Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Португалия - "задният двор" на Европа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Една нощ спахме в Брага, но там не видях нищо, защото реших, че ще легна да се наспя. Ходих и в Океанариума, но не знам къде са снимките. Ще изчакам да ми изпратят колегите от техните фотоапарати и камери, защото има интересни неща.Самият конкурс беше в няк’во селце Фреамунде, където бяхме 6 дни, но там нямаше нищо за гледане.Равносметка от постигнатото - 1 награда в категория "Фолклор" и 3-та награда в категория "Сакрална музика" при неприсъдени 1 и 2 място! :D Дарена Попова - най-добър диригент (демек, пак ние ).Издънихме се в категория "Хор на хоровете", защото вече знаехме, че сме спечелили някакво място и се разлигавихме. Последните снимки са от Мадрид, но там снимах малко, що’т нещо с камерата пак влязохме в сложни взаимоотношения.
    Прикачени файлове
    "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
    Ванга

    Коментар


      #17
      Португалия, такава, каквато я видях от снимките на брат ми.Бяха там миналата година на турне.Първите снимки са от градчето Мертола (Mertola). Замъкът, както и цялото градче е основано от арабина Ибн Каси, когото мертолците все още почитат. В градчето има музей на ислямското изкуство, както и ежегоден фестивал. В градчето сега няма ни един арабин, нито мюсюлманин, но тук може да видите разликата между португалците и българите...Това са стари златни мини:Шенген...:Основателят на града, ибн Каси (Ibn Qasi):Ето и концерта (брат ми е с тамбурата):Следва град Евора (Evora):и последно - градчето Иданя-а-Нова (Idanha-a-Nova):

      Коментар

      Working...
      X