Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Състояние на пътя до най-високия язовир у нас?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Състояние на пътя до най-високия язовир у нас?

    Решил съм в събота да посетим язовир Калин. Ако някой скоро е ходил в района, нека да сподели как е пътят. Прочетох в нета, че няколко километра преди него има охрана с бариера, и преминаването е въпрос на преговори и настроение на пазещия.Районът май се води и най-високото място в България, до където може да се стигне с обикновен автомобил.
    Прикачени файлове
    преди - TIPO
    сега - VOLVO XC60

    #2
    Не бих пробвал с обикновен автомобил!http://youtu.be/o0VW-HFWNcAИ тема от Оффроуд форума-http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=1816
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #3
      Аз от тази тема се запалих да отида.Пишат, че и с леки коли се качват някои, така че в това отношение не би трябвало да имам проблем.Неизвестните са дали охраната пуска и дали има още преспи на пътя?Сега като се загледах в клипа ми се струва, че това е пътят вече над язовира по посока Черното езеро. Аз там планирам да съм пеша.Както и да е. Ще се пробвам и ще пиша после какво е положението.
      преди - TIPO
      сега - VOLVO XC60

      Коментар


        #4
        Ти с Кугата ли мислиш да се качваш или с друг автомобил?Ще чакаме и снимки от изкачването
        FIAT FORUM BULGARIA
        Ракията е над политиката

        Видео от Италфест 2011

        Коментар


          #5
          път

          Минаването през стена на язовит на много места е забранено и пътищата са горе долу такива за заобикалянето .На Белмекен през зимата не го чистат дори и минаването е като се стопи снега.
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            krasio_79bs написа:
            Ти с Кугата ли мислиш да се качваш или с друг автомобил?Ще чакаме и снимки от изкачването
            Да, с Кугата. Ще спретна един фотопис.
            kluchar написа:
            Минаването през стена на язовит на много места е забранено и пътищата са горе долу такива за заобикалянето .
            Този път е единственият. Не е заобиколен. А стената е малка и по нея не се минава с кола.
            Прикачени файлове
            преди - TIPO
            сега - VOLVO XC60

            Коментар


              #7
              Качвал съм се с уазка до Калин преди 6-7 години за да проверяваме стената на язовир Калин и на Черното езеро с една комисия и хора от ПЯК.Наистина има бариера, която се намира при единия изравнител на каскадата и е малко над с. Пастра - по-близо до селото, отколкото до Калин.Пътя тогава беше направо отличен като се вземат предвид другите условия и местонахождението му. След това се опитах да ходя като частно лице, но не можахме да минем бариерата - беше заключена, а пазач така и не намерихме при изравнителя/електоцентралата. Като се качиш на билото по пътя от Калин за Черното езеро или Карагьол както му викаме тука - се вижда хижа Иван Вазов като на длан.Не помня да е имало път до Карагьол, май имаше черен път от ведомствената хижа, в която спахме до билото, а по-натам - пеш се слизаше...Въобще природата там е мечта...
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #8
                kiro_of_the_day написа:
                Качвал съм се с уазка до Калин преди 6-7 години за да проверяваме стената на язовир Калин и на Черното езеро с една комисия и хора от ПЯК.Наистина има бариера, която се намира при единия изравнител на каскадата и е малко над с. Пастра - по-близо до селото, отколкото до Калин.Пътя тогава беше направо отличен като се вземат предвид другите условия и местонахождението му. След това се опитах да ходя като частно лице, но не можахме да минем бариерата - беше заключена, а пазач така и не намерихме при изравнителя/електоцентралата. Като се качиш на билото по пътя от Калин за Черното езеро или Карагьол както му викаме тука - се вижда хижа Иван Вазов като на длан.Не помня да е имало път до Карагьол, май имаше черен път от ведомствената хижа, в която спахме до билото, а по-натам - пеш се слизаше...Въобще природата там е мечта...
                Явно това с минаването си е до късмет. Досега по разни форуми прочетох следните варианти за тази бариера:- вдигната бариера със свободен достъп и никого наоколо- заключена спусната бариера и никого наоколо- бариера с охрана, която пуска нагоре след записване на данните от личната карта- бариера с охрана, която не пуска нагоре да се минаваШансът за минаване е 50%, а с благ поглед и две студени бири подарък може да стане и 75%
                преди - TIPO
                сега - VOLVO XC60

                Коментар


                  #9
                  Моля колега да кажеш какво е станало с качването. Сестра ми искат края на август и те да го правят този тур. Ако може да кажеш с Мареа и Корса дали могат да се качат.
                  Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                  Ex.Opel Astra

                  Коментар


                    #10
                    z_sutrov написа:
                    Моля колега да кажеш какво е станало с качването. Сестра ми искат края на август и те да го правят този тур. Ако може да кажеш с Мареа и Корса дали могат да се качат.
                    Мда... и за ще помоля за същото...
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #11
                      Ето и изкачването в снимки: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...066143#1066143
                      преди - TIPO
                      сега - VOLVO XC60

                      Коментар

                      Working...
                      X