трудно да ни откриеш, най-малкото по цвета на никовете. Ако и това те затруднява, най-отдолу има линк “Свържете се с нас”, който води до формуляр, където можеш да опишеш проблема си.
              FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

              Коментар


                #67
                Не си виждам новоизпратените съобщения в "Изходящи" и всеки път се съмнявам дали са получени.
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #68
                  Дали да се запази даденото съобщение в папка Изпратени, можеш да укажеш преди да изпратиш съобщението (Допълнителни настройки, точно под бутона Изпрати съобщението):

                  Click image for larger version

Name:	optsia-obratna-razpiska-2.jpg
Views:	1
Size:	143,3 KB
ID:	2094532

                  Ако искаш винаги да се запазват (и да не се налага всеки път да чекваш), промени настройката по подразбиране в профила си (Настройки, Моят профил, Общи настройки, Лични съобщения):

                  Click image for larger version

Name:	optsia-obratna-razpiska.jpg
Views:	1
Size:	360,4 KB
ID:	2094533

                  Колкото до това дали дадено съобщение е получено или не - можеш да поискаш “обратна разписка” (вж. първото изображение).
                  Изобщо, добре е човек да влезе в настройките на профила си и да ги огледа, за да му е удобно и приятно да ползва форума.

                  P.S. Киро, промених въпросните настройки по подразбиране в твоя профил.
                  FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                  Коментар


                    #69
                    За 3-ти път ми се случва да има проблем, може би свързан с ДНС-а.
                    Точно от преди 5 минути не можеше да се отваря форума с www. отпред. Изтривам ввв-то и няма проблем. Но всеки линк автоматично ми слага ввв отпред и аз трия. И така чета.
                    И така последните 5 минути. Току що отварям тази тема, за да съобщя за проблема и тръгна.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #70
                      До админа. В пощата ми се появи някаква покана за приятелство от някаква anellia и покана за кредит. И двете съобщения ги изтрих. Пиша Ви за да знаете, че пак някой се е намърдал във форума злонамерено.
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        #71
                        Форум е, винаги може да се случи да се намърда някой с намерения, различни от смисъла и тематиката. Ако не искаш да получаваш лични съобщения, в настройките на профила ти има възможност да ги ограничиш (вж. скрийншота в предходното ми мнение).
                        Колкото до спамър/ката, още преди да пишеш тук беше изгонен/а от форума.
                        FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                        Коментар


                          #72
                          Колеги отдавна искам да питам за един бутон: "Виж собствените си мнения" ... дали въобще има такъв?
                          Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                          Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                          http://www.keepfighting.ms

                          Коментар


                            #73
                            Не е точно бутон, а линк - виж. прикачения скриншот. Другият вариант е да погледнеш в профила си - виж Активност на Jimy, линковете Намери последните мнения, Намери последните нови теми, Преглед на статиите (това последното още не работи, защото секция Статии още не е готова ). Изобщо, варианти много!
                            Click image for larger version

Name:	pregled-na-mneniata.png
Views:	1
Size:	24,7 KB
ID:	2095149 Click image for larger version

Name:	pregled-na-mneniata-2.png
Views:	1
Size:	150,3 KB
ID:	2095150
                            FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                            Коментар


                              #74
                              Много благодаря за разясненията!
                              И в тая връзка, и по темата с бутоните ... може ли да се постави бутон: Благодаря! и да се води статистика, за това колко пъти си благодарил и колко на тебе за благодарили?
                              Не знам колко е полезно, но съм виждал подобна информация в други форуми. Интересно ми е, да ли има смисъл от подобно нещо?!
                              Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                              Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                              http://www.keepfighting.ms

                              Коментар


                                #75
                                Стандартно няма такава опция в системата, но има хакове и е възможно да се добави. Ама... и аз не съм сигурен доколко би било полезно!
                                FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                                Коментар

                                Working...
                                X