Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с ел.стъкла на Фиат крома

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Искаш да кажеш ,че не можеш да го обучиш това стъкло ли ?Ако е така опитай по време на вдигането да му помагаш с ръце ,вече при 2 кроми съм го виждал.Обелва се кожуха на жилото и стъклото се вдига по-бавно и обучението не става.Ако имаш този проблем в движение с висока скорост неможеш да си вдигнеш стъкло,при опит за вдигане то тръгва на долу.Успех!

    Коментар


      #17
      къде се намира този комфорт модул за отваряне - затваряне на стъклата ?при фиат крома

      Коментар


        #18
        Така не съм пробвал .Утре ми е като първа задача за деня - дано се получи

        Коментар


          #19
          Оправих проблема и жълтият триъгълник угасна - супер.Смених механизма ,оказа се че жилото е накъсано и измачкано на едно място.С диагностика когато вдигаш стъклото показва по високо напрежение отколкото на всички други стъкла

          Коментар


            #20
            къде се намира този комфорт модул за отваряне - затваряне на стъклата ?при фиат крома
            И аз имах светнал триъганик на таблото обучих го и сега този комфортен модул се ебава или просто аз не знам какво се прави при всяко отключване дори и без задържане на бутона сваля стъклата .... някъкви идеи ???

            Коментар


              #21
              Незнам каде се намира ама трябва да го оправа скоро много е гадно .... представяш ли си зимата отключвам си колата и всички стакла долу .... може и да се прецакат ако са замръзнали

              Коментар


                #22
                Какво става ако отключиш с ключа (механично)?
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #23
                  Не мога ...явно ми е прецакана ключалката...

                  От менюто мога да избирам ...само да отклю. шофиорската врата ,всички врати или всички врати + багажника . 3 опции,
                  Но за стъклата няма настройка... пробвах с задържане на бутона и нищо не става... ако не намера начин ще откъча клемата на акумолатора и няма да ги обучавам стъклата ...ще ми свети ВНИМАНИЕ ама поне няма да ги сваля

                  Коментар


                    #24
                    Странно е да се държи колата така, за това ми беше и питането, за да се изключат някои от възможните причини.
                    Втори малко по-труден/субективен тест.
                    Ако отключиш от максимално далечно разстояние колата, демек възможно най-голямата възможна дистанция на дистанционното, в момента на отключване бързо се отдалечиш от обхвата на дистанционното, стъклата продължават ли да падат? Идеята на теста е да филтрираш/тестваш за евентуален проблем на дистанционното.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #25
                      ...
                      Последна редакция от Hristian_Aleksiev; 03.07.2019, 21:00.
                      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                      Коментар


                        #26
                        При мен този долу от ляво не работи а с тоя от дясно заключвам и като го задържа не вдига стъклата .... с големия бутон отключвам и смъква стъклата... направи ми впечътление като съм в колата на отворена врата като натисна големия бутон сваля ги до някаде спира за 1 сек и продължава до долу .....
                        втори ключ нямам .....

                        Коментар


                          #27
                          Пробвах ама пак ги сваля ...после пробвах заключ. дакато съм в колата и натиснах бутона за отключване до скоростниа лост и пак ги свали ...значи не е от дистанционото ....за момента си реших проблема .... откачих - от акумолатира и ми светна триъгалника и сега просто няма да ги обучавам стъклата ,ще си свети ВНИМАНИЕ докато не намера някой който знае как да изключа свалянето на стъклата при отключване.

                          Коментар


                            #28
                            Няма да намериш някой, който да ти изключи функцията, защото такава функция няма.
                            При описаните симптоми до сега, първия заподозрян би бил механичния патрон на вратата. При подаване на команда за отключване той механично нещо може да задържа, системата да си мисли, че задържаш ключалката в отключено положение и да реши да ти сваля стъклата.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #29
                              Има логика ,ако го оправа ще пиша ....

                              Коментар


                                #30
                                Днес отново си обучих стъклата и пак с едно натискане отваряше .... Като задържа заклю. Затваря стъклата докато държа ...прибрах се и реших да отворя ключа ...не можах да го разглобя ,но като махна батерията и я сложа без да натискм нищо почва да сваля стъклата ...страно при ваз така ли е ?
                                Ако някой от ваз знае как се разглобява ключа да напише стъпка по стъпка ...не ми се чупи защото нямам друг а искам да стигн до бутон за отклю.малкия защото не работи.
                                Последна редакция от kiril271; 06.07.2019, 18:18.

                                Коментар

                                Working...
                                X