Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пътуване до Истанбул

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    karloson написа:
    В понеделник и аз поемам с колата за втори път към Истанбул. Относно преминаването в азиатската част - мисля като предния път да стопирам колата на един паркинг до хотела, а отсреща да минавам с корабчетата за лев и петдесет. Засега малко треска ме тресе само за хотела. Резервирах си хотел през един плевенски туроператор (дето уж са ми познати). Гледам в booking.com - двойната стая за 5 нощувки за 23-28 май я дават 475 евро. Туроператора за същите 5 нощувки ми я резервира на 146 евро. Баси разликата. От фирмата казаха, че ползвали хотела за техни групи, а и от някакъв вътрешен сайт излизат цените и се правят резервациите, затова била така цената... А мен ме обземат съмнения да не ни набутат в някое мазе без прозорци Както и да е - като се върна, ще кажа как е било. Ако не викам за помощ преди това
    Твоят познат това му е работата - да сваля цени , пък и посочените цени са за ,,шарани’’.Аз отсядам в хотел ,, Хистория’’ . Там се пазаря яко . Изобщо за всичко трябва да се пазари човек в тази Турция ...то иначе е кощунство
    FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
    FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

    Коментар


      #17
      Да споделя впечатления... Опасенията ми за хотела се оказаха напразни - стаята беше голяма, със спалня и още едно легло, банята - с вана, също просторна. Явно сме извадили късмет с цената - 5 нощувки със закуска за 146 евро в този хотел си е направо шестица от тотото. Закуската е на шведска маса с каквото ти душа пожелае, само плодовете бяха кът, ама аз и без това не наблягам толкова на плодове сутрин. Всеки ден ни чистеха стаята и сменяха кърпите. Имахме интернет в стаята. Колата стоеше на паркомясто пред хотела за 10 евро на ден, което предвид цената за самия хотел, ми се видя приемлива цена. Миналата година дадох 30 евро (60 лири) за паркинг + 200 евро за хотел, като паркинга си го намерих сам с голям зор.Цените на градския транспорт и на корабчетата са се вдигнали малко от миналата година по същото време - от 1,50 лири на 1,75 за трамвая и корабчетата през Босфора и от 3 лири на 5 за кораб до Принцовите острови. Но като се има предвид, че лирата е поевтиняла спрямо лева от миналата година, на практика тази разлика не се усеща.На магистралата вече няма плащане кеш - има само карти за 50(45+5 за картата) и 100 лири, които важат и за мостовете. Съответно - сега имам карта с 32 лири в нея след двете посоки по магистралата, които ще си ползвам при някое следващо ходенеГледах на една бензиностанция - дизела беше около 3,50,бензина - 3,40, газта - 2,40. По-късно ще кача снимки от пребиваването ми в Истанбул...
      Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
      Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

      Коментар


        #18
        път

        И ние ходихме до Истанбул за няколко дни Направи ми впечатление пътя карането там е съвсем друго нещо като NFS /кой да стигне пръв/ иначе са толерантни и нямаш проблем стига да знаеш къде отиваш - да не се бавиш а и колата трябва да е изправна .Обиколихме целия град със фирмена кола единия ден минахме сигурно 100 км само в Европейската час.Сега имат празник и магистралата и моста са без пари . Пързаляхме се с шеина в развлекателния комплеск гледахме Босвора минахме през мостовете В 2 вечерта беше пълно с коли Видяхме и къщата на Бехру снимана във филма.
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар

        Working...
        X