Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

В какво състояние е Ришкия проход ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Благодаря за добрия съвет. Минахме през Котленския проход и единствения проблем бяха малоумниците по пътя, които незнайно защо на завой ’секат’ и се изпада в доста опасни ситуации. Другата опасност са ТИР-овете, които на завой просто жестоко се изнасят в насрещното платно, един направо за малко да ни изблъска. А на връщане понеже и позамръкнахме решихме да преспим в Жеравна, то пък ни хареса та изкарахме и неделята там...та съчетахме една командировка с хубав уикенд.А в Жеравна е страхотно!

    Коментар


      #17
      Хм, чак такива ексцесии не съм имал, но може би е въпрос на късмет, моментно състояние на трафика и т.н. Аз също се връщах през прохода на мръкване и заварих на един завой около бездънно дере излязал от пътя и надвиснал над пропастта камион с дълга открита платформа и натоварен догоре с дърва. Не ми се разказва в подробности, но след около час чакане катаджията, който се суетеше там, се сети, че задръстването вече е огромно и започна да пропуска коли покрай камиона (на който вероатно предстоеше пълно разтоварване). Нашата кола беше от първите в посока нагоре и преминахме благополучно. Та човек никога не знае...

      Коментар


        #18
        Тука бях написал разни неща за 900-те километра дето минах уикенда и впечатленията ми, но ще си ги спестя, нека темата си остане чиста.Молбата ми към всички е - хора, недейте да сечете завои, даже с едната гума не влизайте в другото платно, знам че това ви позволява влизане и излизане с по-висока скорост, но в един момент ще ви изкочи неопитен шофьор насреща и после ще ви гледаме по новините. Много, много е опасен тоя навик.

        Коментар


          #19
          Има много места на който пътя е хубав и изведнъж има изрязани части от настилката. Наскоро ходих из родопите (не мога да ви кажа точно къде се случи) но няколко коли ми присветнаха и свирнаха и помислих че има полиция. Намалих скороста и в следващия момент пред мен имаше малък очастък от пътната настилка който беше изрязан. Бях намалил скороста, 60 километра някъде реших да го обкрача но неуспешно и вкарах Бравото право в ямата. Така силно удари че помислих че съм потрошил джантата, за щастите се разминах без щети, но ако бях игнорирал колегите и бях задържал скороста около 90-100, картинката щеше да е друга....
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP
          -------------------------------------
          1f Y0u C4N rE4D Th1S, i7 1s t1Me T0 7uRn 0FF Y0Ur PC 4Nd Ge7 Life!

          Коментар


            #20
            Здравей те! Рижкия проход е в отвратително състояние (според мен!)! Пътя е в кръпки и ужасен! Вчера минах от там и още ме я ад,че минах през него а не през Котел-Омуртаг! Иначе това упражнение го правя почти всеки месец Пещера- Каспичан,защото жена ми е от Каспичан и винаги си минавам през Котел-Омуртаг.По бърз е прохода,перфектно състояние с едно малко изключение Тировете и по точно турските тирове,въобще не се съобразяват с другите участници в движението! Но през Котел-Омуртаг е най-хубав пътя, през Рижкия е по къс с 30 км. но времето е едно и също само нервите ти остават от Рижкия! :D
            Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V 97г.с АГУ
            Fiat Bravo SX 80 16V 99г. с ГИ АС

            Коментар


              #21
              Може ли някой да сподели какво е състоянието на прохода след падналите снеговалежи последните няколко дни?В събота или неделя ми се налага да пътувам Сливен - Силистра и трябва да си избера маршрут.
              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

              Коментар


                #22
                Виждам, че темата е стара, но очаквам пътуване перз прохода..... Някой минавал ли е из тия дни ? Ясно , че няма да е цветущо състояние, но малко инфо пред никакво си е направо ... за !
                FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

                Коментар


                  #23
                  Понеже предишният пост е мой, аз тогава рискувах и минах през прохода, но си обещах повече да не правя тази грешка. Не вярвам през 2010 някой да го е ремонтирал.По-добрият избор е Омуртаг-Котел.
                  Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                  Коментар


                    #24
                    YAROSHKH написа:
                    Виждам, че темата е стара, но очаквам пътуване перз прохода..... Някой минавал ли е из тия дни ? Ясно , че няма да е цветущо състояние, но малко инфо пред никакво си е направо ... за !
                    Минавах,ако имам избор никога няма да мина от там.Траповете са до глезен и по-дълбоки.Имах 2 криви джанти след последното минаване.Като разходка до луната е.
                    FIAT FORUM BULGARIA
                    Ракията е над политиката

                    Видео от Италфест 2011

                    Коментар


                      #25
                      YAROSHKH написа:
                      Виждам, че темата е стара, но очаквам пътуване перз прохода..... Някой минавал ли е из тия дни ? Ясно , че няма да е цветущо състояние, но малко инфо пред никакво си е направо ... за !
                      Варна - Обзор - Бургас! Няма смисъл от компромисни варианти!!!!!!!През Провадия - Айтос е същия ужас!!! Дюлинския не го коментираме изобщо!
                      Fiat Punto 1.1-Синята птица
                      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                      Коментар


                        #26
                        колега, ..зависи кой накъде пътува..Какъв Обзор, какъв Бургас за Котел !? Благодар на всички които ми отговориха по същество...Явно ще огледам за друг маршрут....
                        FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

                        Коментар


                          #27
                          Единственият разумен маршрут Варна-Котел е през Шумен - Търговище - Омуртаг - Котел - 186 кмВсичко останало е компромис, строшени нерви и вероятно окачване.През несъществуващия Върбишки проход разстоянието е пак толкова, само дето ще ти трябва верижна машина за да минеш от там.През Ришкия проход се отклоняваш прекалено много от пътя - 257 км е от там.В такъв случай за предпочитане е Варна - Обзор - Бургас - Петолъчката - Котел - 243 км.

                          Коментар


                            #28
                            YAROSHKH написа:
                            колега, ..зависи кой накъде пътува..Какъв Обзор, какъв Бургас за Котел !? Благодар на всички които ми отговориха по същество...Явно ще огледам за друг маршрут....
                            мчи ти не каза, че ще ходиш в Котел...питаш за Ришкия проход, гледам, че си от Варна...
                            Fiat Punto 1.1-Синята птица
                            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                            Коментар


                              #29
                              Какво значение има това ? Оттам бях решил да мина. Нито търся пряк път, нито лесен. Още веднъж благодаря на отьовалите се с полезна информация !
                              FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

                              Коментар


                                #30
                                Да изтупам темата от прахта.Колеги в какво състояние е прохода?
                                "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                                ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                                Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                                Коментар

                                Working...
                                X