Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЗИМНА ОБСТАНОВКА/СЪСТОЯНИЕ НА ПЪТИЩАТА/

Collapse
Важна тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=339711

    Коментар


      #77
      Днес минах през Шипка. Пътят е отвратителен и никой не полага усилия да го почисти. Срешнах само един снегорин от северната страна. Българска му работа. Да не говорим, че след Габрово посока Велико Търново имаше закъсали доста камиони, които на практика затварят едната лента за движение и пак никой не се трогва да помогне. И в Румъния добър снежец си валеше.

      Коментар


        #78
        Дочук в кварталния магазин, че на Шипка яко сняг валяло!!!Имайте едно на ум!Туко що също ми съобщиха, че в Омуртаг сняг на парцали валяло!

        Коментар


          #79
          coolboby написа:
          Дочук в кварталния магазин, че на Шипка яко сняг валяло!!!Имайте едно на ум!Туко що също ми съобщиха, че в Омуртаг сняг на парцали валяло!
          Утре сутрин на ранина се качвам да пия едно кафе ето го до мен е.КОлеги от Габрово айде сбирка в 9.00 горе на кафе.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #80
            Сняг има ли някъде сега?

            Коментар


              #81
              coolboby написа:
              Сняг има ли някъде сега?
              За сняг не знам ,но днес цял ден се опитва да завали дъжд в Казанлък.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #82
                coolboby написа:
                Сняг има ли някъде сега?
                А сега?

                Коментар


                  #83
                  за планината че на места има,но къде,никой не уточнява инъче днес в Елена валеше нещо по едно време,което бе нито дъжд,нито сняг,но по-скоро биеше на сняг,нещо като суграшица...а снощи изкарах малко в офиса на климатика и после тръгнах да се прибирам,на входната врата ме удари типичния мирис на зима-студен,много студен въздух,вятър,някакъв примесен валеж и миризма на дим от изгорели дърва и въглища....Абе зима е ,внимавайте,вероятно вече по високите места си вали,другата седмица в края ще пътувам за южна България и ще "докладвам" обстановката
                  ex.Мареа ТД100

                  Коментар


                    #84
                    paralesa написа:
                    другата седмица в края ще пътувам за южна България и ще "докладвам" обстановката
                    Почти всеки ден имам приятели и познати които превалят балкана и мога да давам инфо за обстановката на Прохода на Републиката и Шипка.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #85
                      На Витиня имало сняг, но за там си е нормално.

                      Коментар


                        #86
                        Забравих в горния си пост да ви предупредя ,че това е първата зима на новия участък на Хаинбоаз и първите минусуви температури.Има много участъци в които ще падат камъни и камъчета внимавайте много.Има участъци които са мостове и ще бъдат постоянно обледени въпреки опесъчаването.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #87
                          Е стига сега ме разколебава де,тъкмо бях твърдо решил,че ще ползвам хаинбоаза,да мина балкана и сега пак ще трябва да мисля до оня ден си мислех,дали шипка не е по-добре от гледна точка на натовареността ,а и настилката е нова,обаче като разбрах,че са окалпазанили асфалта и реших твърдо хаинбоаза...сега пак ще мисляа инъче я някой да каже участъка от Гурково през Нова загора за Любимец досега винаги ползвам през стара загора,че знам пътя и е с хубава настилка изключвайки Димитровград,но си мисля дали да не опитам сега през Нова Загора...от Тополовград до Любимец знам ,че не е лош пътя,макар и с грапава настилка,но от Н.Загора до Тополовград ми е мъгла
                          ex.Мареа ТД100

                          Коментар


                            #88
                            paralesa написа:
                            Е стига сега ме разколебава де,тъкмо бях твърдо решил,че ще ползвам хаинбоаза,да мина балкана и сега пак ще трябва да мисля до оня ден си мислех,дали шипка не е по-добре от гледна точка на натовареността ,а и настилката е нова,обаче като разбрах,че са окалпазанили асфалта и реших твърдо хаинбоаза...сега пак ще мисляа инъче я някой да каже участъка от Гурково през Нова загора за Любимец досега винаги ползвам през стара загора,че знам пътя и е с хубава настилка изключвайки Димитровград,но си мисля дали да не опитам сега през Нова Загора...от Тополовград до Любимец знам ,че не е лош пътя,макар и с грапава настилка,но от Н.Загора до Тополовград ми е мъгла
                            Участъкът през Гурково за Нова Загора и надолу към Тополовград ми е много любим и го пътувам много често. Има лек дискомфорт в Паничерево, че е паваж, но като цяло пътят е добър. Смятам, че няма смисъл да ходиш до Тополовград, защото от Полски Градец наляво към Тополовград асфалтът е изровен и пътят се подготвя за ремонт, но кога ще стане е друг въпрос. От Полски Градец продължаваш направо на юг през Мъдрец и Главан и макар точно през тази отсечка да не съм минавал, защото съм пътувал откъм Тополовград, няма как да е по-зле от участъка Полски Градец - Тополовград, там само ще си разбиеш колата. Относно Прохода - днес пътувах пак оттам и сутринта, просто минути, след като минах, е станала жестока катастрофа след Килифарево с челен сблъсък и загинал на място, точно на най-широкото място в Прохода. Премеждие имах и аз в Пчелиново - на един завой, тъкмо коментирах с баща ми, че е почти сухо, загубих управление на колата и почнах да се хлъзгам, добре, че насреща нямаше никого, а и не бях с по-голяма скорост. Сигурно е било разлято масло, защото така със зимните гуми не съм се пързалял, даже в първия момент помислих, че съм спукал гума. На връщане, около 18 часа, на Предела валеше мокър сняг, но няколко завоя надолу беше спрял. За капак, след Вонеща вода, един кран излезе от канавката и навлече голямо количество кал по платното и доста километри надолу продължаваше да ми хвърля кал, докато го изпреваря. Та така - бъдете още по-внимателни в тези междинни условия между есента и зимата.
                            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                            Коментар


                              #89
                              Според агенция "Фокус" в Бургаска област вали сняг.http://www.focus-news.net/?id=n1313715
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар


                                #90
                                да тук в меден рудник прехвърчаше по-рано днес, ама сега нищо няма.

                                Коментар

                                Working...
                                X