Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разходка до Кавала по първомайските празници - осъществена

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    karloson заведението се е казвало Ресторант Ванита.Вчера бях там с едни приятели. Питахме за на-доброто място в града и там ни упътиха.Как забравих да ви взема телефоните... Аз бях в Кавала, Драма, Серес, на о-в Тасос...навсякъде обиколих.В Гърция спазвах ограниченията навсякъде, но май бях единствен, малко хора ме следваха.На връщане обаче се поправих. Тъпото е че много валеше дъжд, няма как да вдигнеш безопасно над 100.На Тасос 3 дена си взимах мотор под наем и обикалях, надявах се някъде да видя поне autoborsa но..никъде.Поне съм лежал по веднъж на всеки от плажовете. Прекрасни са.
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    Коментар


      #47
      ...

      Ние пък случихме хубаво време на 2ри - даже малко тен съм хванал по ръцете и лицето Съжалявам, че само един ден бяхме, ама нямаше как повече - в къщи майстори вилнеят
      Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
      Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

      Коментар


        #48
        Ето как премина денят ни в Кавала:Значи събрахме се около 10:30 в началото на спускането към Кавала. От там се спуснахме до центъра на града, като паркирахме на единствения паркинг, който знам - този до фериботното пристанище. За цял ден там паркирането струва 1.70 Е. Наместихме някак колите, тъй като паркинга беше претъпкан с гръцки и най-вече български коли.От там пешеходно по крайбрежната алея се замъкнахме до пешеходния център на града. Поразходихме се малко и седнахме да пием по кафе (в случая фрапе). Интересно беше, че ние (аз де) поръчахме на гръцки, пък сервитьора ни отговаряше на английски . Фрапето ни го сервираха с минерална вода и бисквити и мини-кроасанчета. (Нормално за Гърция). Естествено фрапето беше с цена на фрапе, вода, кроасанчета, бисквитки и още много неща От там се поразходихме още малко, до църквата с мозайката, мисля че се казваше "Свети Никола". Някога е била джамия. От там вече бяхме под акведукта Камарес, построен от Сюлейман Великолепни през 16-ти век, за да снабдява крепостта с вода. Изкатерихме се по стръмните улички и до самата крепост, която хем беше в ремонт, хем работеше. Нямаше други туристи освен българи там. Крайно време е вече всички надписи да ги напишат и на Български. (Както на паркинга в Александруполи - преди месец имаше табели само на гръцки и английски, сега вече има и на български и турски ).След като разгледахме крепостта, пак се разходихме по центъра уж по магазини, само за да установим че магазините са затворени за обедна почивка от 12 до... 18 ч. След това работят до 21 ч.Качихме се на колите и се преместихме на яхтеното пристанище, което е от другата страна на града. Там има едни кръчмички, като нашите по морето, само дето са по-скъпи Сервитьорът (грък) беше много любезен, а като разбра че сме Българи, обърна на български. Диалекта му приличаше на стар родопски диалект, което ме наведе на мисълта че е от Ксантийските села, населени с българи-мохамедани...Ядохме какви ли не щуротии, дето не че и тук ги няма де...След хапването напазарихме от близкия супермаркет и ние си тръгнахме за Свиленград/Ямбол, пък колегите уж към Гоце Делчев, но може и още някъде да са ходили - да кажат.Следващият път - повече.

        Коментар


          #49
          ...аз може ли да попитам така деликатно...каква е тая гадост в чиниите ви, дето прилича на "крайник" на октопод...пържен...или фламбиран. Изглежда ужасно, а и лика на съпругата на колегата Карлсон мисля че е еднозначен...
          Прикачени файлове

          Коментар


            #50
            баш крайник на октопод си беше. Печен на скара. И мнООООго вкусен. Ако се абстрахираш от външния му вид, разбира се. Затваряш очите и лапаш

            Коментар


              #51
              ...

              Много вкусен си беше октопода... А физиономията на жена ми е такава не заради ястието, а "баш сега ли намери да ме снимаш..." Няма майтап - превъзходно беше! Ние, освен това, си хапнахме и ориз с морски дарове (миди и др.), който също беше чуден, гръцка салата с по една плочка превъзходно сирене и пържени тиквички - много тънко нарязани, почти като чипс, като отстрани в чинията (а не льоснато връз тиквичките) беше добавено цедено кисело мляко с чесън на лентички...Ние двамата се опитахме максимално (съобразено с капацитета на стомасите ни) да опитаме неща, които тук не сме опитвали и аз даже се позачудих на колегите, които поръчаха пържени картофи, щото такова и тук си имаме Важното е, че всички си хапнахме добреНашето семейство остана до по-късно в Кавала - дочакахме отварянето на магазините, но така и нищо не можахме да си харесаме и в крайна сметка от Гърция си донесохме само две бутилки зехтин и една кутийка разтворимо кафеНа връщане по целия път от Кавала до Драма ни следваше една софийска микра. И когато накрая се пообъркахме в Драма и спряхме да питаме "дей България", шофьора на микрата почти ни се скара, че той карал зад нас, защото "гледам благоевградска кола и си викам - те знаят пътя", пък накрая аз да му обясня, че колата е плевенска, а не благоевградска, а и да объркам пътя на всичкото отгоре.Мислехме да спрем в Драма, но беше голяма навалица от коли и хора, така че продължихме и спряхме за половин час в Като Неврокопи.Прибрахме се благополучно. На нашата граница ме караха да отварям багажника и провериха личните ни карти - дали не сме обявени за издирванеНа другия ден се поразходихме из града и си тръгнахме от Гоце Делчев заедно с Иван и Теодора. В Банско се разделихме - те тръгнаха към хотела си, а ние отидохме да се разходим по центъра. Общо взето Банско с нищо не успя да ме впечатли... Може би само с това, че в една кръчма за две агнешки курбан чорби (вода с 2-3 мръвчици), една бира, две пърленки и порция агнешко с дроб-сърма ни оръсиха с 50лв... След Банско се отбихме в Рилския манастир... Имаше огромно количество навалица - наложи се да спра на 2 км от манастира. За пореден път се разочаровах от нашенската действителност! Основната атракция на всички беше да се наредят на огромна опашка за мазни мекици и понички, след което да търчат с мекиците из манастира... Опитахме се да запалим по една свещичка в храма и докато стояхме смълчани със свещичките в ръка, бяхме буквално пометени от няколко индивида, търчащи подир екскурзоводка, за да видят мощите на св.Иван Рилски... Излязохме и си тръгнахме набързо разочаровани от всичко около нас и си пожелахме да дойдем в делничен ден, когато наоколо няма "вярващи", бършещи мазните си от мекиците ръце в панталоните си...След Рилския манастир спряхме само в едно селце, от където си купихме истинско овче кисело мляко...
              Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
              Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

              Коментар


                #52
                ...

                Снимките от Гоце Делчев, Банско и Рилския манастирhttp://picasaweb.google.bg/karloson6...RilskiManastir
                Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                Коментар


                  #53
                  Аз бях в Серес на пистата.Защо не видях темата по-рано....
                  Octavia RS
                  Evo 10-служебната играчка.

                  Коментар


                    #54
                    Еййййййй. И ние се прибрахме снощи До сутринта нямахме нет. Вече има ,но ще ходим малко навън. Надявам се довечера да мога да кача снимки и от нас Само да кажа, че си изкарахме невероятно на всякъде. Даже мисля пак да тръгваме
                    Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                    Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                    Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                    BMW X3 3.0D Aut

                    Коментар


                      #55
                      Айде и от нас малко снимчици от разходката до Кавала : http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserI...AlbumId=116399
                      Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                      Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                      Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                      Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                      BMW X3 3.0D Aut

                      Коментар


                        #56
                        Снимките са супер, ще си избера някоя за аватар :D ПС Ванка да не ми пратиш някоя честитка по пощата за превишена скорост както си ме снимал в движение
                        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                        Коментар


                          #57
                          И аз се надявах да видя някой на остров Тасос, но уви.... Наистина е страхотно! Даже се поинтересувах как вървят имотите..., да не ви мъча по евтино от БГ и то доста(например в Кавала - 500Е)! Започнах да се замислям дали да не се преместя там...

                          Коментар


                            #58
                            Ти сега почваш да се замисляш, а аз отдавна съм го замислил Да видим как ще се реши въпроса с признаването на проектантската правоспособност, и почвам да търся работа там...

                            Коментар


                              #59
                              Дайте идеи за някакво хотелче около Александрополис , мисля за 24,25 май да отскоча до там.! И на 24 вечерта да отседна някъде.

                              Коментар


                                #60
                                http://www.myhotel.gr
                                2015 Renault Megane Expression GT
                                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                                Всичко за FIAT Bravo 2007

                                Коментар

                                Working...
                                X