Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моторист загина на пътя Варна- Бургас

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колеги изгледайте този клип и вижте какво се случва с мотористите Ето линк: http://zazz.bg/play:06d7e82f
    TEMPRA 1.6 i.e. SX

    Коментар


      #17
      andrew написа:
      Колеги изгледайте този клип и вижте какво се случва с мотористите Ето линк: http://zazz.bg/play:06d7e82f
      Вярно е така си е ,но все пак на такива мотори се качват безрасъдни млади момчета на които им липсва нещичко.Аз затова предпочетох ендурото и си кретам само в гората бавно с повторения на някой непреодолими участъци.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #18
        ls1 написа:
        Чарли, нали знаеш че и ’мотористите’ са ’шофьори’. Освен това ако вземеш съотношението *брой автомобили/катастрофи заради коли* и *брой мотори/катастрофи заради мотори*, думите ти ’доста рядко’увисват във въздуха. Казвам ти го, защото ’запалянковското’ мислене в случая само ти пречи. Дай да не отваряме тема кой повече не спазва правилата. Ти в задръстване да си видял мотор да не се мушне между колите? Да си видял на светофар мотор да не минава и да застава отпред? Да си видял мотор да кара в града с 50? Извън града с 90? на магистрала със 130? И не ми излизай с думите ’преценявам че е безопасно да нарушавам закона’ щото такава алинея няма никъде.
        акцента на това което съм написъл, а и на темата, е върху поведението на полицията и конкретната случка, но щом обичаш философстването, само да ти кажа, че под моторист разбирам, човек който управлява мотор в момента на събитието. е айде сега ми кажи колко мотористи са убили невинни хора и колко шофьори. пък ако искаш го съотнеси и към броя им.п.п. какво е общото с темата на това кой как и колко спазва правилника??п.п.2 карам и кола и мотор и ВИНАГИ карам така, че да не създавам опасност за другите на пътя!!п.п.3 офф, мноого офф....
        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

        Коментар


          #19
          мотористите и те са хора малко безрасъдни но все пак са хора,има повече загинали от коли от колкото от мотори,поне аз не съм чул някой моторист да е убил пешеходец,или дете на пешеходна пътека.аз имах Ямаха R6 карал съм го със над 250 км.тръпката е невероятна няма друго такова усещане ако не беше жената все още щях да го имам.

          Коментар


            #20
            Humppa написа:
            Каквато държавата - такива и ченгетата. Я си спомнете кой беше доскоро министър на това силово министерство?...
            Богомил Бонев и секретар- Бойко Борисов- клоуните.
            Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

            Коментар


              #21
              Имах предвид Руми -Фонтана!

              Коментар


                #22
                не беше ли Руми Запалката

                Коментар


                  #23
                  Единственото място, където колко си по- тъп- толко по- добре работиш е КАТ.
                  Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                  Коментар


                    #24
                    nai7 написа:
                    ls1 написа:
                    Лека му пръст на момчето.НО в случая си мисля, че толкова си потресен от станалото че се чудиш на кого да си го изкараш. Не виждам какво е виновен полицая, да отиде да бута линейката ли?! Първа помощ можеш да окажеш за охлузване, айде, счупване, обаче това дето ти описваш е размазване с което и доктор трудно ще се справи. Фенерче няма защото не му е зачислено, ако имаш претенции отивай да бучиш пред министерството, а не на полицая. Според мен полицая дори ти е влязъл в положението, щото нали се сещаш в една нормална държава ако кажеш на полицай ’смъкни униформата и ела в храстите’ какво те чака? Това дето се е случило, колкото и грозно да звучи, е само по избор на твоя приятел. Това от което аз съм доволен е че не е отнесъл някой друг със себе си в гроба, защото вината си е само негова.
                    колега във една нормална държава полицията би оказала помощ колкото може дори и да няма смисъл, те ме накараха да кажа на приятелката му че е починал.кажи това нормално ли е?аз мисля че не е.
                    Ченгетата са боклуци Ако искате го изтрийте, но това е самата истина!Ето и още един пример: Преди една седмица бях във Влас. Колите по шосето за Елените минават с минимум 50 при ограничение 40 Няма ги ченгетата, за да регулират движението, но ... нормално. Хората пресичат и играят на руска ролетка с прелитащите автомобили. И хоп ... блъснаха едно дете, на видима възраст около 5-6 години. За щастие само с охлузване. Тъпите ченгета стоят и клепат, те нямат нито акъл нито сили (по техните думи) да направят нещо. Вечерта две патрулки пазят паркинга на "Марина - Диневи". Явно баровците ги е страх и техния живот е безценен След три дни, на същото място една Корола прави несполучлив опит за обратен завой. Следва свирене на гуми и ... една Фиеста спря в нея. Това става около 16 часа. В 17:30 идва някакво ченге с мотопед Продиктува на онзи с Тойота-та соствения си номер и му казва "Ако имаш проблем, само на мен звънни!". Какво ли значи това, сами разбирате В 18:30 успешно пристигна КАТ. Явно ги бяха викнали от Варна, защото и пеша щяха да дойдат от центъра на Слънчев бряг за това време. 1/2 часово суетене кой, как и т.н. е направил, преди да преместят колата.Както се сещате, нямаше кой да регулира движението от 16:30 до 18:30, тъй като на Корола-та задна дясна гуми беше накриво и седеше в едното платно. Оставаше другото - всеки кой като реши, а движението беше интензивно. Доста хора изхабиха доста нерви, но ... това са родните ченгета Важното е човек да си направи извод, а той е: Нека сами да не си правим живота по-сложен, защото няма на кой да разчитаме
                    http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                    Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                    FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                    FIAT Punto 99' 1.7 TD

                    Коментар


                      #25
                      ls1 написа:
                      Чарли, нали знаеш че и ’мотористите’ са ’шофьори’. Освен това ако вземеш съотношението *брой автомобили/катастрофи заради коли* и *брой мотори/катастрофи заради мотори*, думите ти ’доста рядко’увисват във въздуха. Казвам ти го, защото ’запалянковското’ мислене в случая само ти пречи. Дай да не отваряме тема кой повече не спазва правилата. Ти в задръстване да си видял мотор да не се мушне между колите? Да си видял на светофар мотор да не минава и да застава отпред? Да си видял мотор да кара в града с 50? Извън града с 90? на магистрала със 130? И не ми излизай с думите ’преценявам че е безопасно да нарушавам закона’ щото такава алинея няма никъде.
                      Пояснение 50км./ч.-градско , 80км./ч.-извънградско ,120км./ч. магистрала.Всичко добре за това което си казал но с едно немога да се съглася с теб. За заставането на мотор най-отпред на светофар е най безопастно за самия моторист защото между колите е най-уязвим а при мотора и най-малкото побутване води до падане , от личен опит знам.За това винаги когато имам възможност минавам отпред с това не преча на движението защото се изтегрям бързо от кръстовището . В случая моториста е виновен но дане забравяме многото случай които стават ежедневно когато коли блъскат мотори без вина на моториста . Не ни причислявай всички под един знаменател с малоумниците които правят изпълнения по пътищата.Каде завъртяхте темата ако мразиш моторите това си е твой проблем и ограничавай такива изказвания за себе си.
                      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                      Коментар


                        #26
                        Atanas71 написа:
                        ls1 написа:
                        Чарли, нали знаеш че и ’мотористите’ са ’шофьори’. Освен това ако вземеш съотношението *брой автомобили/катастрофи заради коли* и *брой мотори/катастрофи заради мотори*, думите ти ’доста рядко’увисват във въздуха. Казвам ти го, защото ’запалянковското’ мислене в случая само ти пречи. Дай да не отваряме тема кой повече не спазва правилата. Ти в задръстване да си видял мотор да не се мушне между колите? Да си видял на светофар мотор да не минава и да застава отпред? Да си видял мотор да кара в града с 50? Извън града с 90? на магистрала със 130? И не ми излизай с думите ’преценявам че е безопасно да нарушавам закона’ щото такава алинея няма никъде.
                        Пояснение 50км./ч.-градско , 80км./ч.-извънградско ,120км./ч. магистрала.Всичко добре за това което си казал но с едно немога да се съглася с теб. За заставането на мотор най-отпред на светофар е най безопастно за самия моторист защото между колите е най-уязвим а при мотора и най-малкото побутване води до падане , от личен опит знам.За това винаги когато имам възможност минавам отпред с това не преча на движението защото се изтегрям бързо от кръстовището . В случая моториста е виновен но дане забравяме многото случай които стават ежедневно когато коли блъскат мотори без вина на моториста . Не ни причислявай всички под един знаменател с малоумниците които правят изпълнения по пътищата.Каде завъртяхте темата ако мразиш моторите това си е твой проблем и ограничавай такива изказвания за себе си.
                        Закона за движението по пътищата Чл. 21. (1) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) При избиране скоростта на движение на водача на пътно превозно средство е забранено да превишава следните стойности на скоростта в км/ч: Категория А 50 80 100 Категория В 50 90 130 Категории С, D 50 80 100 Категории В+Е, С+Е, D+Е 50 70 100 Категории Т 50 50 - Категория М 45 45 - Самоходни машини 40 40 - Скоростите са посочени съответно-градско,извънградско,автомагистрала (2) Когато стойността на скоростта, която не трябва да се превишава, е различна от посочената в ал. 1, това се сигнализира с пътен знак.
                        RIP Bravo 100 16V
                        Audi A4 2.5 TDI

                        Коментар


                          #27
                          ...не разбирам защо слагате всички под общ знаменател. Има боклуци полицаи, но има и човечни и отговорни...има боклуци на две колела, но има и с мозък.....Вярно, че тази година е черна за мотористите, но пък и те нещо не си вземат поука от това. Питайте Иван /fihi/ какви лупинги правех пред него с колата, за да избягвам удари с мотори в насрещното на връщане от хижа Яна.....трипъти излизах от платното. Аз лично съм толерантен към тях, откакто брат Килар ме заведе на мото-събор и разбрах, че рокерите/мотористите не са тъпи копелета без капчица мозък в главата, къркащи бира на корем, яхнали зверовете си с пиянски ухилени физиономии с полепнали мухи по зъбите......сред тях има изключително интелигентни и свестни хора.....Същото бих написал и за полицаите...тая тема сме я дъвкали, дъвкали.....ама неизплюли все още, явно....

                          Коментар


                            #28
                            За това че има много некадърни шофьори по пътищата всички знаем. Знаем, че има и такива които освен некадърни са и безотговорни. Това няма как да се промени. Но това да има некадърни полицаи мисля, че може да се промени. Стига държавата да си върши работата. Всеки един полицай, пожарникар или медик трябва да преминава през курс за долекарска помощ, какъвто преминаваме всички шофьори. И аз съм сигурен че го правят, само че само по документи. Не може да си полицай и да седиш безучастно докато пострадал при инцидент се дави в кръвта си. Ако не ти стиска, просто не си за тази работа. Това е мойто мнение.

                            Коментар


                              #29
                              Друго си е да мааш с палката и да пълниш джобчето от превишена скорост- мани, мани- това по нашите пътища е полицейски терор, не че не трябва да има контрол, но това:КЪДЕ СИ тръгнАл БЕ? си е жива простотия- да ти иде да му кажеш- ПРИ жена ти.
                              Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                              Коментар

                              Working...
                              X