Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как е подбалканския път София - Сливен

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как е подбалканския път София - Сливен

    Тази година реших да съм изряден и си купих винетка. Но обаче тая магистрала тракия е ужасна има само 50 КМ хубав път другото е ужасно...кривини, вдлъбнатини, бабуни.....и с моята кола която вози като каруца усещането е ужасно и за това искам да попитам как е подбалканския път..ако някой пътува по него да сподели състоянието и ако е по хубав вече от там да минавам...писна ми да се друсам по тая магистрала...не може всички да караме коли които возят меко...но май проблема не е във возията на колите...Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    #2
    От Сливен до Калофер е ектра, от там нататък не знам.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Ми не е във возията проблемът.Кара се, но по планината до неотдавна беше на дупки и нещо средно между асфалт и малки дупки на този т.нар. проход Гълъбец и има неприятни завои, особено като настилка.Има на места и гуми от страни на пътя вместо мантинели.Ако е по светло, би трябвало да го минеш някак, но имайки впредвид, че наскоро минах Петрохан, мисля, че ще оживееш по подбалкана Иначе има много приятни прави участъци с нов асфалт, които се редуват със стари.Вече друг е въпросът дали ще излезе по-евтино, това винаги ме е глождело и по други маршрути - дали по царския път по-обиколно, или през селата напряко, но рядко имам възможност да проверя и двата варианта, което от своя страна иска общо взето двойна инвестиция.По сливенско би трябвало да е 6, преди година-две имаше преасфалтиране точно в тази част.

      Коментар


        #4
        няма проблем да пътувам с 10-20 километра повече стига да е комфортно и окачването да се запазва
        Fiat Bravo 1.9 JTD 100

        Коментар


          #5
          Fiat Bravo 1.9 JTD 100

          Коментар


            #6
            Аз малко офтопик, ама за Петрохан, като за мъртвите - или добро, или нищо :D
            Fiat Forum Bulgaria

            Прекаленият светец и богу не е драг !

            Коментар


              #7
              Колега, аз пътувам много често, и освен в участъка Пловдив - Пазарджик, другаде магистралата си е ОК, а дори и там като се кара в лявата лента (което е нарушение) се кара нормално.Не те знам каква каруца караш, но явно е каруца, щом магистралата ти се вижда неприемлива.Подбалканския път от Сливен до Кърнаре е ОК, чисто нов и почти пуст. От там нататък до София нямам представа как е, но чувам, че не бил пипан с години, т.е. ще съжаляваш, че не си минал по магистралата.Преди да сменя окачването на Делтата и тя возеше като каруца, но българските пътища ми се виждаха рай пред неравните гръцки пътища и магистрала... с Темпрата и Дедрата като караш са хубави гръцките, но с твърдо окачване са направо ад. Докато нашите са доста равни, в сравнение с техните. Лично мое мнение, основано на опит.

              Коментар


                #8
                ами незнам със червени пружини съм и 195 на 50 на 15 гуми и ми се струва трърда возия
                Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                Коментар


                  #9
                  Ми твърдичко ще да е... и моите бяха червени, със същите гуми. Но после ги смених с нормални, че колата не минаваше през легналите полицаи...Но всичко е вече история де...

                  Коментар


                    #10
                    да но не ми се занимава да давам три цифрени суми за да подобрявам окачването
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                    Коментар


                      #11
                      общо взето до Долно Камарци пътя е много добър,след селото до разклона за Горно Камарци/Витиня,Арабаконак/ е отврат.....предполагам,че и към Малините ще е същия трошляк,несъм минавал от 20г.
                      MAREA WEEKEND 1.8 16V`98
                      ex:R19 CHAMADE 1.7`92г.

                      Коментар


                        #12
                        Към София има добри прави участъци, не е трагедия, но в прохода, там и малко източно от него, помня, е трошляка.

                        Коментар


                          #13
                          Re: Как е подбалканския път София - Сливен

                          mitkosoft написа:
                          Тази година реших да съм изряден и си купих винетка. Но обаче тая магистрала тракия е ужасна има само 50 КМ хубав път другото е ужасно...кривини, вдлъбнатини, бабуни.....и с моята кола която вози като каруца усещането е ужасно и за това искам да попитам как е подбалканския път..ако някой пътува по него да сподели състоянието и ако е по хубав вече от там да минавам...писна ми да се друсам по тая магистрала...не може всички да караме коли които возят меко...но май проблема не е във возията на колите...Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
                          София - Пирдоп - Карлово - Казанлък - Сливен - Бургас в тази отсечка само София-Пирдоп пътя не е от най - читавите, всичко останало е перфектно и до сливен почти няма движение, спокойно е и се кара много леко поздрави
                          FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

                          Коментар


                            #14
                            Re: Как е подбалканския път София - Сливен

                            slavy_ivanov написа:
                            София - Пирдоп - Карлово - Казанлък - Сливен - Бургас в тази отсечка само София-Пирдоп пътя не е от най - читавите, всичко останало е перфектно и до сливен почти няма движение, спокойно е и се кара много леко поздрави
                            Бих допълнил:отсечка София-Пирдоп - ужасна (поради тази причина аз минавам по магистралата)отсечка Пирдоп - Сливен - много добра (все пак миналата година е ремонтиран)
                            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                            Коментар


                              #15
                              Колегата @slavy_ivanov е напълно прав. Винаги бих предпочел подбалканският път пред магистралата.1. По-спокоен е.2. По-красив е.3. По-икономичен е откъм разход (поне при мен), но за сметка на това е по-бавен.Никога не пропускам да спра на водопада преди разклона за Копривщица и да се разходя, което много ме зарежда за пътя след това. А колко обичам да го минавам този път пролетно време...приказка :D За мен това е по-добрият избор
                              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                              Коментар

                              Working...
                              X