Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви са ни правата при среща с КАТ

Collapse
Важна тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Ще съм много благодарен,ако някой ми разясни,дали заради факта,че двата задни калника са ми в кит и задната броня и багажника са в различни цветовете,може да ми направят проблем или да ми спрат колата от движение?!
    Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

    Коментар


      #77
      А регистрационния номер къде е?По принцип могат, но не вярвам да се заяждат чак толкова - ЯВНО Е, че колата се ремонтира.

      Коментар


        #78
        Kuku написа:
        А регистрационния номер къде е?По принцип могат, но не вярвам да се заяждат чак толкова - ЯВНО Е, че колата се ремонтира.
        Номера си е на бронята,като там лампичките на номера и стопове си светят.
        Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

        Коментар


          #79
          По закон нямаш право да караш разноцветна кола, без това да е отбелязано в талона, НО мисля, че не би трябвало да имаш проблем с кола подготвена за боядисване.Обаче не чакай много за боята, че може да попаднеш и на някоя гадна кука!

          Коментар


            #80
            Kuku написа:
            По закон нямаш право да караш разноцветна кола, без това да е отбелязано в талона, НО мисля, че не би трябвало да имаш проблем с кола подготвена за боядисване.Обаче не чакай много за боята, че може да попаднеш и на някоя гадна кука!
            Мене преди няколко дена ме спираха за телефон,но само задницата ми беше в различен цвят и полицая нищо не каза за нея,но сега и калниците са разноцветни и започнах да се чудя по този въпрос..Разбира се,че ще гледам по-бързо да я оправя,но сигурно ще се позабавя още няколко дена и за това се чудя дали да се притеснявам.
            Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

            Коментар


              #81
              Внимавайте колеги!!!http://www.chambersz.com/%D0%A1%D1%8...BB%D0%B8%D0%BF

              Коментар


                #82
                Журналистическа недомислица! Като ми снимат лицето и ще отидат на съд. В България снимането със скрита камера е ЗАБРАНЕНО. Още повече, че Пешо им казал, че карам с превишена скорост. Това не може да се случи! По въпроса с боята - до 30% от площта на автомобила може да бъде в различен цвят без това да трябва да се обявява в КАТ.
                www.CarProfi-BG.com
                Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                Най-атрактивните цени в София!

                Коментар


                  #83
                  crush написа:
                  Журналистическа недомислица! Като ми снимат лицето и ще отидат на съд. В България снимането със скрита камера е ЗАБРАНЕНО. Още повече, че Пешо им казал, че карам с превишена скорост. Това не може да се случи! По въпроса с боята - до 30% от площта на автомобила може да бъде в различен цвят без това да трябва да се обявява в КАТ.
                  а това можеш ли да кажеш къде го пише? полезно ще е да се знае

                  Коментар


                    #84
                    въпросче - могат ли да ми пишат акт(ове) докато карам с подпечатано наказателно постановление и чакам призовка за да се ява в съда по дело срещу КАТ (заведено по подадени от мен възражения)?логичният отговор е, че могат, но реших да попитам...
                    В сервиза съм!

                    Коментар


                      #85
                      u_bo написа:
                      crush написа:
                      Журналистическа недомислица! Като ми снимат лицето и ще отидат на съд. В България снимането със скрита камера е ЗАБРАНЕНО. Още повече, че Пешо им казал, че карам с превишена скорост. Това не може да се случи! По въпроса с боята - до 30% от площта на автомобила може да бъде в различен цвят без това да трябва да се обявява в КАТ.
                      а това можеш ли да кажеш къде го пише? полезно ще е да се знае
                      Мой познат си взе най-новата цедка, която е с черен стъклен таван, черен преден капак и капак на багажника и в талона след регистрацията пишеше "цвят бял", защото останалата част е бяла. Ако го видя скоро ще му снимам талона и колата да го покажа. Колкото до това дали го пише в някой официален документ не можах да го намеря. Но също така съм го чувал и лично от катаджии. Да, беше преди година, но не вярвам да са се хванали точно това да променят като изискване. Също така мога да дам много примери на хора, които си тунинговаха колите с карбон-фолио за външно лепене и никой няма акт за това.
                      www.CarProfi-BG.com
                      Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                      Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                      Най-атрактивните цени в София!

                      Коментар


                        #86
                        оня ден ме спряха полицаи и остановиха че лампичките на задния номер не ми светят искаха да ми пишат акт на стойност 50 лева и казаха че отнемат 8 точки ! Казаха че това е нова добавка към закона от два месеца. Някои да знае дали е вярно това за 8-те точки?
                        Fiat Bravo 1.6 16V

                        Коментар


                          #87
                          bronza написа:
                          оня ден ме спряха полицаи и остановиха че лампичките на задния номер не ми светят искаха да ми пишат акт на стойност 50 лева и казаха че отнемат 8 точки ! Казаха че това е нова добавка към закона от два месеца. Някои да знае дали е вярно това за 8-те точки?
                          50 лева и 8 точно , това си е направо пладнешки обир.... много са ми интересни ей винаги от миролюбивия и обикновен човечец искат да изкарат незнам какво.....на някой X5 дали ще го интересува дали му свети или не лампата за задния номер.... иначе нямам представа дали е вярно или не колега?(swear)
                          Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

                          ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

                          Коментар


                            #88
                            За точки не намерих нищо, ако някой намери - нека го копира тук, но за глобата си го пише и не е ново. Влизаш в сайта на КАТ, отваряш закона и четеш чл. 70, чл. 100 ал. 4 т.1, и чл. 183 ал. 4 т. 11. 183. (4) (Нова - ДВ, бр. 85 от 2004 г., изм., бр. 51 от 2007 г.) Наказва се с глоба 50 лв. водач, който:...11. (нова - ДВ, бр. 88 от 2008 г.) управлява превозно средство с нечетлив или закрит по какъвто и да е начин регистрационен номер, включително и в нарушение на чл. 100, ал. 4, т. 1

                            Коментар


                              #89
                              crush написа:
                              u_bo написа:
                              crush написа:
                              Журналистическа недомислица! Като ми снимат лицето и ще отидат на съд. В България снимането със скрита камера е ЗАБРАНЕНО. Още повече, че Пешо им казал, че карам с превишена скорост. Това не може да се случи! По въпроса с боята - до 30% от площта на автомобила може да бъде в различен цвят без това да трябва да се обявява в КАТ.
                              а това можеш ли да кажеш къде го пише? полезно ще е да се знае
                              Мой познат си взе най-новата цедка, която е с черен стъклен таван, черен преден капак и капак на багажника и в талона след регистрацията пишеше "цвят бял", защото останалата част е бяла. Ако го видя скоро ще му снимам талона и колата да го покажа. Колкото до това дали го пише в някой официален документ не можах да го намеря. Но също така съм го чувал и лично от катаджии. Да, беше преди година, но не вярвам да са се хванали точно това да променят като изискване. Също така мога да дам много примери на хора, които си тунинговаха колите с карбон-фолио за външно лепене и никой няма акт за това.
                              да , но даваш пример за ЕЖК а не за точен текст ,нека ако някой колега знае подобен текст в Правилник или Закон да го постне

                              Коментар


                                #90
                                По отношение на снимането с камери:Чл. 165. ...(2) При изпълнение на функциите си по този закон определените от министъра на вътрешните работи служби:...6. (нова - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) имат право за установяване на нарушенията на правилата за движение по пътищата да използват технически средства или системи, заснемащи или записващи датата, точния час на нарушението и регистрационния номер на моторното превозно средство;

                                Коментар

                                Working...
                                X