Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За морето- от къде? Подбалканска или тракия?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За морето- от къде? Подбалканска или тракия?

    Здравейте, понеже ми предстои едно приятно(надявам се ) пътуване, та много се чудя от къде да мина от Враца до Китен- подбалканска или магистрала Тракия? По магистралата съм минавал, но по подбалканска никога.. не знам и от къде да продължа след Ботевград за нея Понеже, всеки би казал по магистралата, но от Враца по магистралата ми е по-дълго с 80 км, и реално ще стигна за същото време само дето колата ще изгори повече(заради по-бързите скорости) Освен това никога не съм минавал по подбалканска и ми се ще и от там да мина за разнообразие да видя пък кво е Другото предимство е, че от Ботевград(където има метан станция) до Казанлък(пак има метан) са ми 170 км, а по магистралата след Ботевград май ще трябва да заредя чак на Стара Загора, и ще ми се наложи да покарам 30-40км на бензин Та ще се радвам да споделите какво е състоянието на подбалканска, както и за да мина по нея от Ботевград качвам ли се въобще на магистралата за София? Благодаря!

    #2
    по-добре по подбалканския, аз доколкото знам е идеален пътя с изключение на 15тина километра хем ти е по-пряко, хем и по-малко натоварено

    Коментар


      #3
      Подбалканският в момента е в много добро състояние.
      Fiat 1.4 12V
      Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
      Да си втори значи да си първи сред загубилите.
      Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

      Коментар


        #4
        Като настилка ок, а като характер на пътя? В смисъл знам, че има завои, но колко много са, има ли прави отсечки, и като цяло позволява ли движение с 90-110 км/h повечето път?

        Коментар


          #5
          море

          Ако минеш по подбалканския път няма и 480кмима само едно място преди Пиродоп-Мирково малко е по високо в Гугъл на картата като гледаш отбивката преди Чурек магистралата към Горно Камарци .и там по подбалканския има метан на доста места виж карта за метан станции иначе по магистралата само в големите градове
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            kluchar т.е. изкаш да кажеш карам си за Ботевград от Враца, качвам се на Хемус за София, и там хващам отбивката към Горно Камарци и продължавам за Пирдоп и т.н.Сега го видях на картата стана ми ясно, благодаря

            Коментар


              #7
              има хава и през Етрополе, пести доста време, но не съм минавал оттам никога. През богров обикаляш. Пътя е ок, но до Челопеч не е първа красота, особенно по Гълъбец като минах миналата година и имаше много сериозни дупки. Може да са ги орпавили....
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                Предлагам ти да пробваш маршрута - от Ботевград, стария път през прохода "Витиня" /под магистралата, минаваш и покрай лобното място на Гунди и Котков/, Горно Камарци и от там се включваш на подбалканския път - Долно Камарци и нататък... В общи линии участъка от прохода "Витиня" през Г. Камарци до включването в подбалканския път е по-лош, но за сметка на това е много живописен и няма почти никакво движение. И не на последно място е възможно най-краткия. Минавах от там преди 4 год., но едва ли нещо се е променило.
                Peugeot 301
                Punto 1.9 JTD - на жената

                Коментар


                  #9
                  Лично аз предпочитам и препоръчвам минаването по магистралата. Причините са няколко.1. При преминаването през повече населени места често се налага натискането на спирачки и карането на по-ниска скорост/предавка, което води до по-висок разход.2. Никой не е казал, че като ограничението на магистралата е 130км/ч трябва задължително да караме с толкова. Последно като се прибирах от София преди няколко дни карах по цялата магистрала със 100-110км/ч и разхода ми беше перфектен.3. По магистралата е много по-спокойно. Дори и да има тирове изпреварването е лесно и доста по-безопасно. 4. Има авариина лента в която почти винаги можеш да отбиеш при проблем без да създаваш такъв и за другите коли. Докато като се набуташ в някоя колона по обикновен път трябва да дебнеш отбивка и да се чудиш как да набиеш спирачки без този зад теб да ти влезне в багажника.5. Магистрала Тракия с изключение на една отсечка дълга около 20км преди Пазарджик е в сравнително добро състояние и карането е приятно. 6. Пътя от Стара Загора до магистралата при Бургас е хубав. Няма дупки. А сега като хванеш и часовете в които са спрени тировете се кара доста приятно. Само трябва да се внимава на камерите Та по-спокойно пътуване, същия разход при нормално каране, а не 130-140км/ч (да не кажа и по-нисък). Магистралата си е по-добрия вариант. Поне за мен Тези 80км ще си ги избиеш точно от там. Иначе колегите са прави, че подбалканския път е хубав пък и там определено и някак си по-красиво
                  Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                  BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                  BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                  Коментар


                    #10
                    Не, не за сега съм се насочил през Хемус да търся отбивка за долно или горно камарци... разликата е минимална а пътя си го знам, хубав е и пак си е живописенВсе пак ще мина по подбалканска има ли много завои след Пирдоп до Сливен... разрешава ли участъка движение с около 90-110км/h? Да не би само да има прекалено много завои и да си карам с 80 или 60 ) това питам...

                    Коментар


                      #11
                      Хубаво, че е оправен и след Пирдоп няма много дупки, а има ли много тирове? Защото тирове и завои са лоша комбинация ще ме карат да пускам бенза и да изтрелвам великите 103 кончета ))

                      Коментар


                        #12
                        Re: За морето- от къде? Подбалканска или тракия?

                        joro87 написа:
                        Здравейте, понеже ми предстои едно приятно? Благодаря!
                        На твое място от Враца бих пробвал през Севлиево през Шипка и после къде ти душа сака: Казанлък или Ст. Загора и към Китен.
                        Lupo - The Monster
                        Е83 3D

                        Коментар


                          #13
                          kiselo знам я магистралата... да добра е и за това карам с по 130... демек никва файда(щото пак си стигам за същото време), ако пътуваш от София да! Ама от Враца... ще видим много пъти съм минавал по магистралата като мина по подбалканска ще знам кое предпочитам

                          Коментар


                            #14
                            geo_gобмислям го и тоя вариант.. и от там съм минавал.. шипка обаче си е шипка

                            Коментар


                              #15
                              Нищо му няма на Шипка, колега - сега, като и камиони не минават, си е песен минаването оттам, аз даже мислех да ти предложа този маршрут, но колегата ме е изпреварил. Иначе, отдолу, последните завои са при Калофер и оттам до Сливен си е песен, можеш и с над 110 да караш, стига да си невидим и да не те е страх от ченгетата, особено покрай Казанлък и Сливен :D И да има тирове, пътят е достатъчно широк за едно добро изпреварване. Да добавя само, че и след Сливен е хубав пътят, но става по-натоварен, понеже се вливат откъм Стара Загора...
                              Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                              Коментар

                              Working...
                              X